نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > سیاست خارجی 


برجام از بین برود، تجربه موفق دیپلماسی با شکست روبرو خواهد شد
عراقچی در دیدار هیاتی از پارلمان فرانسه: برجام از بین برود، تجربه موفق دیپلماسی با شکست روبرو خواهد شد معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: چنانچه برجام از بین برود، علاوه بر اینکه به پیچیدگی های سیاسی در منطقه خاورمیانه افزوده می شود، یک تجربه موفق دیپلماسی نیز با شکست روبرو خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، «دلفین او» و «فیلیپ بونکرر» روسای گروه های دوستی در مجالس ملی و سنای فرانسه به همراه تعدادی از نمایندگان و سناتورهای فرانسوی صبح امروز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.
 ١٠:٠٤ - 1397/08/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
بدون شک ما از این گردنه پیروزمندانه بیرون می آییم
صالحی: بدون شک ما از این گردنه پیروزمندانه بیرون می آییم رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اگر اصول هوشمندی، هوشیاری، درایت، وحدت و استقامت را رعایت کنیم بدون شک ما از این گردنه، پیروزمندانه بیرون می آییم و با عزت و سلامتی از آن عبور می کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به ضرورت اعتماد به جوانان و توانمندی های داخلی کشور اظهار داشت: وزارت صنایع می توانست نیازمندی های خود را اعلام کند تا دانشجویان و دانشگاهیان این نیازها را برطرف کنند چراکه جوانان ایرانی همانگونه که توانستند پهباد دشمن را بر زمین بنشانند، قادر هستند مشکلات صنایع را برطرف کنند.
 ٠٩:٥٧ - 1397/08/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تاکید برضرورت اجرایی شدن کانال ویژه مالی پس ازخروج آمریکا ازبرجام
در دیدار مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان و عراقچی صورت گرفت؛ تاکید برضرورت اجرایی شدن کانال ویژه مالی پس ازخروج آمریکا ازبرجام خانم آنتیه لیندرتسه مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، خانم آنتیه لیندرتسه مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
 ١٠:٢١ - 1397/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد
در پی ربایش تعدادی از نیروهای مرزی ایران؛ سفیر پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن محکومیت ربایش تعدادی از نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران از احضار سفیر پاکستان در کشورمان به وزارت خارجه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، در پی ربایش تعدادی از نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران مستقر در پاسگاه میل مرزی ۱۰۳ از سوی یک گروهک تکفیری و تروریستی و انتقال آنها به داخل خاک پاکستان، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت و ابراز انزجار از این اقدام تروریستی و شرارت آمیز و با توجه به اقدامات صورت گرفته، اظهار داشت:
 ١٠:٤٧ - 1397/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
جهان در قبال زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا سکوت نکند
سفیر ایران در سازمان ملل: جهان در قبال زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا سکوت نکند سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل می گوید جهان نباید در برابر زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا سکوت کند. به گزارش خبرگزاری مهر، اسحاق آل حبیب عصر دوشنبه در نشست کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی مجمع عمومی سازمان ملل این مطلب را مطرح کرد.
 ١٢:٥٦ - 1397/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاسمی: درندگی از خصایص صهیونیست‌ها است/ هشدار به سران صهیونیستی
در پاسخ به گستاخی رئیس رژیم اسرائیل؛ قاسمی: درندگی از خصایص صهیونیست‌ها است/ هشدار به سران صهیونیستی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: بی شرمی بزرگی است سران رژیمی که درندگی، تجاوز، حقارت، موذی گری، نیرنگ و حیله گری از خصایص بارز آنان است ملتی کهن، با فرهنگ و شجاع را چنین خطاب کند. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسشی درباره گستاخی کینه توزانه و وقاحت بی شرمانه رئیس رژیم نامشروع اسرائیل نسبت به مردم ایران اظهار داشت: سران کج اندیش، بدخوی و اهریمن صفت صهیونیستی که تا کنون تلاش می کردند با فریب، نیرنگ و ریاکاری خاص خود و در ادامه سیاست های تبلیغی مزورانه از نوع صهیونیستی آن مردم ایران را از حکومت برخاسته از همان مردم جدا نمایند، عنان اختیار سخن از کف داده و این بار با وقاحت و خیره سری و صراحت افزون تر و با توهینی بی شرمانه ضمیر اهریمنی ضد ایرانی خود را آشکار کردند و باز هم نشان دادند که چگونه با موجودیت و واقعیتی به نام ایران و ایرانیان در تضاد و تعارض اند و در نفرتی زهرآگین و بی پایان می سوزند.
