نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

جهنم درمانی قسمت چهاردهم 3ـ شوخی با نامحرم


جهنم درمانی
قسمت چهاردهم
3ـ شوخی با نامحرم 

     از اختلاط با نامحرم باید پرهیز کرد. متأسفانه  در این زمان به این موضوع که خطرات زیادی برای مردم خصوصأ افراد جوان و بویژه مجردها دارد، توجه شایسته نمی شود. برداشتن این حریم و عبور از این خط قرمز یعنی افتادن در دام بزرگ شیطان و تباهی و آلودگی. اولین زمینه آلودگی های بزرگ با صحبت کردن با نامحرم و سپس شوخی با او صورت می گیرد. این کار گناه بزرگی است و مجازاتی تلخ و نامطبوع به دنبال دارد و چنانچه عذاب های دیگر و سنگین تری به بار می آورد. پیامبر خدا در این زمینه فرموده اند: هر كس با زن نامحرمى شوخى و مزاح‏هاى شهوت‏آميز كند، در مقابل هر كلمه‏اى كه در دنيا گفته، هزار سال حبس می شود. و اگر آن زن به اين كار اظهار تمايل نمايد و آن مرد نامحرم او را در آغوش كشد يا ببوسد يا با او آميزش كند، بر آن زن نيز همان كيفر و گناهى كه بر آن مرد نوشته شده، نوشته مى‏شود. و اگر آن زن تمايلى از خود نشان ندهد و مرد او را مجبور به اين گناهان نمايد، گناه آن زن نيز بر عهده مرد است و دو كيفر براى آن مرد خواهد بود.
4ـ دست دادن به نامحرم
     کسی که با انسان محرم نیست، هیچ قسمتی از بدن او را نمی توان لمس کرد. بنا بر این دست دادن با او هم حرام است و به صورتی که در این حدیث رسول خدا گفته شده محشور و عذاب می شود: كسى كه با زن نامحرمى دست بدهد، در روز قيامت در حالى مى‏آيد كه دستهايش به گردنش بسته شده است. آنگاه دستور مى‏رسد او را به جهنم ببرند.
5ـ بوسه آتش
     اعمال شهوت فقط نسبت به همسر ـ موقت یا دائم  ـ جایز است و در موارد دیگر حرام می باشد و عقوبت های سنگینی دارد. رسول خدا(ص) فرمود: هر كس پسرى را از روى شهوت ببوسد، خداوند هزار سال عذابش می كند.
6ـ نگاه به نامحرم
     نگاه به نامحرم حرام است. و فرقی نمی کند که نگاه کننده مرد باشد یا زن.  در روایتی گفته شده: كسى كه چشمانش را از نگاه حرام به زنى پر كند، خداوند در روز قيامت آنها را با ميخ هايى آتشين و آتش پر مى‏نمايد و تا زمانى كه خداوند بين مردم حكم مى‏نمايد، در این حالت خواهد بود. آنگاه دستور مى‏رسد كه او را به جهنم ببرند.
     در روایت دیگری گفته شده: خشم و غضب پروردگار نسبت به زن شوهردارى كه چشم خويش را از روی هوس به ديدن مرد اجنبى  و نامحرم پر کند، بسيار سخت و شدید است. و هر گاه به چنين عملی اقدام كند، همه ی اعمال نيك او را كه تا آن وقت انجام داده نابود می سازد. و اگر به بستر غير شوهر خود برود، بر خداوند حقّ است كه او را پس از عذاب در عالم برزخ، به آتش جهنم در قیامت بسوزاند.
7ـ زینت برای غیر شوهر
     بانوان زینت های خود را فقط می توانند در معرض دید محارمشان قرار دهند و الا مرتکب عملی حرام می شوند و مستحق مجازات در عالم آخرت می گردند. در حدیثی نوشته شده:  اگر زنی خود را براى غير شوهرش زينت كند، بر خدا حق است كه او را به آتش جهنم بسوزاند. 
8ـ ازدواج با شخص تبهکار
