نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > ولایت فقیه 


آیت الله کعبی:
اسلام بدون امامت پیشرفتی ندارد/ ولایت فقیه نقطه کانونی قدرت اسلام
آیت الله کعبی: اسلام بدون امامت پیشرفتی ندارد/ ولایت فقیه نقطه کانونی قدرت اسلام آیت الله کعبی گفت: اسلام بدون امامت نه پیشرفتی دارد و نه نتیجه ای. دچار ایستایی و رکود می شود و عقب ماندگی تاریخی مسیر حتمی جامعه بدون ولایت و امامت است. به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی اندیشه ولایت فقیه در منظومه فکری استاد منذر به مناسبت ششمین سالگرد درگذشت استاد و پژوهشگر برجسته تاریخ معاصر استاد علی ابوالحسنی (منذر) برگزار شد.
 ١٠:٢٥ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جنتی:
عده‌ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می‌کنند
آیت الله جنتی: عده‌ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می‌کنند نماز عید قربان در جمکران به امامت آیت الله جنتی شناسهٔ خبر: 4092154 - چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۷ سیاست > سایر رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه لازم است ارتباط مان را با سپاه و بسیج بیشتر کنیم، گفت: عده‌ای پیدا شده‌اند که با ولایت فقیه مشکل دارند و برای این مساله به سپاه حمله می‌کنند.
 ٠٥:٣٢ - 1396/06/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت
امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 ميلادى) در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله عليها, روح الـلـه المـوسـوى الخمينـى پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد . او وارث سجاياى آباء و اجدادى بـود كه نسل در نسل در كار هـدايـت مردم وكسب مـعارف الهى كـوشيـده انـد. پـدر بزرگـوار امام خمينـى مرحوم آيه الـله سيد مصطفى مـوسـوى از معاصريـن مرحـوم آيه الـلـه العظمـى ميرزاى شيـرازى (رض) که پـس از آنكه ساليانـى چنـد در نجف اشـرف علـوم و معارف اسلامـى را فـرا گرفته و به درجه اجتهـاد نايل آمـده بـود بـه ايـران بازگشت و در خمـيـن ملجأَ مردم و هادى آنان در امـور دينـى بـود. در حـالـيكه بيـش از 5 مـاه از ولادت روح الـلـه نمى گذشت, طاغوتيان و خوانين تحت حمايت عمال حكومت وقت نداى حق طلبـى پـدر را كه در برابر زورگـوئـيهايشان بـه مقاومت بـر خاسته بـود, با گلـوله پاسـخ گفـتـنـد
 ٠٨:٠٨ - 1395/03/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
ولی فقیه شاخص انقلاب
ولی فقیه شاخص انقلاب/دور کردن مردم از آرمان‌ها تهدید انقلاب است گفتگو با محمدمهدی عبدخدایی مبارز دوران شاه و عضو فدائیان اسلام یت فدائیان اسلام گفت: شاخص برای تعیین انقلابی بودن یا نبودن افراد، رهبری است. باید دید چه کسانی با تفکر ایشان هماهنگ هستند، آنها قطعاً از قطار انقلاب پیاده نشده اند.
 ٠٤:٥٥ - 1394/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نظارت شورای نگهبان از اول استصوابی بود
نظارت شورای نگهبان از اول استصوابی بود/ «ولی امر» فقط یک نفر است عضو فقهای شورای نگهبان گفت: نظارت استصوابی در زمان امام(ره) هم بوده است. ما از اول نوع نظارت شورای نگهبان را، براساس تفسیری که از قانون اساسی داشتیم، نظارت استصوابی فهمیدیم. خبرگزاری مهر – گروه سیاست: مساله رهبری شورایی و رهبری فردی، موضوعی است که طی سال‌های اخیر از زبان عده‌ای از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح می‌شود، تا جایی که کتاب «ولایت فقیه مشروعیت آسمانی» که شرحی بر دیدگاه‌های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ولایت فقیه است و به دفاع از رهبری شورایی می‌پردازد، در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد.
