نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دین و اندیشه > انبیاء و ائمه 


  چاپ        ارسال به دوست

توطئه ابوبكر و عمر براي كشتن علي(ع)

در بسياري از موارد ديده ايم كه اهل تسنن ادعا دارند كه بين علي(ع) و خلفا هيچ عداوتي نبود!!!!! هرچند كه كراراً اين موضوع توسط شيعه با مدارك موجود از اهل تسنن رد شده است. اما باز هم اين قوم نمي پذيرند.

اما مدركي ديگر مي خواهيم از عداوت بين خلفا و علي(ع) برايتان ارائه كنيم.

سمعاني مي گويد: «روى عنه ـ اى الرواجني حديث ابى بكر انه قال لا يفعل خالد ما أمر به. سألت الشريف عمر بن ابراهيم الحسيني بالكوفة عن معنى هذا الأثر فقال: كان أمر خالد بن الوليد أن يقتل عليا ثم ندم بعد ذلك فنهى عن ذلك. الأَنساب» جلد 3 صفحه 95
جالب اين است كه اين موضوع در كتب معتبر شيعه نيز بيان مي شود. ما به يك مورد اشاره مي كنيم.

سليم بن قيس هلالي در كتاب اسرار آل محمد(ص) مي نويسد: « شب هنگام ابوبكر و عمر كسي را سراغ خالد فرستادند و گفتند: «مي خواهيم موضوعي را پنهاني با تو در ميان بگذاريم و آنرا به تو واگذار كنيم. چون به تو اطمينان داريم.

خالد گفت: هر چه مي خواهيد به من واگذار كنيد من مطيع فرمان شمايم.
پس آن دو چنين گفتند: تا وقتي علي زنده است اين خلافت براي ما فايده اي ندارد. مگر نشنيدي كه به ما چه گفت و با چه روشي با ما روبرو شد، و ما از ناحيه ي علي در امان نيستيم. او در پنهاني مردم را دعوت مي كند و گروهي دعوت او را مي پذيرند و مردم را عليه ما مي شوراند. از طرفي شجاع ترين عرب سات. از طرف ديگر آنچه با او كرديم و در ملك و فرمانروائي پسر عمويش بر او غالب شديم در حاليكه از آن حقي نداشتيم. فدك را هم از دست همسرش بيرون آورديم. اينك وظيفه تو آنست كه وقتي نماز صبح را با جماعت مي خواني كنار علي مي ايستي و وقتي نمار را خواندي و سلام دادي گردن علي را بزن!!!!

علي مي فرمايد: خالد بن وليد در حاليكه شمشير حمايل داشت پهلوي من نماز مي خواند. ابوبكر به نماز ايستاد. او با خود فكر مي كرد و از دستوري كه به خالد داده بود پشيمان شده بود، و دستش را تكان مي داد. نماز را بقدري طول داد كه نزديك بود آفتاب طلوع كند و بالاخره قبل از آنكه سلام نماز بدهد گفت: نكن آن كاري كه به تو دستور دادم" و سپس سلام نماز را داد!!
علي مي فرمايد: به خالد گفتم: موضوع چه بود؟ گفت به من دستور داده بود كه وقتي سلام داد گردنت را بزنم. گفتم: آيا اين كار را مي كردي؟ گفت: آري! به پروردگارم قسم كه مي كردم!!!

با اين وجود اهل تسنن باز هم ادعا دارند كه با وجود مدارك موجود در هر دو فرقه، بين علي(ع) و خلفا عداوتي نبوده است!!!!!

 


٠١:١٠ - 1392/02/14    /    شماره : ١٠٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٩خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :10340
کل بازديدها :17248797
بازديدکنندگان آنلاين :1
بازديدازاین صفحه :317300