نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

مراقب باش نچسبه!

۵ نکته مهم برای انتخاب لباس ورزشی مناسب
گروهی فکر می کنند لباس های کتانی و نخی قدیمی شان را می توانند به جای لباس ورزشی استفاده کنند و از این ترفند هم حسابی لذت می برند...
حتی دیده شده افرادی کفش های پاره و پوره شان را به عنوان کفش ورزشی استفاده می کنند و مدعی می شوند که صرفه جویی می کنند! واقعیت این است که انتخاب لباس و کفش ورزشی مناسب در درست و بهتر انجام دادن حرکات موثر است و باید نکته های لازم را برای خرید لباس ورزشی مناسب با توجه به سن و جنسیت در نظر بگیرید.

۱.مراقب جنس لباس باشید

گروهی فکر می کنند لباس های کتانی و نخی قدیمی شان را می توانند به جای لباس ورزشی استفاده کنند و از این ترفند هم حسابی لذت می برند. حتی دیده شده افرادی کفش های پاره و پوره شان را به عنوان کفش ورزشی استفاده می کنند و مدعی می شوند که صرفه جویی می کنند! واقعیت این است که انتخاب لباس و کفش ورزشی مناسب در درست و بهتر انجام دادن حرکات موثر است و باید نکته های لازم را برای خرید لباس ورزشی مناسب با توجه به سن و جنسیت در نظر بگیرید.

۲.کهنه پوشی نکنید
لباس های نخی و گشاد و لباس های غیرنخی نپوشید. اگر به نظرتان این ماجرا یک معمای دوگانه است، باید اینطور به آن نگاه کنید؛ لباس های گشاد و از جنس صددرصد کتان، هنگام عرق کردن به بدن می چسبد و باعث حساسیت پوست بدن می شود. برای انتخاب جنس لباس، بهتر است به ۲ نکته توجه کنید؛ لباس هایی که عرق بدن را جذب می کنند و دیر خشک می شوند انتخاب نکنید و حتی اگر به جنس لباس توجه صددرصد نشان دادید اما احساس کردید پس از ورزش بو را در خود نگه می دارد، آن را کنار بگذارید.

۳.وسایل جانبی
یکی از مربیان ورزش در باشگاه معروفی در تهران برای ما توضیح داد که استفاده از لباس ها و کفش های کهنه، اجازه نمی دهد حرکات را خوب و درست انجام دهید تا باعث طراوت روان و شکل دادن به عضله ها شوند. این لباس ها اجازه نمی دهند شما نهایت استفاده را از ورزش ببرید. بگذارید یک مثال دیگر بزنیم؛ زمانی که کفش کهنه ای برای ورزش استفاده می کنید، حالت قرار دادن پای شما ناخودآگاه تغییر می کند و در نتیجه باعث می شود حرکت های ورزشی را نادرست انجام دهید.

۴.محدوده قیمت ها
استفاده از وسایل جانبی همچون سربند خوب است و نه تنها مانع رسیدن عرق به پیشانی تان می شود بلکه به تقویت روحیه هنگام ورزش کمک می کند اما دقت کنید که دستبند یا ساعت یا حتی گردنبند استفاده نکنید. این وسایل جانبی می توانند خطرناک باشند و در هنگام ورزش کردن به لباس ها گیر کنند. این موضوع نه تنها حواستان را پرت می کند بلکه آسیب های جدی به شما می رساند. از آنجا که بحث خطرها پیش آمد، بگذارید یک نکته دیگر را هم یادآور شویم؛ هنگام خرید کفش ورزشی، به جنس بندکفش ها دقت کنید. اگر از وسایل ورزشی استفاده می کنید، مهم است که بندکفش هایتان خوب بسته شوند و به وسایل گیر نکنند. نکته دیگری که در هنگام خرید لباس باید به آن توجه کنید و از مجموعه خطرها محسوب می شود؛ استفاده از لباس های گشاد است که گاهی به وسایل ورزشی گیر می کنند یا در هنگام دویدن توی دست و پایتان می پیچند.

۵.گفته های کارشناسی
لازم نیست بالاتر از ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنید تا یک ست گرمکن خوب و حرفه ای داشته باشید. هرچند برندهای مطرحی همچون نایک یا آدیداس ست لباس ورزشی شان را کمتر از ۲۵۰ هزار تومان نمی فروشند و برخی از این لباس ها حتی در زمان حراج نیز تخفیف ویژه ای شامل حالشان نمی شود. اگر با چشم باز به خرید بروید، می توانید با نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان یک دست لباس ورزشی خوب برای خودتان تهیه کنید. البته این قیمت چندان قطعی نیست و گاهی برای آنکه لباس هایتان در یک تم رنگ باشند، مجبور می شوید رقم بالاتری کنار بگذارید. در نظر داشته باشید که این ارقام برای بچه ها اندکی بالاتر می رود و پیشنهاد ما این است که درباره لباس ورزشی بچه ها خست به خرج ندهید چراکه بسیاری از مشکلات پوستی به دلیل جنس لباس هایشان آغاز می شود. پس دوباره تکرار می کنیم که سراغ لباس های غیرنخی نروید و آنها را گزینه ای برای بچه ها ندانید. این ماجرا زمانی جدی تر می شود که فکر کنید روزی که زنگ ورزش دارند، می توانند تمام روز با لباس ورزشی در مدرسه بچرخند و این لباس ها نزدیک به ۵ ساعت در تنشان باقی می ماند.

مهلا مسعودی، یکی از مربیان ورزش در باشگاهی در تهران، توصیه ویژه ای برای شما دارد. او می گوید: «وقتی هوا سرد می شود، گروهی فکر می کنند نیازی به پوشیدن لباس گرم ندارند و حتی زمانی که در فضای باز ورزش می کنند، بی خیال پوشیدن لباس های گرم می شوند. در حالی که یک لباس سبک اما گرم باعث می شود عضلاتتان وضعیت بهتری هنگام ورزش پیدا کنند و از آسیب های احتمالی در امان بمانید.»


٢١:٣٩ - 1392/09/03    /    شماره : ٢٣١٧١    /    تعداد نمایش : ٧٢٨خروج

   مطالب مرتبط
 مراقب شیطنت‌های اروپایی‌ها باشید (خبر)
 برنامه‌های فرهنگی بایدپاسخگوی هجمه‌های دشمنان باشد (خبر)
 همه گزینه‌ها درقبال ایران باید روی میز باشد (خبر)
 جامعه جهانی بایددرجهت حذف درگیری‌های مسلحانه باشد (خبر)
 جذب جوانان مهم ترین موفقیت روحانیون مستقر می باشد (خبر)
 روز طبیعت رنگ و بوی فاطمی داشته باشد (خبر)
 هدف اوباما از سفر به ریاض چه می باشد (خبر)
 فضاسازی شهرقم درایام نوروزبایدرنگ فاطمی داشته باشد (خبر)
 قم باید آماده نوروزی فاطمی باشد (خبر)
 ایتالیامیتوانددرتوسعه مناسبات اقتصادی باایران پیش‌قدم باشد (خبر)
 برخورد با ویژه‌خواران اقتصادی باید بازدارنده باشد (خبر)
بازدیدها
امروز :640
کل بازديدها :15272717
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :302933