 ٠٦:١٨ - 1394/09/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
چیزی به نام نظارت بررهبری درقانون اساسی نداریم
چیزی به نام نظارت بررهبری درقانون اساسی نداریم/نقد سخنان بی‌اساس رئیس قوه قضائیه گفت: گاهی رسانه ها به حرف هایی دامن می زنند که صحیح نیست؛ از آن جمله سخنان بی پایه ای است که درباره نظارت مجلس خبرگان بر رهبری و نهادهای زیرمجموعه ایشان مطرح می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح دوشنبه در جلسه مسئولان عالی قضایی گفت: توسعه هرچه بیشتر وحدت میان حوزه و دانشگاه و ارتقاء همکاری های علمی و نظری به تقویت نظام جمهوری اسلامی منتهی می شود. رئیس قوه قضاییه حوزه و دانشگاه را دو نهاد موثر و بسیار مهم در جامعه اسلامی توصیف کرد و با تاکید بر اشتراکات فراوان این دو نهاد گفت: حوزه و دانشگاه به لحاظ مباحث علمی وتحقیقاتی، دغدغه ها و خطراتی که آنها را تهدید می کند دارای مشترکاتی هستند که با تعامل و تفاهم بیشتر می توانند زمینه های مشترک را به منظور اثربخشی بیشتر افزایش دهند.
 ٠٤:٥٣ - 1394/09/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای خبرگان محکم‌کاری کرده‌ایم
برای خبرگان محکم‌کاری کرده‌ایم/اجازه اجتهاد، شرط کافی صلاحیت نیست عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه محکم کاری‌هایی توسط شورای نگهبان در موضوع خبرگان انجام شده است گفت: اجازه اجتهاد برای احراز صلاحیت خبرگان کافی نیست بلکه باید علمیت افراد برای فقهای شورااثبات شود. خبرگزاری مهر- گروه سیاست: مجلس خبرگان رهبری به عنوان یکی از نهادهای حاکمیتی کشور که مسئولیت انتخاب و نظارت بر رهبر نظام اسلامی را برعهده دارد، پس از رحلت امام خمینی(ره) جایگاه و اهمیتی مضاعف پیدا کرد.
 ٠٤:٣٤ - 1394/09/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاوت‌ اسلام ناب و اسلام آمریکایی در بیانات رهبر انقلاب
تفاوت‌ اسلام ناب و اسلام آمریکایی در بیانات رهبر انقلاب دیدار فرماندهان و کارکنان ارتش با مقام معظم رهبری اسلام امریکایی چیزی به نام اسلام است که در خدمت منافع قدرتهای استکباری و توجیه‌کننده‌ اعمال آنهاست؛ بهانه‌ ای برای انزوای اهل دین و نپرداختن آنان به امور مسلمین و سرنوشت ملتهای مسلمان است. به گرارش خبرگزاری مهر، رهبر انقلاب اسلامی در پیام حج سال ۱۳۹۳ فرمودند: «موضوع مهم و دارای اولویت، نگاه هوشمندانه‌ای است که فعالان دلسوز جهان اسلام باید به تفاوت میان اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی داشته باشند و از خلط و اشتباه میان این دو، خود و دیگران را برحذر بدارند.» در این مطلب تفاوت‌های این دو براساس بیانات آیت الله العظمی خامنه‌ای آمده است.
 ٠٥:١٢ - 1394/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نظام سیاسی امام(ره) مبتنی بر معنویت، عدالت و عقلانیت اسلامی است
استاد مؤسسه امام خمینی در گفتگو با مهر: نظام سیاسی امام(ره) مبتنی بر معنویت، عدالت و عقلانیت اسلامی است دکتر محمدجواد نوروزی گفت: مهمترین امتیاز نظام سیاسی امام(ره) در قیاس با سایر نظامها و به ویژه نظامهای مبتنی بر لیبرالیسم تاکید بر معنویت است. این نظام مبتنی بر معنویت، عدالت و عقلانیت اسلامی است.
 ٠٥:١٠ - 1394/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
گسترش عقلانیت اهم برنامه های جامعه مهدوی است
آیت الله جوادی آملی: گسترش عقلانیت اهم برنامه های جامعه مهدوی است/ امامت نعمتی ابدی برنامه اهمّ امام زمان در جامعه مهدوی آن است که مردم را عاقل کند، چون مردمِ عاقل هستند که عدل را می‌پذیرند.