 ٠٨:٢٥ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست
ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست و ایران اشتیاقی به گفت وگو با آن کشور ندارد. به گزارش خبرگزاری مهر، ظریف در مصاحبه ای با شبکه الجزیره انگلیسی اظهار داشت: ما آنقدرها هم مشتاق نیستیم که با او (دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا) دیدار کنیم زیرا آمریکا شریک مذاکراتی قابل اعتمادی نیست.
 ٠٨:١٩ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیرکل ناتو نگران سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه و خطرناک آمریکا باشد
واکنش قاسمی به سخنان دبیرکل ناتو: دبیرکل ناتو نگران سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه و خطرناک آمریکا باشد سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: دبیرکل ناتو بیش از هر چیز نگران سیاستهای یکجانبه گرایانه و خطرناک آمریکا باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات دبیرکل ناتو در کنفرانسی مطبوعاتی در آستانه برگزاری اجلاس وزرای دفاع پیمان آتلانتیک شمالی گفت: جمهوری اسلامی ایران که خود بزرگترین قربانی پدیده شوم تروریسم است، به رغم ائتلاف های تبلیغاتی و نمایشی علیه جریانات تروریستی ساخته پرداخته برخی کشور های خاص و شرکای آنان موثرترین نقش را در پایان بخشیدن به حاکمیت گروههای تروریستی از جمله داعش در منطقه ایفا کرده است.
 ١٢:٥٤ - 1397/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاسمی: خواهان آزادی فوری دیپلمات ایرانی هستیم
در واکنش به بیانیه سه وزیر دولت فرانسه؛ قاسمی: خواهان آزادی فوری دیپلمات ایرانی هستیم سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه خواهان واقع بینی مقامات فرانسوی در قبال ایران هستیم، گفت: نسبت به دست های شومی که درصدد تخریب روابط دوکشور و دیگر کشورهای موثر اروپایی هستند، هشدار می دهیم.
 ١٠:٢٦ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ظریف: قابلیت اعتماد شرط لازم برای گفتگو با آمریکا است
در گفتگو با نشریه نیویورکر؛ ظریف: قابلیت اعتماد شرط لازم برای گفتگو با آمریکا است وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با نشریه نیویورکر ضمن تمایز قایل شدن میان «اعتماد» و «قابلیت اعتماد»، دومی را شرط لازم برای انجام هر گفتگویی دانست. به گزارش خبرگزاری مهر، «رابین رایت» نویسنده همکار در نشریه آمریکایی نیویورکر روز دوشنبه در گزارشی جدید از محتوای گفتگوی خود با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در زمان اقامتش در نیویورک می نویسد.
