نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > ولایت فقیه 


  چاپ        ارسال به دوست

امام خمینی و رویارویی با صهیونیسم (2)

چهارم: امام همواره تأكید می كردند كه بازپس گیری مقدسات و بركندن این غده سرطانی هرگز از راهها و مانورهایی سیاسی تحقق نمی یابد و باید با تفنگهایی كه بر ایمان تكیه دارد، انجام شود. امام روش جهاد و مبارزه را با قدرت تمام به عنوان تنها راه حل پایان دادن به نزاع، مطرح كردند. این طرح امام، عملكرد جمهوری اسلامی ایران و اقدامات عملی جنبشهای جهادگر لبنان و فلسطین، دشمن صهیونیستی را در برابر نوع دیگری از رویارویی كه منحصر به فرد است قرار داده است.
خانمها آقایان ... هرجنگی جهاد نیست و هر كشته ای شهید نمی باشد. تنها نبرد در راه خدا جهاد و كشته این راه شهید است. نبردی را كه امام با اسرائیل آغاز كرد پیش از آن كه در شكل و شیوه خود با طرحهای گذشته تفاوت داشته باشد از لحاظ ماهیت، جوهر و محتوا با آنها تفاوت دارد. به عنوان مثال مقاومت اسلامی كه در لبنان مبارزه و از خودگذشتگی می كند خود در راه و شیوه این امام همام گام بر می دارد و از تفكر ایشان الهام می گیرد و به همین دلیل است كه جنگ آن از لحاظ ماهیت و جوهر با دیگر جنگها متفاوت است. بردی است در راه خدا و هدف از آن جلب رضایت خدا و عشق به لقاء الله است. جنگ عارفان شب و مشتاقان وصل یار، مقاومت كسانی است كه با مرگ انس یافته و آن را شیرین تر از عسل می دانند. مقاومت صاحبان دلهای آرام گرفته ای است كه هرگز چیزی از حرص و طمع به دلهایشان راه نمی یابد، این مقاومت شعارش، محتوایش، فرهنگش، نفسهایش، عاطفه هایش، دوستی اش، دشمنی اش، رضایتش، خشمش، اندوهش، شادی اش، والائیش، اطمینانش، عزمش، خونش و تمام عناصر تشكیل دهنده جوهر آن از نوع دیگری است.
این مقاومت كه امام آن را در این دوره به وجود آورد، عزیمت، صبر و امید به ظهور حجت حق حضرت مهدی - عجل الله تعالی فرجه الشریف - كه خداوند ظهور او را در قرآن وعده داده است، به همراه خود دارد و چون اینچنین است امام دو سال پیش از رحلت ملكوتی خود درباره اش فرمودند: جهاد حزب الله لبنان خود حجت خداوند است بر تمامی علمای جهان اسلام!!...
این تجربه ما شیوه عملی امام را تحقق بخشید كه می فرمود یك گروه اندك كه مؤمن بوده و بر خدا توكل كرده است می تواند قدرتمندترین ارتش خاورمیانه را شكست دهد و می تواند آن را به ذلت نشانده و مغلوب كند و افسانه شكست ناپذیری آن را از بین ببرد. چه رسد به اینكه طرف این جنگ امت بزرگ، مقتدر و میلیونی باشد. امام هنگامی كه فرمود: اگر هر مسلمان یك سطل آب بر اسرائیل بریزد، سیل آن را از جا خواهد كند مبالغه نمی كرد.
برادران و خواهران عزیز ... امروز در یكصدمین سالگرد تولد امام، روح ایمان و مسئولیت شما را به كمك می طلبم، امروز در میان شما هستم، تا از میان شما این امت را مورد خطاب قرار داده، و ندای رسای امام را كه در طول چندین دهه عمر شریف خود آن را مورد تأكید قرار داد، تكرار كنم.
امروز فلسطین در معرض خطرناكترین تسویه حسابها و تحریف تاریخ قرار گرفته است. قدس هر روز بیش از روز پیش به سوی یهودیان كشانده می شود. هر روز یك شهرك یهودی نشین در آن ساخته می شود مسجد الاقصی نیز در معرض خطر تخریب، آتش زدن و از میان رفتن قرار دارد...
برادران و خواهران عزیز... امتی كه شركت «والت دیزنی» آمریكا را فراری دهد، یهودیان صهیونیست نه قدس را برای آن خواهند گذاشت، و نه مسجدی و نه كلیسا و نه كرامتی!!...
برادران و خواهران گرامی... انقلاب اسلامی ایران و جمهوری گرانقدر آن از همان آغاز پیروزی، تمام صهیونیستها و وابستگان به آنان را از خاك خود بیرون رانده و پرچم فلسطین را به جای سفارت اسرائیل در تهران برافراشت و خود را در كنار ملتها و دولتهای عربی در مقابله با اسرائیل قرار داد و تا كنون همان شیوه امام و راهش را با پیروی از رهبری ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دام ظله) ادامه داده و مشكلات و فشارهای مختلف و دردهای فراوانی را به خاطر این موضعگیری عقیدتی خود، در برابر مسأله فلسطین و قدس، تحمل می كند. همچنین در منطقه ما، ایستادگی و مقاومت در سوریه، و جایگاهی برای مبارزه و شهادت در لبنان و فلسطین وجود دارد. امت نیز همچنان قادر است امیدها و اعتماد به نفس را به دست آورده و پیروزی را از آن خود كند.
من به نام امام، و به نام تمامی مقدساتی كه به آنها ایمان دارید از شما می خواهم تا مقابله با صهیونیسم و اسرائیل را در رأس اولویتهای خود قرارداده و با همت خود نیرنگ و دروغهای آمریكا و صهیونیسم را فاش كرده و تمامی موانع ترس زا و شك آلود را كنار زده، تلاشها و نیروهای خود را وحدت بخشید تا امید و وصیت امام جامه ی عمل پوشد.
و سرانجام ... شیوه و راه امام خمینی - رحمه الله - همچنان چراغ راه تمامی مبارزان و مجاهدان برای رسیدن به آزادی و آزادسازی خواهد ماند، و روزی كه مسلمانان در قدس نماز پیروزی را به پا می دارند، روح امام بزرگترین روحی خواهد بود كه در آنجا حضور خواهد داشت، چرا كه آن روز نه اشغالگری خواهد بود و نه صهیونیسم.
«والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته»

