نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > ولایت فقیه 


  چاپ        ارسال به دوست

وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (6)

و زندگی‌ انسانی‌ شرافتمندانه‌ را ولو با مشكلات‌ بر زندگانی‌ ننگین‌ بردگی‌ اجانب‌ ولو با رفاه‌ حیوانی‌ ترجیح‌ دهید؛ و بدانید مادام‌ كه‌ در احتیاجات‌ صنایع‌ پیشرفته‌، دست‌ خود را پیش‌ دیگران‌ دراز كنید و به‌ دریوزگی‌ عمر را بگذرانید قدرت‌ ابتكار و پیشرفت‌ در اختراعات‌ در شما شكوفا نخواهد شد. و به‌ خوبی‌ و عینیت‌ دیدید كه‌ در این‌ مدت‌ كوتاه‌ پس‌ از تحریم‌ اقتصادی‌ همانها كه‌ از ساختن‌ هرچیز خود را عاجز می‌دیدند و از راه‌ انداختن‌ كارخانه‌ها آنان‌ را مأیوس‌ می‌نمودند، افكار خود را به‌ كار بستند و بسیاری‌ از احتیاجات‌ ارتش‌ و كارخانه‌ها را خود رفع‌ نمودند. و این‌ جنگ‌ و تحریم‌ اقتصادی‌ و اخراج‌ كارشناسان‌ خارجی‌، تحفه‌ای‌ الهی‌ بود كه‌ ما از آن‌ غافل‌ بودیم‌. اكنون‌ اگر دولت‌ و ارتش‌ كالاهای‌ جهانخواران‌ را خود تحریم‌ كنند و به‌ كوشش‌ و سعی‌ در راه‌ ابتكار بیفزایند، امید است‌ كه‌ كشور خودكفا شود و از دریوزگی‌ از دشمن‌ نجات‌ یابد.
و هم‌ در اینجا باید بیفزایم‌ كه‌ احتیاج‌ ما پس‌ از اینهمه‌ عقب‌ماندگی‌ مصنوعی‌ به‌ صنعتهای‌ بزرگ‌ كشورهای‌ خارجی‌ حقیقتی‌ است‌ انكارناپذیر. و این‌ به‌ آن‌ معنی‌ نیست‌ كه‌ ما باید در علوم‌ پیشرفته‌ به‌ یكی‌ از دو قطب‌ وابسته‌ شویم‌. دولت‌ و ارتش‌ باید كوشش‌ كنند كه‌ دانشجویان‌ متعهد را در كشورهایی‌ كه‌ صنایع‌ بزرگ‌ پیشرفته‌ را دارند و استعمار و استثمارگر نیستند بفرستند؛ و از فرستادن‌ به‌ امریكا و شوروی‌ و كشورهای‌ دیگر كه‌ در مسیر این‌ دو قطب‌ هستند احتراز كنند، مگر ان‌شا ء الله روزی‌ برسد كه‌ این‌ دو قدرت‌ به‌ اشتباه‌ خود پی‌برند و در مسیر انسانیت‌ و انساندوستی‌ و احترام‌ به‌ حقوق‌ دیگران‌ واقع‌ شوند؛ یا ان‌شا ء الله مستضعفان‌ جهان‌ و ملتهای‌ بیدار و مسلمانان‌ متعهد، آنان‌ را به‌ جای‌ خود نشانند. به‌ امید چنین‌ روزی‌.
