نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


ازدواج آسان با جوایز ۱۰۰ میلیونی نمی‌خواند/ سلطه ستاره- مربع‌ها
ازدواج آسان با جوایز ۱۰۰ میلیونی نمی‌خواند/ سلطه ستاره- مربع‌ها یک تهیه کننده تلویزیون می گوید اگر رویکرد برنامه ای ازدواج آسان و مسایل فرهنگی باشد تطابقی با اسپانسرهایی که جوایز چند ۱۰۰ میلیونی می دهند، ندارد. ابوالفضل صفری تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی درباره آسیب حضور اسپانسر در برنامه های فرهنگی تلویزیون به خبرنگار مهر بیان کرد: وجود اسپانسر در برخی برنامه ها، آنها را از هدف اصلی و اساسی آنها دور می کند مثلا برنامه های فرهنگی از این موضوع آسیب جدی می بینند.
 ١١:١٤ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت ۳۰۰۰ ازدواج در سامانه همسان‌گزینی تبیان/ دهه شصتی ها در صدر
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ ثبت ۳۰۰۰ ازدواج در سامانه همسان‌گزینی تبیان/ دهه شصتی ها در صدر مدیر پروژه همسان گزینی تبیان، از ثبت ۳ هزار مورد ازدواج در این سامانه خبر داد و گفت: حتی یک مورد طلاق در ازدواج‌های انجام شده در سامانه همسان گزینی گزارش نشده است. زهره حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۷ هزار نفر در سامانه همسان گزینی تبیان ثبت نام کرده اند، افزود: در مدت فعالیت این سامانه تا امروز حدود ۱۸ هزار مورد معرفی برای ازدواج جوانان انجام شده که ۳ هزار مورد آن به ازدواج رسیده است.
 ٠٧:٤٢ - 1397/05/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
یگانه بانوی اسلام ازدواج می کند(امام علی و فاطمه س)
یگانه بانوی اسلام ازدواج می کند اشراف عرب دختران خود را به افرادی می دادند که از قبیله و قدرت و زر و زور مثل آنها باشد .و در غیراینصورت دست رد بر سینه خواستگاران می زدند. روی این عادت دیرینه ،اشراف و بزرگانی اصرار داشتند با دختر گرامی پیامبر (ص) ،فاطمه ازدواج کنند. زیرا تصور می کردند که پیامبر در کار خود سختگیری نخواهد نمود . آنان چنین می پنداشتند که برای جلب رضایت عروس و پدر امکانات لازم را در اختیار دارند، وانگهی وی در ازدواج دختران دیگر خود مانند رقیه و زینب سختگیری ننمود. ولی غافل از آنکه این دختر با آنها فرق دارد. این دختری است که به موجب آیه ی مباهله مقام بلندی را دارد.
 ١٢:٤٥ - 1397/05/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
بانوی نومسلمان ژاپنی:
«رعایت حجاب» یکی از دلایل هجرت من به ایران بود؛ حق «ندیدن» را به رسمیت بشناسیم
بانوی نومسلمان ژاپنی: «رعایت حجاب» یکی از دلایل هجرت من به ایران بود؛ حق «ندیدن» را به رسمیت بشناسیم به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، سه چهار سال پیش فیلمی از او منتشر شد که در آن تأکید می‌کرد من کالای ایرانی می‌خرم تا به اقتصاد کشور شیعه کمک کنم! همین باعث شد که بیش‌تر درباره او مطالعه کنم. حادثه ۱۱ سپتامبر جرقه‌ای می‌شود در دل بانوی ژاپنی که درباره اسلام تحقیق کند؛ تحقیقی که به مسلمان شدنش منجر می‌شود. در کشوری حجاب اسلامی را انتخاب می‌کند که به دلیل تبلیغات منفی، مردم نگاه مثبتی به این نوع پوشش ندارند؛ به خاطر همین، کار کردن در یک شرکت تولید محصولات غذایی را انتخاب می‌کند تا لباس فرم پوشیده‌ای داشته باشد!
