نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

افسردگی در کمین این مادران است

مادرانی که قبل از بارداری دچار اختلالات روحی بوده اند، با احتمال بیشتری در معرض خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان قرار دارند.
تحقیقات نشان می دهند زنانی که زایمان های مکرر و زیاد داشته ند، به میزان قابل ملاحظه ای در معرض خطر افسردگی هستند. بر اساس این مطالعه که به صورت مشترک در چندین کشور انجام شده است، مادرانی که بیش از دو فرزند دارند و فواصل میان زایمان هایشان نیز کوتاه است از نظر روحی به مراتب آسیب پذیرتر بوده و بیشتر در معرض افسردگی حاد یا خفیف هستند.

بنابرهمین پژوهش با توجه به اینکه افسردگی پس از زایمان گاهی تا 9 ماه بعد از زایمان نیز ادامه می یابد، مادرانی که چندین زایمان داشته اند بیشتر دچار عود افسردگی و یا تشدید علایم آن می شوند.
در این بررسی که در فاصله سال های 2001 تا 2011  انجام شده است، مشخص گردید زنانی که چندین زایمان داشته اند، در 9 ماه اول پس از زایمان تا 19 درصد بیشتر علایم افسردگی را بروز می دهند.
همچنین نتایج نشان داد مادرانی که قبل از بارداری دچار اختلالات روحی بوده اند، با احتمال بیشتری در معرض خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان قرار دارند.

نکته جالب در این تحقیق این بود که مشخص شد در مادران شاغل که از روابط اجتماعی گسترده تر و همچنین استقلال مالی برخوردارند، احتمال ابتلا به افسردگی شدید پس از زایمان کمتر است. سطح تحصیلات مادر نیز در این زمینه موثر گزارش شده است. به این معنی که هر چه مادر تحصیلات بالاتری داشته باشد، پس از زایمان شرایط روحی مطلوب تری خواهد داشت.

 سیمرغ


٢٠:٥٨ - 1392/09/02    /    شماره : ٢٣٠٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٣٩خروج

   مطالب مرتبط
 افسردگی زنان به این ویتامین بستگی دارد (خبر)
 این گیاه شگفت انگیز بهترین جایگزین ژلوفن (خبر)
 افسردگی در صورت نخوردن این ماده حیاتی (خبر)
 استخوان سالم می خواهید؟اینهارابخورید (خبر)
 آمریکاحق ندارددرباره نماینده ایران درسازمان ملل اظهارنظرکند (خبر)
 کدو تنبل و این همه خاصیت! (خبر)
 با این خوراکی ها سرطان را دور بزنید (خبر)
 خانه‌تکانی اینبار در حمام (خبر)
 پوتین : شرکای غربی در اوکراین از خطوط قرمز عبور کردند (خبر)
 تنش آمریکاوروسیه برسراوکراین تاثیری برمذاکرات ایران ندارد (خبر)
 چرا اشتون با مادران و همسران شهدا دیدار نکرد؟ (خبر)
بازدیدها
امروز :3340
کل بازديدها :17221828
بازديدکنندگان آنلاين :6
بازديدازاین صفحه :337050