     افرادی که در پیرامون ما زندگی می کنند، مختلف هستند و به قول روانشناسان از آنها انرژی های مختلفی به ما ساطع می گردد. اگر خوب باشند، انرژی مثبت و اگر پلید و ناپاک باشند، انرزی منفی می رسد. بنا بر این باید از گنهکاران و انسان های مسأله دار بگریزیم و در کنار افراد خوب و باخدا زندگی کنیم. در دین اسلام در مورد همنشین خوب  و دوری از همنشین بد تأکیدهای فراوان شده است. یکی از مهم ترین همنشین های انسان همسر اوست. برای همین بایستی در انتخاب این همنشین که شاید تا آخر عمر در کنارمان باشد، نهایت دقت را به کار ببریم. و از آن جایی که زنها معمولأ از همسران خود بیشتر متأثر می شوند،  به این موضوع لازم است توجه ویژه کنند. مبلغ بزرگ دین اسلام یعنی رسول اکرم بر انتخاب شوهر مناسب و متدین سفارش کرده است. اگر کسی ادعای پایبندی به فرامین پیامبر(ص) کند و در عین حال با فردی تبهکار ازدواج کند، یقینأ منافق است.  در پیام رسول خدا(ص) آمده است: هر زنى راضى شود كه با مرد فاسق و تبهکاری ازدواج کند، آن زن منافق است و در آتش جهنم زندانى می شود و هر گاه بمیرد هفتاد در عذاب‏ به قبرش باز مى گردد و اگر لا اله الا اللَّه بگويد، هر فرشته‏اى كه بين آسمان و زمين وجود دارد،  لعنتش می كند. خداوند در دنيا و آخرت نسبت به او خشمگين خواهد بود و در هر شبانه روز هفتاد گناه در نامه عملش می نويسد.
     نیز ایشان فرمودند: هر كس دخترش را به فرد فاسق و تبهکاری بدهد، در هر روز هزار لعنت بر او نازل مى‏شود و عملش قبول نخواهد شد و دعايش به اجابت نمی رسد.
9ـ بی عدالتی میان همسران
     مسلمانی که بیش از یک همسر دائمی دارد، بایستی بین آنها به عدالت رفتار کند و الا مجازات می شود.  در کلام نبی مکرم اسلام آمده است: هر كس دو همسر دائمى داشته باشد، ولى در ميان آن دو از نظر مسائل زناشویی و هزينه ی زندگى، عادلانه رفتار ننمايد، در روز رستاخيز در حالى كه به غل و زنجير كشيده شده و بدنش كج گشته، محشور می گردد تا اينكه داخل دوزخ شود. 
کتابنامه
إرشاد القلوب، حسن بن محمد دیلمی، ترجمه عبد الحسین رضایی، اسلاميه‏، تهران، سوم، 1377.‏
ارشاد القلوب، حسن دیلمی، ترجمه سلگی
ثواب الأعمال و عقاب الأعمال‏، محمد صدوق‏، دار الرضى، قم، اول، 1406.‏
ثواب الاعمال، محمد صدوق، ترجمه صادق حسن زاده‏، ارمغان طوبى‏، تهران، چاپ اول، 1382ش.
ثواب الاعمال، محمد صدوق، ترجمه ابراهيم محدث بندرريگى‏، انتشارات اخلاق‏، قم‏، سوم، 1379 ش‏.
ثواب الاعمال، محمد صدوق، ترجمه على اكبر غفارى‏، كتاب فروشى صدوق‏، تهران، اول.‏
مكارم الأخلاق، حسن طبرسی، ترجمه ابراهيم مير باقرى‏، ناشر: فراهانى‏، تهران، دوم، 1365ش.‏

محمد اصغری نژاد١٤:٠٥ - 1393/05/25    /    شماره : ٣٣٧٦٩    /    تعداد نمایش : ١٠١٧خروج

   مطالب مرتبط
 ـ ایجاد تفرقه میان همسران جهنم درمانی قسمت دوازدهم (خبر)
 توصیه هایی برای همسران (خبر)
 تقاضای مردان برای داشتن بینی دخترانه ! (خبر)
  تدابیر و قوانین دینی برای تطبیق تعالیم اسلامی با مقتضیات زمان (خبر)
 آيه ثقلت موازينه (خبر)
 کربلا - بین الحرمین (خبر)
 عوامل آسیب¬زای رفتاری در روابط زوجین (قسمت دوم) (خبر)
 عوامل آسیب¬زا در روابط زوجین از دیدگاه اسلام (خبر)
 حضرت زهرا (س) الگویی برای همه بشریت است (خبر)
 حضرت زهرا (س) الگویی جامع برای تربیت فرزندان (خبر)
 استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای تبلیغ دین (خبر)
بازدیدها
امروز :8398
کل بازديدها :17647347
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :116365