 ٠٩:٣٩ - 1397/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد
ترویج روایات نادرست از سوی وهابیت برای هجمه به اهل بیت(ع)
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد ترویج روایات نادرست از سوی وهابیت برای هجمه به اهل بیت(ع) قم نیوز: استاد حوزه علمیه قم گفت: روایات نادرستی از سوی وهابیت ترویج داده می‌شود تا نگرش را نسبت به اهل بیت(ع) تغییر دهند و هجمه به ایشان وارد کنند. به گزارش قم نیوز آیت الله سیدمحمد حسینی قزوینی ظهر امروز در دهمین همایش علمی پژوهشی حیات طیبه و نخستین همایش بین المللی جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی که در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد، اظهار کرد: روایات نادرستی از سوی وهابیت ترویج داده می‌شود تا نگرش را نسبت به اهل بیت(ع) تغییر دهند و هجمه به آن وارد کنند.
 ١١:٠٤ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
ضرورت نشان دادن وجاهت اجتماعی زن مسلمان
ضرورت نشان دادن وجاهت اجتماعی زن مسلمان / تفکیک میان پوشش اسلامی و عفت عمومی ضرورت دارد قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: باید بانوان پوشیده و با عفاف خود را به‌قدری تکریم کنیم و بشناسانیم که همه به آ​​ن‌ها احترام گذاشته و جایگاه اجتماعی آن‌ها به قدری بالا برود که اولین گزینه برای ازدواج، فعالیت‌های فرهنگی، خدمات اجتماعی و غیره باشند. به گزارش قم نیوز به نقل از نمای حوزه حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور با اشاره به هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: مسئله پوشش اسلامی یکی از دستورات مسلم دین مبین اسلام و نماد شناسایی متدینین به این دین است که البته ادیان دیگر مانند مسیحیت و یهود نیز دارای این دستور دینی هستند، به‌عنوان مثال بانوان حاضر در کلیساها دارای پوشش خاصی هستند ولی ادیان دیگر نتوانستند پوشش دینی را به‌عنوان یک حکم الهی در جامعه خود حفظ کنند.
 ١١:٠٠ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
پژوهشگر حوزه عفاف و حجاب
نمایش کاریکاتوری از عفاف با محدود کردن آن در رعایت حجاب/
پژوهشگر حوزه عفاف و حجاب در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس مطرح کرد نمایش کاریکاتوری از عفاف با محدود کردن آن در رعایت حجاب/ خلوت مجازی و تهدیداتی که نادیده گرفته می‌شود پژوهشگر حوزه عفاف و حجاب گفت: حجاب تنها یکی از علامت‌های عفیف بودن فرد است و عدم رعایت خویشتن‌داری در نگاه و زبان و منحصر کردن مسئله عفاف به رعایت حجاب و مترادف کردن این دو واژه با یکدیگر تنها منجر به نمایش یک کاریکاتور از عفاف می‌شود. یعنی همه ابعاد مسئله عفاف باید مدنظر قرار گیرد و نسبت به همه ابعاد آن حساسیت وجود داشته باشد.
 ١١:٠٥ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث:
جایگاه حقیقی زن و خانواده را در سیستم آموزشی برای نسل جدید تبیین کنیم
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث: جایگاه حقیقی زن و خانواده را در سیستم آموزشی برای نسل جدید تبیین کنیم قم نیوز: عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: سیستم آموزشی کشور باید به تبیین صحیح جایگاه حقیقی زن و خانواده برای نسل جدید اهتمام بورزد. جایگاه حقیقی زن و خانواده را در سیستم آموزشی برای نسل جدید تبیین کنیم جایگاه حقیقی زن و خانواده را در سیستم آموزشی برای نسل جدید تبیین کنیم
 ١٠:٢٩ - 1397/04/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
جایگاه زن و مرد در جامعه
جایگاه زن و مرد در جامعه تهران- ایرنا- اشتغال زنان در جامعه امروزی یک امر اجتناب ناپذیر است. در توسعه ‌ای که در جوامع کوچک و بزرگ عصر ما رقم خورده است به نحوی مبحث اشتغال رویکرد متفاوتی پیدا کرده است. [جایگاه زن و مرد در جامعه] روزنامه روزان در یادداشتی که به قلم یعقوب موسوی جامعه شناس نگاشته شد، آورده است: البته زنان در گذشته یک نیروی مولد و شاغل نیز محسوب می‌شده اند اما در حاشیه بوده اند و اشتغال آنها کمتر در جامعه موثر بوده است.
