نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

ابوعلی، سفیر فلسطین در پاکستان در «سمینار فلسطین»:

صهیونیستها تاکنون ۸ هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی خطیب، مسئول خانه‌ فرهنگ ایران در کراچی، روز پنجشنبه 16 مرداد، در سمینار فلسطین شرکت کرد. در این سمینار که به همت نوراحمد شهتاز، رییس مرکز علوم اسلامی شیخ زاید در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد، معراج الهدی، رییس حزب جماعت اسلامی در ایالت سند، حاجی حنیف طیب، وزیر سابق مرکزی پاکستان و عضو هیأت علمی دانشگاه کراچی و مرکز اسلامی شیخ زاید و رییس حزب نظام مصطفی پاکستان، حجت‌الاسلام سید شهنشاه نقوی، حجت‌الاسلام شیخ شبیر میثمی، قاضی احمد نورانی از رهبران حزب جمعیت علمای پاکستان و از مسئولین فعال مؤسسه‌ بنیاد فلسطین و تعداد زیادی از استادان، دانشجویان و شخصیت‌های فرهنگی و دانشگاهی حضور داشتند.

سیمنار با اعلام خیر مقدم توسط شهتاز، و سخنرانی عمر حیات، یکی از استادان مرکز علوم اسلامی شیخ زاید با موضوع غزه و کشتار جمعی مردم مظلوم فلسطین، آغاز شد.

در ادامه محمد لاکهانی، یکی از دانشجویان دانشگاه عوامل گرفتاری‌های مسلمانان را برشمرد و گروه‌های تکفیری و کشورهای مؤسس و حامی جریان‌های تکفیری را بزرگ‌ترین مشکل امت اسلامی دانست.

وی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: گروه‌های تکفیری که در حال حاضر در کشورهای سوریه و عراق، سرگرم کشتار مسلمانان هستند، در واقع مزدوران آمریکا و اسرائیل‌اند. آنان تاکنون هزاران نفر از مسلمانان را بی‌رحمانه کشتند؛ اما علیه جنایات اسرائیل در غزه وکشتار مردم مظلوم فلسطین حتی یک حرف هم به زبان نیاوردند.

همچنین قاضی احمد نورانی، در سخنانی ضمن بیان مختصری از تاریخ جنایات یهودیان علیه اسلام و مسلمین، تشکیل صهیونیسم، عوامل و اهداف تأسیس اسرائیل با همکاری قدرت‌های جهانی، برای آزادی قبله‌ اول مسلمین و سرزمین فلسطین، بر وحدت و همبستگی  مسلمانان تأکید کرد.

وی در بخشی از سخنان خود از نقش ایران اسلامی در حمایت از مردم فسطین به ویژه از شخصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)که اولین بار مسلمانان جهان را با اعلام کردن روز جهانی قدس علیه دولت ستمکار اسرائیل بیدار کرد، قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام شیخ شبیر میثمی هم در سخنانی اظهار کرد: مردم فلسطین از نیم قرن اخیر از سرزمین خود آواره شده و مورد ظلم ستم استکبار جهانی قرار گرفته‌اند. در این دوران، هزاران نفر کشته و مجروح دادند. اما این امام خمینی (ره) بود که اولین بار قضیه‌ فلسطین را در سطح جهانی مطرح کرد و با اعلام روز جهانی قدس، ملت مسلمان و جامعه‌ جهانی را در سراسر جهان علیه دولت نامشروع اسرائیل بیدار کرد.

در ادامه ولید ابوعلی، سفیر فلسطین در پاکستان، از طریق ویدئو کنفرانس، از اسلام‌آباد سخنانی برای حاضران در سمینار بیا کرد. وی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این سیمنار، سخنرانان و همه‌ی حضار، در باره‌ی وضعیت کنونی غزه مطالبی بیان کرد.

ابوعلی، در بخشی از سخنان گفت: تاکنون 19 هزار نفر از مردم فلسطین در نتیجه‌ی حملات اسرائیل کشته شده‌اند که در 8 هزار تن از آنان کودک هستند. تعداد مجروحین بیش از 10 هزار و تعداد خانه‌های ویران شده بیش از 25 هزار است.

بنا بر اعلام این گزارش، در این سیمنار، برای نخستین بار معراج‌الهدی، یکی از رهبران مهم جماعت اسلامی در ایالت سند، نه تنها اسرائیل؛ بلکه گروه‌های تکفیری و کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی را مورد انتقاد شدید قرار داده و آنان را عامل کشتار مردم فلسطین دانست. وی در بخشی از سخنان خود، گروه داعش را که در سوریه و عراق خلافت اسلامی را اعلام کرده است را محکوم و اظهار کرد: کسانی که قبور انبیای عظام، اولیای کرام و اهل بیت علیهم السلام را منهدم کرده‌اند، اصلاً بویی از اسلام نگرفته‌اند؛ چه آن که حق خلافت داشته باشند.

همچنین حاجی حنیف طیب، طی سخنان خود بر وحدت و همبستگی اسلامی تأکید کرد. وی گفت: در حال حاضر بر مسلمانان جهان لازم است که مسأله‌ی فلسطین را در اجتماعات دینی سیاسی در رسانه‌های اجتماعی حتی در مراکز علمی و آموزشی مطرح و مردم را از جنایات اسرائیل و مظلومیت مردم بی‌گناه فلسطین آشنا کنند.

حجت‌الاسلام سید شهنشاه نقوی، نیز در سخنان خود، ضمن بیان حدیثی از پیامبر گرانقدر اسلام (ص) و امام علی (ع) اظهار کرد: به قول رسول اعظم (ص) و ائمه‌ی اطهار، کمک کردن به مظلوم بر همه‌ی مسلمانان واجب است؛ چه جاییکه آن مظلوم مسلمان باشد. در حال حاضر تنها راه حل مسأله‌ی فلسطین و بیت‌المقدس، وحدت مسلمین است.

در پایان این سمینار، خطیب، مسئول خانه‌ فرهنگ ایران در کراچی، دو جلد از کتاب ارزشمند «نقش مسلمانان در آزادی هند» یکی از آثار مقام معظم رهبری که توسط خانه فرهنگ ایران در کراچی به زبان اردو ترجمه شده است را به نوراحمد شهتاز، رییس مرکز علوم اسلامی شیخ زاید اهدا کرد.


٢٢:١٩ - 1393/05/19    /    شماره : ٣٣٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٠خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :7493
کل بازديدها :17259817
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :337912