 ٠٩:٥٦ - 1397/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترامپ موفق شد آمریکا را منزوی کند
ظریف در مصاحبه با سی‌اِن‌اِن مطرح کرد: ترامپ موفق شد آمریکا را منزوی کند وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن به تشریح مواضع جمهوری‌اسلامی درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه تلویزیونی با فرید زکریا مجری شبکه سی‌اِن‌اِن به تشریح مواضع جمهوری اسلامی درباره موضوعات منطقه ای و بین المللی پرداخت. فرید زکریا: آیا اروپائی ها مصمم به یافتن راهی برای تجارت با ایران هستند؟
 ٠٨:٥١ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاسمی: دخالت در امور داخلی کشورها هیچگاه سیاست ایران نبوده است
در واکنش به ادعاهای وزیران خارجه بحرین و امارات؛ قاسمی: دخالت در امور داخلی کشورها هیچگاه سیاست ایران نبوده است سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: ایران همواره حسن همجواری را از اولویت های اساسی سیاست خارجی خود قلمداد کرده و دخالت در امور داخلی سایر کشورها هیچگاه سیاست ایران نبوده و نیست. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به ادعاهای تکراری وزرای امور خارجه بحرین و امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اظهارات را بی ارزش، واهی و برخاسته از ذهن متوهم آنها دانست
 ٠٨:٤٨ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منشا تروریسم در تمام جهان، عربستان و افکار افراطی آن است
قاسمی: منشا تروریسم در تمام جهان، عربستان و افکار افراطی آن است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: منشاء تروریسمی که امروز تمام جهان بویژه خاورمیانه را دربرگرفته، جایی جز عربستان سعودی و افکار و اندیشه های افراطی آن نیست. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در مجمع عمومی سازمان ملل و ادعاهای واهی و تکراری وی علیه کشورمان، ضمن رد آنها اظهارداشت: بدون تردید عربستان سعودی با نام و نشان‌ترین حامی تروریسم در جهان است و ریشه و منشاء تروریسمی که امروزه تمام جهان بویژه خاورمیانه را در کام خود کشیده است،
 ١٠:٣٧ - 1397/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی درسوریه با واکنش مواجه می شود
شمخانی در دیدار با همتای روسی خود عنوان کرد؛ ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی درسوریه با واکنش مواجه می شود دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی اقداماتی رابرای حمایت مستقیم از تروریست هاو هدف قرار دادن ارتش سوریه صورت داده که در صورت ادامه، با واکنش های پشیمان کننده مواجه می شود.
 ١٣:١٩ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلیل بقای داعش حمایت برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای است
شمخانی در نشست خبری: دلیل بقای داعش حمایت برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای است دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: دلیل بقای داعش قدرت آن نیست، بلکه حمایتی است که از سوی برخی کشورهای منطقه ای به صورت مالی از آنها می شود. به گزارش خبرنگار مهر، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست خبری که عصر امروز و در حاشیه نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه با عنوان «گفتگوی امنیتی منطقه‌ای» در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد، گفت: ما در هفته دفاع مقدس قرار داریم؛ چند روز پس از آغاز جنگ در مهر ماه سال ۵۹ وقتی که صدام به اطراف دبّ حردان و نزدیکی‌های اهواز رسیده بود صدام گفت ما آماده مذاکره با جمهوری اسلامی هستیم ولی نه می‌پذیرفت عقب‌نشینی کند و نه می‌پذیرفت تجاوز را ادامه ندهد و این دقیقا عین خواسته امروز ترامپ برای مذاکره با ایران است.
 ١٠:٢٦ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکا از تریبون مجمعی چندجانبه به ارکان چندجانبه گرایی تاخت
محمدجواد ظریف: آمریکا از تریبون مجمعی چندجانبه به ارکان چندجانبه گرایی تاخت «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان در یک پیام توئیتری نوشت:«مایه تأسف است که دولت آمریکا با یکجانبه گرایی مخرب خود، از تریبونِ مجمعی چندجانبه برای حمله به ارکان چندجانبه گرایی بهره بُرد». به گزارش خبرگزاری مهر، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان ساعاتی پس از پایان نشست شورای امنیت در واکنش به سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این نشست، با انتشار چندین پیام توئیتری نوشت: «مایه تأسف است که دولت آمریکا با یکجانبه گرایی مخربی که در دی اِن اِی آن نهفته است، از یک مجمع چندجانبه برای حمله به ارکان چندجانبه گرایی سوء استفاده می کند. آمریکا آنچنان عاری از اعتبار است که برای پرهیز از رویارویی با ایران در شورای امنیت، ناگزیر شده خود را پشت روندها و رویه ها پنهان کند».