 ١٠:٤٦ - 1397/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب طلاق به جامعه
آسیب طلاق به جامعه تهران- ایرنا- در سال‌ های اخیر نگرش اعضای جامعه ما تغییر کرده است. در این برهه از زمان جامعه ما در یک گذار تاریخی به سمت مدرنیته است. مشخصات این گذار فردیت گرایی و «نه» گفتن به سنت ‌ها است. [آسیب طلاق به جامعه] روزنامه روزان در یادداشتی به قلم حسین ابوالحسن تنهایی جامعه شناس، نوشت: در کنار این، جنبش مطالبه گری را شاهد هستیم که در جامعه رو به افزایش است. در خانواده، زن می‌خواهد حرف خود را بزند. دیگر مثل گذشته قواعد سنتی حکمفرما نیست که حرف اول و آخر را در خانواده مرد بزند. زنان روحیه مطالبه گری دارند برای همین با سرعت بیشتری این تغییر در آنها رقم خورده است.
 ١٠:٤٣ - 1397/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
خانواده و ازدواج از نگاه رهبری
خانواده و ازدواج از نگاه رهبری
خانواده و ازدواج از نگاه رهبری خانواده و ازدواج از نگاه رهبری ما دیده‌ بودیم که گاهی مرد، زن را موجود درجه‌ دو حساب می‌کرد! امّا موجود درجه‌ دو نداریم. هر دو مثل هم هستند، هر دو از حقوق برابری در زمینه امور زندگی ـ مگر در جاهایی که خدای متعال بین زن و مرد فرقی گذاشته که آن هم روی مصلحتی است و به نفع مرد و به ضرر زن هم نیست ـ برخوردارند. باید مثل دو نفر شریک، مثل دو نفر رفیق، در خانه با هم زندگی کنند...(1)
 ١١:١٥ - 1397/03/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
بحث کردن برای زندگی زناشویی مفید است!
با دعوای زناشویی رابطه تان را حفظ کنید
بحث کردن برای زندگی زناشویی مفید است! با دعوای زناشویی رابطه تان را حفظ کنید اوایل زندگی مشترک هیچ کسی بدون اختلاف نیست و حتی گاهی با جنگ و دعوا همراه است اما باید بدانید که این جنگ و دعواهای اعصاب خورد کن گاهی می تواند مثبت واقع شود و برای حفظ رابطه تان مفید باشد!
 ٠٩:٤٧ - 1397/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش زنان در زمینه سازی ظهور
زنان چگونه به تسریع ظهور حضرت حجت(عج) کمک می‌کنند؟
نقش زنان در زمینه سازی ظهور زنان چگونه به تسریع ظهور حضرت حجت(عج) کمک می‌کنند؟ بدون شک هر قیامی نیاز به زمینه‌سازی دارد و همه افراد برای رسیدن به انقلابی مطلوب مسئول و مؤثرند، زنان که نیمی از پیکره اجتماع را تشکیل می دهند از این قاعده مستثنی نخواهندبود. زنان و امام زمان جامعه زمینه ساز ظهور، جامعه‌ای با اخلاق مطلوب اسلام است. در این جامعه شخص باید رابطه اش را با معبود بر اساس ایمان و عشق و رابطه خویش با انسان‌های دیگر را بر اساس عدالت و آبادانی و رابطه با خودش را بر اساس خودسازی و تقوا و مزین بودن به کمال معنوی و ارزش ها بنا کند.
 ٠٩:٤٣ - 1397/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف متوقف شده است
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف متوقف شده است عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف گفت: تعدادی از تولیدکنندگان به خاطر بدهی‌های بالا، تولیدی‌های خود را جمع کرده و محصولاتشان را به حراج گذاشته‌اند. سید مهدی جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر به فعالیت‌های انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف در سال ۹۷ اشاره و بیان کرد: آنچه اهمیت دارد درنظر گرفتن تسهیلات برای تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف است. از کاهش تعرفه گمرک و مالیات گرفته تا فراهم آوردن تسهیلاتی برای تولیدی‌ها چون گرفتن مجوزهای لازم و... به عبارتی انجمن تشکیل شده تا تسهیلاتی را در اختیار اعضا بگذارد و مشکلات صنفی اعضا را برطرف کند و زمینه‌های رشد و تعالی اعضا را فراهم آورد و ما در سال جدید بر آن هستیم تا فعالیت‌های خود را به ویژه در شهرستان‌ها گسترش دهیم.