م‌ ـ رادیو و تلویزیون‌ و مطبوعات‌ و سینماها و تئأترها از ابزارهای‌ مؤثر تباهی‌ و تخدیر ملتها، خصوصاً نسل‌ جوان‌ بوده‌ است‌. در این‌ صد سال‌ اخیر بویژه‌ نیمه‌ دوم‌ آن‌، چه‌ نقشه‌های‌ بزرگی‌ از این‌ ابزار، چه‌ در تبلیغ‌ ضد اسلام‌ و ضد روحانیت‌ خدمتگزار، و چه‌ در تبلیغ‌ استعمارگران‌ غرب‌ و شرق‌، كشیده‌ شد و از آنها برای‌ درست‌ كردن‌ بازار كالاها خصوصاً تجملی‌ و تزئینی‌ از هر قماش‌، از تقلید در ساختمانها و تزئینات‌ و تجملات‌ آنها و تقلید در اجناس‌ نوشیدنی‌ و پوشیدنی‌ و در فرم‌ آنها استفاده‌ كردند، به‌ طوری‌ كه‌ افتخار بزرگِ فرنگی‌ مآب‌ بودن‌ در تمام‌ شئون‌ زندگی‌ از رفتار و گفتار و پوشش‌ و فرم‌ آن‌ بویژه‌ در خانمهای‌ مرفه‌ یا نیمه‌ مرفه‌ بود، و در آداب‌ معاشرت‌ و كیفیت‌ حرف‌ زدن‌ و به‌ كار بردن‌ لغات‌ غربی‌ در گفتار و نوشتار به‌ صورتی‌ بود كه‌ فهم‌ آن‌ برای‌ بیشتر مردم‌ غیرممكن‌، و برای‌ همردیفان‌ نیز مشكل‌ می‌نمود! فیلمهای‌ تلویزیون‌ از فرآورده‌های‌ غرب‌ یا شرق‌ بود كه‌ طبقه‌ جوان‌ زن‌ و مرد را از مسیر عادی‌ زندگی‌ و كار و صنعت‌ و تولید و دانش‌ منحرف‌ و به‌ سوی‌ بیخبری‌ از خویش‌ و شخصیت‌ خود و یا بدبینی‌ و بدگمانی‌ به‌ همه‌ چیز خود و كشور خود، حتی‌ فرهنگ‌ و ادب‌ و مآثر پر ارزشی‌ كه‌ بسیاری‌ از آن‌ با دست‌ خیانتكار سودجویان‌، به‌ كتابخانه‌ها و موزه‌های‌ غرب‌ و شرق‌ منتقل‌ گردیده‌ است‌. مجله‌ها با مقاله‌ها و عكسهای‌ افتضاح‌ بار و أسف‌انگیز، و روزنامه‌ها با مسابقات‌ در مقالات‌ ضدفرهنگی‌ خویش‌ و ضداسلامی‌ با افتخار، مردم‌ بویژه‌ طبقه‌ جوان‌ مؤثر را به‌ سوی‌ غرب‌ یا شرق‌ هدایت‌ می‌كردند. اضافه‌ كنید بر آن‌ تبلیغ‌ دامنه‌دار در ترویج‌ مراكز فساد و عشرتكده‌ها و مراكز قمار و لاتار و مغازه‌های‌ فروش‌ كالاهای‌ تجملاتی‌ و اسباب‌ آرایش‌ و بازیها و مشروبات‌ الكلی‌ بویژه‌ آنچه‌ از غرب‌ وارد می‌شد. و در مقابل‌ صدور نفت‌ و گاز و مخازن‌ دیگر، عروسكها و اسباب‌ بازیها و كالاهای‌ تجملی‌ وارد می‌شد؛ و صدها چیزهایی‌ كه‌ امثال‌ من‌ از آنها بی‌اطلاع‌ هستیم‌. و اگر خدای‌ نخواسته‌ عمر رژیم‌ سرسپرده‌ و خانمان‌ برانداز پهلوی‌ ادامه‌ پیدا می‌كرد، چیزی‌ نمی‌گذشت‌ كه‌ جوانان‌ برومند ما ـ این‌ فرزندان‌ اسلام‌ و میهن‌ كه‌ چشم‌ امید ملت‌ به‌ آنها است‌ ـ با انواع‌ دسیسه‌ها و نقشه‌های‌ شیطانی‌ به‌ دست‌ رژیم‌ فاسد و رسانه‌های‌ گروهی‌ و روشنفكران‌ غرب‌ و شرقگرا از دست‌ ملت‌ و دامن‌ اسلام‌ رخت‌ برمی‌بستند: یا جوانی‌ خود را در مراكز فساد تباه‌ می‌كردند؛ و یا به‌ خدمت‌ قدرتهای‌ جهانخوار درآمده‌ و كشور را به‌ تباهی‌ می‌كشاندند. خداوند متعال‌ به‌ ما و آنان‌ منت‌ گذاشت‌ و همه‌ را از شر مفسدین‌ و غارتگران‌ نجات‌ داد.
