نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > انبیاء و ائمه 


  چاپ        ارسال به دوست

چرا سند فدک را پاره کردند2

علت غصب فدک توسط دشمنان

هر فردی برای رسیدن به اهداف خود کوشش می‌کند. دشمنان اسلام هم برای پایدار نشدن اسلام و رسیدن به اهداف پلید خود دست به هر کاری زده و از هیچ جنایتی خودداری نکرده و به خود اجازه دادند که به حریم الله تجاوز کرده و آن عزیزان را از حقوق خود محروم کنند.
پیگیری از خلافت خاندان وحی و حکومتی که اهل بیت(ع)رهبر ان باشند زیرا حکومتی است خدا و رسول برای سعادت و تکامل بشر را تعیین می‌کند.

حکومتی که ارتباطی با خدا ندارد راهی جز جهل و نادانی و سرگردانی نیست.

مقابله با مقام عصمت

مقابله با احترام و محبت خاص اهل بیت ع

زیرپا گذاشتن مبانی دینی که توسط پیامبر(ص)تبیین شده بود.

پیشگیری از قوانین اسلام که بعد از پیامبر(ص)توسط اهل بیت  علیهم السلام   بیان شد.

گرفتن منابع مالی از اهل بیت(ع)و آنها را فقیر و بی‌کس نشان دادن تا افراد و مردم از آنها کناره‌گیری کنند و آنها تنها و بی‌کس باشند.

نشان دادن قدرت و مبنا را بر بدعت‌گذاری در دین

نشان دادن قدرت اجرایی و نشان دادن بی‌کفایتی طرف مقابل

10. طرف‌دار نمودن مردم نسبت به خود
11. بدست آوردن منابع مالی برای اقدامات و جلب توجه مردم به جانب خود.
12. در آخر حذف نام پیامبر(ص)و اهل بیت او از زمین و زمان زهی خیال باطل، که چه زیبا فرمود: امام سجاد(ع)که خداوند دشمنان ما را از ابلهان قرار داد.

نتیجه‌گیری
طبق بررسی‌های مطالب در دسترس، چرا فدک را غصب کرده؟ و چرا سند آن را پاره کرد؟ و این همه ظلم در حق آل رسول الله چرا؟
فدک سرزمین حاصل‌خیزی که در دست یهود بود که طبق دستور خداوند توسط جبرئیل و فرمان صریح قرآن به پیامبر(ص)مبنا بر فتح آن بدون اینکه مسلمانان در آن شرکت داشته باشند داده شد.

پیامبر(ص)با حضرت علی به این امر الهی گردن نهاده و این عمل انجام گرفت. پس از چندی به دستور خداوند و طبق آیه «و ءات ذی القربی حقه» و طبق قوانین شرع اسلام فدک به حضرت فاطمه بخشیده شد.

ولی پس از مرگ پیامبر(ص)چندی نگذشته بود که غاصبان حکومت از روی حرس کینه‌ای که نسبت به حضرت علی(ع)و همسر گرامی او حضرت فاطمه سلام الله علیها داشتند دست به یک عمل ناجوان‌مردانه‌ زده و نماینده حضرت فاطمه سلام الله علیها را از فدک بیرون کرده و از پی غصب آن سرزمین برآمده.

مدینه به این بزرگی چرا اینان به فکر غصب این ملک افتادند؟ برای چه سند فدک را پاره کردند چرا؟
دفع اسلام و ایمان و نام نیکوی محمد(ص)و اولاد او. آنانی که روزی گرد همه نشسته و می‌گفتند نسل او قطع شده، زیرا او فرزند پسر ندارد و با اینکه خداوند سوره کوثر را نازل کرده، ولی آنان می‌خواستند با این کار خود این فکر را عملی سازند ولی زهی خیال باطل.

با غصب فدک و مورد ظلم و ستم قرار دادن این عزیزان آنان را مجبور به تأیید کردن حکومت ظالمانه آنان شود. ولی غافل از اینکه آنان روحی بزرگ به پهنای آسمان و قلبی چون دریا زلال دارند و آنان می‌دانستند که عزت و ذلت، دست خدای تواناست و اینان کسانی هستند که خداوند دنیا و آخرت را به خاطر این عزیزان بنا نمود پس به این متاع دو روزه دنیا دل خوش نکرده و هرگز با در قرار گرفتن زور، ظلم و ستم و استعمار و استثمار نشده و حکومت ظلم را تأیید نکرد.

آنان فکر می‌کردند که با پاره کردن سند فدک و غصب آن می‌توانند اثار مهر و محبت و صفای پیامبر(ص)را از بین برده و آثار شوم و نگین خود را جایگزین کنند.


منابع و مأخذ:
1قرآن کریم، سوره حشر، آیه 1 الی 30
اسرار فدک،از آقای محمد باقر انصاری، سید حسین رجایی، دفتر نشرالهادی، ج سوم، پاییز 78، ص 18، 3 الی 19 و 19 الی 23
مقتل معصومین  علیهم السلام   از شهادت رسول خدا ص، فاطمه زهرا س، امیرالمؤمنین ع، امام حسن و امام حسین ع، ج اول، تألیف گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم، وابسته به سازمان تبلیغات ، محخمود لطیفی، سید علیرضا جعفری، محمود شریفی، محمود احمدین، اول زمستان 1386، نشر معروف، چ نگارش قم، ص 357 الی 369
اسرار فدک 29 الی 30

سعیده جنابی


١١:٠٧ - 1391/09/03    /    شماره : ٧٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٦٦خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1351
کل بازديدها :17665630
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :325573