 ١١:٤٤ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
رجبی دوانی پاسخ داد؛
حجاب در عصر پیامبر(ص) چگونه بود/ سرزنش اهل کوفه توسط امیرالمومنین
رجبی دوانی پاسخ داد؛ حجاب در عصر پیامبر(ص) چگونه بود/ سرزنش اهل کوفه توسط امیرالمومنین رجبی دوانی گفت: در نقلی داریم امیرمومنین(ع) زمانی که درجایگاه خلافت قرار داشتند، بر مردان برخی زنان کوفه که آنگونه که باید و شاید حجاب را رعایت نمی‌کردند، خرده گرفتند و آن‌ها را سرزنش کردند. به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین رجبی دوانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت حجاب در زمان حکومت پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) چگونه بود؟ گفت: پیش از اسلام با وجود مفاسد اخلاقی که در بسیاری از اعراب رایج بود، به سبب شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، مرد و زن باید پوششی برای سر خود می‌داشتند.
 ٠٩:٤٣ - 1396/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
چند نکته در خصوص مساله حجاب
محمد عبدالهی چند نکته در خصوص مساله حجاب برخی مخالفان ضرورت حجاب اینگونه مطرح میکنند که صرف بی‌روسری بودن کسی را به گناه و جامعه را به فساد نمی‌کشاند در حالیکه جدا از ادله عقلی و نقلی وجوب حجاب، امروز هدف شبهه افکنان صرفاً روسری نیست بلکه هدف زدودن خط قرمز حجاب است. حجاب، دستوری شرعی است که وجوب آن مستند به منابع و ادله فقهی متعددی است اما آنچه در این بین محل نزاع است این است که برخی ادعا میکنند حجاب اگرچه از ضروریات دین است اما واجبی است فردی که حکومت حق مداخله در آن را ندارد. در این باره چند نکته قابل ذکر می باشد:
 ١١:١٨ - 1396/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی شناخته شدن انسان به ایمان و عفاف، سالم ماندن از طمع دیگران را به دنبال دارد. از آیه 59 سوره احزاب استفاده می شود که چادر به سر کردن و پوشاندن زن موجب می شود تا بینندگان بفهمند که این زن، مسلمان و مؤمن و پاک است و ملعبه دست هوسرانان نیست. پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
 ١١:١٣ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حداد عادل
سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است
حداد عادل در گفتگو با مهر: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است. غلامعلی حدادعادل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع سبک زندگی و ضرورت های آن برای جامعه ایرانی گفت: احساس می شود که این قدر که این موضوع مهم است بحث و صحبت درباره آن نمی شود و تبدیل به یک گفتمان غالب و مسلط نشده است.
 ٠٩:٤٣ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش نخبگان در نهادینه‌سازی حجاب
نقش نخبگان در نهادینه‌سازی حجاب/ادعای فردی بودن حکم حجاب باطل است عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با رد برخی استدلال‌ها در مورد فردی بودن حجاب معتقد است حتی فردی دانستن حجاب مانع از دخالت حکومت در اجرا و تعریف حجاب استاندارد در حریم عمومی نمی‌شود. خبرگزاری مهر، گروه جامعه: در ماه‌های اخیر، بروز برخی اتفاقات در حوزه حجاب و عفاف، واکنشهایی را در قلمروی سیاسی و در میان مسئولان در رده های مختلف کشور برانگیخت. واکنش‌هایی که دامنه آن از لزوم شکل گیری گفتگوی ملی در حوزه حجاب تا تاکید مجدد بر الزامات شرعی و قانونی حجاب متفاوت بود. کبری خزعلی، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در این رابطه با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات اقناعی برای نسل جوان، اعتقاد دارد که اگر حجاب با انتخاب خود فرد باشد، ماندگارتر بوده و به حضور قوای اجبار نیازی نیست. در همین رابطه با وی به گفتگو نشستیم:
 ١٠:٣٥ - 1396/12/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاوت های عشق و هوس
عشق پاک را با هوس اشتباه نگیرید
تفاوت های عشق و هوس عشق پاک را با هوس اشتباه نگیرید عشق عمیق است و غیرقابل توصیف و تمایلی تمام ناشدنی به سمت معشوق است تا جایی که می‌توان آن را از دوست داشتن متمایز کرد؛ اما هوس احساسی است که خیلی از اوقات در نگاه اول با عشق اشتباه گرفته می‌شود در حالی که تنها یک احساس ناگهانی و زودگذر نسبت به کسی است که شاید فرد او را به خوبی نشناسد. عشق
 ١١:١٠ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :9671
کل بازديدها :16172691
بازديدکنندگان آنلاين :12
بازديدازاین صفحه :287383