نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > انبیاء و ائمه 


  چاپ        ارسال به دوست

ولادت باسعادت حضرت امام هادی(ع)

ولادت باسعادت حضرت امام هادی7

حضرت امام علی النقی7 فرزند حضرت امام جواد7 در روز 15 ذیحجه سال 212 هـ . ق درصریا درنزدیک مدینه به دنیا آمد. نام مبارک آن حضرت «علی» و مشهورترین لقب های آن بزرگوار «نقی» و «هادی» است. کنیه شریف آن جناب «ابوالحسن ثالث» است. جد بزرگوارش حضرت رضا7 «ابوالحسن ثانی» و حضرت موسی بن حعفر7 «ابوالحسن اول» می­باشد. نام مادر آن حضرت سمانه مغربیه معروف به سیده است. حضرت هادی7 فرمود: مادر من عارف به مقام من بود، مادر من اهل بهشت است، شیطان به او نزدیک نشد و دچار مکرو حیله نگردید.

- فعالیت هادی امام7

امام هادی7 همانند پدر بزرگوارش در کودکی پاسخگوی پرسش های مردم بود. با کوشش های خستگی ناپذیرخود پایگاه های مردمی را تقویت می­کرد. آنها را در مقابل مشکلات و ناملایمات مجهز و آماده نگه می­داشت. پول هایی که برای امام7 می­رسید، آنها را صرف مصالح عمومی و توسعه اسلام ناب می نمود. همواره مواضع روشن و قاطعی در مقابل شبهه افکنان و غالیان داشته و با آنان مبارزه می­نمود. می فرمود: کفر بر چهار پایه استوار گشته است: فسق و غلو و شک و شبهه.

- سخنان امام هادی7

- هرکه از خدا بترسد، مردم از او بترسند و هرکه از خدا اطاعت کند، دیگران از او اطاعت کنند و هرکه مطیع آفریدگار باشد، باکی از خشم مخلوق ندارد و هرکه خالق­متعال را ناراحت کند، باید یقین کندکه به خشم مخلوق دچار می­شود. (تحف العقول ص482)

 

- خداوند دنیا را سرای آزمون و امتحان قرارداده و آخرت را سرای رسیدگی به اعمال ساخته است. بلای دنیا را ثواب آخرت و ثواب آخرت را در عوض بلای دنیا قرار داده است. (تحف العقول ص483).


٠٦:٤٨ - 1396/06/15    /    شماره : ٦٣٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1234
کل بازديدها :17261328
بازديدکنندگان آنلاين :15
بازديدازاین صفحه :317777