 ٠٤:٥٣ - 1394/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملت‌ها به الگوی ولایت‌فقیه روی خواهندآورد/ ضرورت صدور اندیشه امام
یک استاد حوزه در گفتگو با مهر: ملت‌ها به الگوی ولایت‌فقیه روی خواهندآورد/ ضرورت صدور اندیشه امام حجت الاسلام برادران گفت: ولایت فقیه بهترین مدل مدیریت حکومتی است. اگر ما این الگوی کارآمد را حفظ کنیم ملتها به آن روی خواهند آورد. برای صدور انقلاب باید اندیشه امام مبتنی بر ولایت فقیه را صادر کرد.
 ٠٤:٣٦ - 1394/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
احکام‌اعتکاف برمبنای فتوای رهبرانقلاب
احکام‌اعتکاف برمبنای فتوای رهبرانقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خوشا به حالتان معتکفین عزیز! توصیه‌ی من این است که در این سه روزی که شما در مسجد هستید، تمرین مراقبت از خود بکنید؛ حرف که می‌زنید، غذا که می‌خورید، معاشرت که می‌کنید، کتاب که می‌خوانید، فکر که می‌کنید، نقشه که برای آینده می‌کشید، در همه‌ی این چیزها مراقب باشید رضای الهی و خواست الهی را بر هوای نفستان مقدم بدارید؛ تسلیم هوای نفس نشوید. تمرین این چیزها در این سه روز می‌تواند درسی باشد برای خود آن عزیزان و برای ماها که این‌جا نشسته‌ایم و با غبطه نگاه می‌کنیم به حال جوانان عزیزمان که در حال اعتکاف هستند. با عمل خودتان به ما هم یاد بدهید. بیانات در خطبه‌های نمازجمعه‌ ۱۳۸۴/۰۵/۲۸
 ٠٤:٥٩ - 1394/02/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازخوانی مطالبات و رهنمودهای قرآنی رهبر انقلاب؛
بازخوانی مطالبات و رهنمودهای قرآنی رهبر انقلاب؛ دوری از قرآن بزرگ‌ترین گرفتاری دنیای اسلام است دیدار فرماندهان و کارکنان ارتش با مقام معظم رهبری بازخوانی مطالبات و رهنمودهای قرآنی رهبر معظم انقلاب اسلامی از جامعه قرآنی، متسابقین و دست اندرکاران برنامه ها، محافل و مسابقات قرآنی می تواند چراغ راه همه ما در ادامه این مسیر ارزشمند باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، مهمترین محورها، دیدگاه ها، انتظارات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از جامعه قرآنی، متسابقین، و دست اندرکاران برنامه ها، محافل و مسابقات قرآنی در آستانه فرارسیدن بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام؛ جهت بهره مندی همه علاقه مندان به ویژه اصحاب رسانه تقدیم می شود؛
 ٠٦:٠٤ - 1394/02/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
پاسخ رهبر انقلاب به ۱۱ پرسش درباره مسئله هسته‌ای
پاسخ رهبر انقلاب به ۱۱ پرسش درباره مسئله هسته‌ای به مناسبت بیانات مهم رهبر انقلاب درباره مسئله هسته‌ای در روز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به یازده پرسش درباره مسئله‌ی هسته‌ای با استفاده از بیانات رهبر انقلاب در چندماه اخیر پاسخ می‌دهد. ۱. چرا رهبر انقلاب با انجام «مذاکرات هسته‌ای» موافقت کرده‌اند؟ موافقت با این مذاکرات برای شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار بر ضد ایران بود و این مذاکرات باید ادامه یابد اما همه بدانند که با وجود ادامه مذاکرات، فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته ای به هیچ وجه متوقف نخواهد شد و هیچیک از دستاوردهای هسته ای نیز تعطیل بردار نیست، ضمن آنکه روابط آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران نیز باید روابط متعارف و غیرفوق العاده باشد...هدف آنها این است که با این بهانه، فضای بین المللی را بر ضد ایران حفظ کنند و بر همین اساس بود که با طراحی جدید دولت برای مذاکره درخصوص موضوع هسته ای موافقت شد تا این جوّ جهانی شکسته و ابتکار عمل از طرف مقابل گرفته شود و حقیقت نیز برای افکار عمومی دنیا مشخص شود. ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
 ٠٤:٣٤ - 1394/02/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
هفتمین مؤلفه مدیریت جهادی ـ قواعد مدیریت جهادی
هفتمین مؤلفه مدیریت جهادی ـ قواعد مدیریت جهادی چیست؟ از بدیهیات هر نوع فعالیت و عملی اعم از فردی و اجتماعی در صورتی‌که بخواهد از دایره ذهن خارج و به بیرون انتقال یابد، باید در چارچوب معیارهای قانونی مورد قبول جامعه انجام شود تا بتواند به ثمر برسد مانند: فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، عبادی و ... چنانچه قواعد مدیریت رعایت نشود آن فعالیت و حرکت ناقص و غیر قابل قبول در دیدگاه خالق و مخلوق جلوه می‌نماید تا چه رسد به اینکه این نوع فعالیت با عنوان مدیریت جهادی صورت پذیرد.