سيدحسن نصرالله- ايدئولوژي رهبري و فرآيند انقلاب اسلامي، ج 2، ص473


١٧:٣٣ - 1392/09/05    /    شماره : ٢٣٣١٨    /    تعداد نمایش : ٤٨٠خروج

   مطالب مرتبط
 امام خمینی و رویارویی با صهیونیسم (1) (خبر)
 دیدگاه امام خمینی (ره) درباره عوامل و مراكز تربیتی (2) (خبر)
 ثابت و متغیّر در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) (2) (خبر)
 امام خمینی؛ شخصیت و كرامت زن (2) (خبر)
 امام خمینی (ره) و مبانی نظری سیاست خارجی (2) (خبر)
 در سایه پیام امام باعظمت به گورباچف (2) (خبر)
 هندسه سیاسی امام خمینی(ره) چهارچوبی نظری و راهبردی در اندیشه سیاسی امام (2) (خبر)
 آینده‌نگری امام خمینی و آسیبهای انقلاب (2) (خبر)
 امام خمینی(ره) منادی عزّت (2) (خبر)
 ماهیت و ویژگی انقلاب اسلامی در كلام امام خمینی(ره) (2) (خبر)
 دیدگاه تربیتی امام خمینی (س) (2) (خبر)
بازدیدها
امروز :664
کل بازديدها :17252988
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :287307