نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > اخلاق و عرفان 


  چاپ        ارسال به دوست

با دقت در فهم دعاها، می توان به عالی ترین مقامات رسید


آیت الله جوادی آملی:
با دقت در فهم دعاها، می توان به عالی ترین مقامات رسیدآیت الله جوادی گفت: برای درک و فهم ادعیه های وارد شده در ماه رجب و شعبان، استعداد خاصی لازم است و انسان با دقت و بررسی در فهم دعاها می تواند به بالاترین و عالی ترین مقامات برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جوادی آملی، در دیدار با دانشجویان پردیس کرج، طلاب مدرسه علمیه ولی عصر(عج) ساوه و یگان ویژه قم که درنماز خانه مؤسسه بین المللی وحیانی اسراء برگزار شد، ماه رجب­ و شعبان را از ماه های پر­ و خیر برکت­ و مقدمه برای یک ماه بزرگتر و پر­خیر و برکت تر مانند ماه مبارک رمضان دانسته و خاطر نشان ساخت: دعاها و اعمالی که در ماه رجب آمده نشان از بزرگی این ماه است.

 وی گفت: برای درک و فهم ادعیه های وارد شده در ماه رجب و شعبان، استعداد خاصی لازم است و انسان با دقت و بررسی در فهم دعاها می تواند به بالاترین و عالی ترین مقامات برسد.

*ایام البیض و ۲۷ رجب از روزهای خاص در ماه رجب

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ایام البیض و ۲۷ رجب از روزهای خاص ماه رجب است و فرصت خوبی برای خودسازی و معرفت شناسی است، افزود: بهره مندی از این روزها موجب می شود، نور ایمان و حقیقت در درون انسان تجلی پیدا کند و انسان را به جای برساند که از بوی بد گناه فرار کند.

*جایگاه علم و عالم در اسلام

وی در ادامه به جایگاه علم و عالم در اسلام اشاره و ابراز داشت: علمی نورانیت دارد که با عمل و آموزه های دینی آمیخته و موجب نورانیت درون و باطن شده و انسان را به سعادت برساند.

این مفّسر قرآن اظهار داشت: علمی که نورانیت در انسان ایجاد نکند و باعث دوری گناه نشود، علم به آن نمی گویند بلکه تنها یک فهم و صورت ذهنی است که هیچ اثری ندارد.

*علم آمیخته به حقیقت تا ابد ماندگار است

وی خاطر نشان ساخت: مفاهیم ماندنی نیستند، بلکه علم آمیخته به حقیقت، تا ابد ماندگار است و این چنین علمی است که آینده و غیب را نشان می دهد.

وی ادامه داد: خدا این نوع علم را در اختیار انبیاء و عالمان دین قرار داده تا با تعلیم و تعلم و معرفت پیدا کردن به درون خود، به خدای متعال برسند و از این طریق مردم را از گرفتاریها و گمراهی نجات دهند و مردم را از پیامدهای ناگورا و مسیرهایی که بعدها با آن روبروی می شدند می ترسانند.

*مقام شفاعت به صاحبان علم و عمل

 آیت الله جوادی آملی افزود: خدا مقام شفاعت را به صاحبان این چنین علمی داده، و چه مقامی بالاتر از این، که انسان علمی را بیاموزد که هم نورانیت در باطن ایجاد کند و از سویی به مقام انذار و معرفت خود و بعد معرفت خدای متعال برسد و قطعا این نوع علوم ارزشمند خواهد بود.

رژیم آل سعود در باتلاق یمن فرو خواهد رفت

 آیت الله جوادی آملی در بخشی دیگر از جلسه درس خود، با محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم آل سعود به ملت مظلوم یمن، ابراز امید واری کرد اوضاع یمن تغییر خواهد کرد و آل سعود که این گونه در حق مردم یمن ظلم کرده به سزای عمل خود خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هرکسی با خدا پیوند قلبی و غیبی ببندند، خدا هم با او پیوند خواهند بست و در مشکلات و بلاها یاری خواهد کرد گفت: امروز ملت مسلمان یمن همانند مردم غزه با خدا پیوند بسته اند و خدای متعال در همه حال با آنها است و یاری خواهد­کرد؛ اما این رژیم آل سعود است که در برزخ به وجود آورده، گرفتار خواهد شد.

این مفسّر قرآن افزود: امروز­ سرزمین وحی و حرمین شریفین در بند­ و چنگال رژیم فاسدآل سعودگرفتار شده و این رژیم که با حملۀ خود کشور یمن را به بند­کشیده، مطمئنا خود نیز در این باتلاق گرفتار خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: اوضاع به وجود آمده از سوی نوکران صهیونیست برای مردم یمن، قطعا به این صورت ادامه نخواهد داشت و ملت یمن هم به حق خود خواهد رسید و از زیر ظلم و فشار ظالمان نجات پیدا خواهد کرد.


٠٧:٣٣ - 1394/02/06    /    شماره : ٤٣٥٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٣٧خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :958
کل بازديدها :17648656
بازديدکنندگان آنلاين :15
بازديدازاین صفحه :309044