اكنون‌ وصیت‌ من‌ به‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ در حال‌ و آینده‌ و رئیس‌جمهور و رؤسای‌ جمهور مابعد و به‌ شورای‌ نگهبان‌ و شورای‌ قضایی‌ و دولت‌ در هر زمان‌، آن‌ است‌ كه‌ نگذارند این‌ دستگاههای‌ خبری‌ و مطبوعات‌ و مجله‌ها از اسلام‌ و مصالح‌ كشور منحرف‌ شوند. و باید همه‌ بدانیم‌ كه‌ آزادی‌ به‌ شكل‌ غربی‌ آن‌، كه‌ موجب‌ تباهی‌ جوانان‌ و دختران‌ و پسران‌ می‌شود، از نظر اسلام‌ و عقل‌ محكوم‌ است‌. و تبلیغات‌ و مقالات‌ و سخنرانیها و كتب‌ و مجلات‌ برخلاف‌ اسلام‌ و عفت‌ عمومی‌ و مصالح‌ كشور حرام‌ است‌. و بر همه‌ ما و همه‌ مسلمانان‌ جلوگیری‌ از آنها واجب‌ است‌. و از آزادیهای‌ مخرب‌ باید جلوگیری‌ شود. و از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و كشور اسلامی‌ و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ به‌ طور قاطع‌ اگر جلوگیری‌ نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند. و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یكی‌ از امور مذكور نمودند به‌ دستگاههای‌ مربوطه‌ رجوع‌ كنند و اگر آنان‌ كوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مكلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددكار همه‌ باشد.
ن‌ ـ نصیحت‌ و وصیت‌ من‌ به‌ گروهها و گروهكها و اشخاصی‌ كه‌ در ضدیت‌ با ملت‌ و جمهوری‌ اسلامی‌ و اسلام‌ فعالیت‌ می‌كنند، اول‌ به‌ سران‌ آنان‌ در خارج‌ و داخل‌، آن‌ است‌ كه‌ تجربه‌ طولانی‌ به‌ هر راهی‌ كه‌ اقدام‌ كردید و به‌ هر توطئه‌ای‌ كه‌ دست‌ زدید و به‌ هر كشور و مقامی‌ كه‌ توسل‌ پیدا كردید به‌ شماها كه‌ خود را عالم‌ و عاقل‌ می‌دانید باید آموخته‌ باشند كه‌ مسیر یك‌ ملت‌ فداكار را نمی‌شود با دست‌ زدن‌ به‌ ترور و انفجار و بمب‌ و دروغ‌پردازیهای‌ بی‌ سر و پا و غیرحساب‌ شده‌ منحرف‌ كرد، و هرگز هیچ‌ حكومت‌ و دولتی‌ را نمی‌توان‌ با این‌ شیوه‌های‌ غیرانسانی‌ و غیرمنطقی‌ ساقط‌ نمود، بویژه‌ ملتی‌ مثل‌ ایران‌ را كه‌ از بچه‌های‌ خردسالش‌ تا پیرزنها و پیرمردهای‌ بزرگسالش‌، در راه‌ هدف‌ و جمهوری‌ اسلامی‌ و قرآن‌ و مذهب‌ جانفشانی‌ و فداكاری‌ می‌كنند. شماها كه‌ می‌دانید (و اگر ندانید بسیار ساده‌لوحانه‌ فكر می‌كنید) كه‌ ملت‌ با شما نیست‌ و ارتش‌ با شماها دشمن‌ است‌. و اگر فرض‌ بكنید با شما بودند و دوست‌ شما بودند، حركات‌ ناشیانه‌ شما و جنایاتی‌ كه‌ با تحریك‌ شما رخ‌ داد آنان‌ را از شما جدا كرد و جز دشمن‌ تراشی‌ كار دیگری‌ نتوانستید بكنید.