 ١٠:٠٣ - 1397/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپاقصددور زدن تحریم‌های آمریکاراندارد/ نشست ۱+۴ گامی به جلو بود
عراقچی: اروپاقصددور زدن تحریم‌های آمریکاراندارد/ نشست ۱+۴ گامی به جلو بود معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها بدنبال راه‌حل‌هایی هستند که بدون برخورد با تحریم‌های آمریکا بتوانند با ایران معاملاتشان را ادامه دهند؛ البته قصد دور زدن ندارند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در خصوص سخنرانی شب گذشته روسای جمهور ایران و آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهارداشت: باتوجه به سیاست های دولت آمریکا و مشکلاتی که برای جامعه جهانی ایجاد می کند یک نوع تک روی در عرصه بین المللی به چشم می خورد این در حالی است که مسئولین دیگر کشورها هم به چند جانبه گرایی مذاکرات و نگرش های جهانی اشاره داشتند.
 ١٠:٥٤ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی: در توافقی می‌مانیم که منافعمان را تامین کند
در دیدار با نخست وزیر نروژ؛ روحانی: در توافقی می‌مانیم که منافعمان را تامین کند رئیس‌جمهور با اشاره به ۱۲ گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص پایبندی ایران به مفاد برجام، گفت:ایران کاملا به تعهداتش پایبند است، اما در توافقی می مانیم که منافعمان را تامین کند.
 ١٠:٥٠ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عدم برخورد با تروریست‌های سوریه آینده منطقه را به خطر می‌اندازد
شمخانی در نشست گفتگوی امنیتی منطقه‌ای: عدم برخورد با تروریست‌های سوریه آینده منطقه را به خطر می‌اندازد دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: امروز هزاران تروریست در سوریه و دیگر کشورها باقی مانده‌اند و آینده و ثبات منطقه را در صورت عدم مقابله جدی با مخاطره مواجه خواهند ساخت. به گزارش خبرنگار مهر، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه با عنوان «گفتگوی امنیتی منطقه‌ای» که صبح امروز (چهارشنبه) در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد، اظهار داشت: تداوم گفتگوهای سازنده، نقشی مهم در ایجاد امنیت، صبح و رفاه برای منطقه خواهد داشت.
 ١٠:٤٨ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
حامیان ترور نمی‌توانندنقش خوددرپشتیبانی ازتروریست‌هارا پنهان کنند
بهرام قاسمی: حامیان ترور نمی‌توانندنقش خوددرپشتیبانی ازتروریست‌هارا پنهان کنند سخنگوی وزارت خارجه گفت: حامیان ترور و خشونت ‌و توجیه گران وابسته و مفسران سرسپرده آنان نمی‌توانند با لفاظی‌های دروغین، نقش مستقیم خود در پشتیبانی از تروریست‌های ضد ایرانی را پنهان کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای حمله تروریستی امروز (شنبه) در اهواز و با تسلیت ‌به مردم شجاع خوزستان و ملت بزرگ ایران اظهار داشت: اجیر شدگان و فرمان بردارانِ کانون‌های شناخته شده مولد خشونت و جنایت علیه جان انسان‌ها و حامیان فکری، مالی، تسلیحاتی و رسانه‌ای تروریسم در منطقه و فراسویِ آن مطمئن باشند با چنین اقدامات زبونانه، ترور و کشتار کور نمی‌توانند در اراده راسخ دولت و ملت ایران در مبارزه بی امان و همه جانبه با تروریسم لجام گسیخته‌ای که منطقه و جهان را درنوردیده است، خللی وارد کنند.
 ١٠:٢٢ - 1397/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :7510
کل بازديدها :15634111
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :87797