 ٠٥:٣٤ - 1393/10/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
ششمین مؤلفه مدیریت جهادی نقش مدیر در مدیریت جهادی است
ششمین مؤلفه مدیریت جهادی نقش مدیر در مدیریت جهادی است مطالعه تاریخ گذشتگان ما را به نقش و تأثیر مدیریت در ارتقاء و یا انحطاط ملتها واقف می سازد، چه بسیارند ملت‌هایی که از نظر امکانات مادّی و زمینه‌ها و بسترهای مساعد ا ندیشه و فکر و مایه‌های غنی فرهنگی هیچ کمبودی نداشتند
 ٠٩:٣٣ - 1393/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
مؤلفه پنجم مدیریت جهادی موفقیت در مدیریت است
مؤلفه پنجم مدیریت جهادی موفقیت در مدیریت است هر انسانی که قدم در یک وادی می نهد و یا قلم به دست می گیرد و سطوری را می نگارد اهدافی را دنبال می نماید و رسیدن به موفقیت غایت آمال و آرزوی او می باشد و لذا عملکرد یک مدیر جهادی در حوزه مدیریتش نیز از این کلیت مستثنی نیست و ما قبل از هر گفتاری در این مؤلفه پنجم ناچاریم به عوامل موفقیت مدیر جهادی بپردازیم تا مقصودمان از بحث روشن گردد.
 ١٢:٣٤ - 1393/06/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مولفه های مدیریت جهادی(4)
4 - مدیریت جهادی بر اصل مهرورزی و خوشرفتاری استوار است، انجام دادن کارهای جهادی از سر مهرورزی و خوشرفتاری بالاترین هنر در اخلاق اداری می باشد و آن کار و فعالیت صورتی زیبا و کاملاً انسانی پیدا می نماید و موجب الفت و پیوند قلبها می گردد و در رفتار و مناسبات اداری معنویت ایجاد می کند بطوریکه امیر المؤمنین در حکمتی والا فرموده است: «قُلُوبُ الرّجالِ وَحشیةٌ فَمَن تاُلّفها اَقبلت علیهِ»،
 ٠٨:٠٧ - 1393/04/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
مؤلفه های مدیریت جهادی چیست؟شماره سوم
مؤلفه های مدیریت جهادی چیست؟ 3 - مدیریت جهادی مسئولیت محور است نوع نگاه انسان به کار و مسئولیت در مدیریت جهادی از امور مهم و زیر بنایی در شکل گیری اخلاق اداری است که در این صورت یک مدیر جهادی کار و مسئولیت و هر نوع فعالیت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را امانت تلقی می نماید
 ٠٨:١٠ - 1393/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتخاب آيت‏اللَّه العظمی"سيدعلي خامنه‏اي" به رهبري انقلاب
انتخاب آيت‏اللَّه العظمی"سيدعلي خامنه‏اي" به رهبري انقلاب اسلامي توسط مجلس خبرگان (1368ش) پس از ارتحال جانسوز رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره)، خبرگان ملت، طي اجلاس ويژه‏اي، تصميم تاريخي و تعيين كننده خود را درباره جانشيني حضرت امام و انتخاب رهبر جديد اتخاذ كردند و حضرت آيت‏اللَّه خامنه‏اي را به اين سمت خطير برگزيدند.
 ٠٨:٥٩ - 1393/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :437
کل بازديدها :17656686
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :293300