من‌ وصیت‌ خیرخواهانه‌ در این‌ آخر عمر به‌ شما می‌كنم‌ كه‌ اولاً با این‌ ملت‌ طاغوتزده‌ رنج‌ كشیده‌ كه‌ پس‌ از 2500 سال‌ ستمشاهی‌ با فدا دادن‌ بهترین‌ فرزندان‌ و جوانانش‌ خود را از زیر بار ستم‌ جنایتكارانی‌ همچون‌ رژیم‌ پهلوی‌ و جهانخواران‌ شرق‌ و غرب‌ نجات‌ داده‌ به‌ جنگ‌ و ستیز برخاسته‌اید. چطور وجدان‌ یك‌ انسان‌ هر چه‌ پلید باشد، راضی‌ می‌شود برای‌ احتمال‌ رسیدن‌ به‌ یك‌ مقام‌ با میهن‌ خود و ملت‌ خود اینگونه‌ رفتار كند و به‌ كوچك‌ و بزرگ‌ آنها رحم‌ نكند؟ من‌ به‌ شما نصیحت‌ می‌كنم‌ دست‌ از این‌ كارهای‌ بیفایده‌ و غیرعاقلانه‌ بردارید و گول‌ جهانخواران‌ را نخورید. و در هر جا هستید اگر به‌ جنایتی‌ دست‌ نزدید به‌ میهن‌ خود و دامن‌ اسلام‌ برگردید و توبه‌كنید كه‌ خداوند ارحم‌ الراحمین‌ است‌؛ و جمهوری‌ اسلامی‌ و ملت‌ از شما ان‌شا ء الله می‌گذرند. و اگر دست‌ به‌ جنایتی‌ زدید كه‌ حكم‌ خداوند تكلیف‌ شما را معین‌ كرده‌، باز از نیمه‌ راه‌ برگشته‌ و توبه‌ كنید. و اگر شهامت‌ دارید تن‌ به‌ مجازات‌ داده‌ و با این‌ عمل‌ خود را از عذاب‌ الیم‌ خداوند نجات‌ دهید؛ و الاّ در هر جا هستید عمر خود را بیش‌ از این‌ هدر ندهید و به‌ كار دیگر مشغول‌ شوید كه‌ صلاح‌ در آن‌ است‌.
و بعد، به‌ هواداران‌ داخلی‌ و خارجی‌ آنان‌ وصیت‌ می‌كنم‌ كه‌ با چه‌ انگیزه‌ جوانی‌ خود را برای‌ آنان‌ كه‌ اكنون‌ ثابت‌ است‌ كه‌ برای‌ قدرتمندان‌ جهانخوار خدمت‌ می‌كنند و از نقشه‌های‌ آنها پیروی‌ می‌كنند و ندانسته‌ به‌ دام‌ آنها افتاده‌اند به‌ هدر می‌دهید؟ و با ملت‌ خود در راه‌ چه‌ كسی‌ جفا می‌كنید؟ شما بازی‌ خوردگان‌ دست‌ آنها هستید. و اگر در ایران‌ هستید به‌ عیان‌ مشاهده‌ می‌كنید كه‌ توده‌های‌ میلیونی‌ به‌ جمهوری‌ اسلامی‌ وفادار و برای‌ آن‌ فداكارند؛ و به‌ عیان‌ می‌بینید كه‌ حكومت‌ و رژیم‌ فعلی‌ با جان‌ و دل‌ در خدمت‌ خلق‌ و مستمندان‌ هستند؛ و آنان‌ كه‌ به‌ دروغ‌ ادعای‌ «خلقی‌» بودن‌ و «مجاهد» و «فدایی‌» برای‌ خلق‌ می‌كنند، با خلق‌ خدا به‌ دشمنی‌ برخاسته‌ و شما پسران‌ و دختران‌ ساده‌دل‌ را برای‌ مقاصد خود و مقاصد یكی‌ از دو قطب‌ قدرت‌ جهانخوار به‌ بازی‌ گرفته‌ و خود یا در خارج‌ در آغوش‌ یكی‌ از دو قطب‌ جنایتكار به‌ خوشگذرانی‌ مشغول‌ و یا در داخل‌ به‌ خانه‌های‌ مجلل‌ تیمی‌ با زندگی‌ اشرافی‌، نظیر منازل‌ جنایتكارانی‌ بدبخت‌ به‌ جنایت‌ خود ادامه‌ می‌دهند و شما جوانان‌ را به‌ كام‌ مرگ‌ می‌فرستند.

روح‌ الله الموسوي‌ الخميني‌


٢٠:٠٩ - 1392/09/13    /    شماره : ٢٣٩٥٨    /    تعداد نمایش : ٧٤١خروج

   مطالب مرتبط
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (7) (خبر)
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (5) (خبر)
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (4) (خبر)
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (3) (خبر)
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (2) (خبر)
 وصیتنامه‌ سیاسی‌ الهی‌ امام‌ خمینی‌(ره) (1) (خبر)
 دانشنامه امام مهدی (عج) منتشر می‌شود (خبر)
 برنامه انس و یاری امام زمان(عج) (خبر)
 اثبات ولادت و وجود امام زمان(عج) (3) (خبر)
 اثبات ولادت و وجود امام زمان(عج) (2) (خبر)
 اثبات ولادت و وجود امام زمان(عج) (1) (خبر)
بازدیدها
امروز :1092
کل بازديدها :17648790
بازديدکنندگان آنلاين :6
بازديدازاین صفحه :293213