نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > سیاست خارجی 


قاسمی در واکنش به بیانیه شورای اروپا:
مداخله جویی درباره توان دفاعی و موشکی ما بی ارزش است
قاسمی در واکنش به بیانیه شورای اروپا: مداخله جویی درباره توان دفاعی و موشکی ما بی ارزش است سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به بیانیه دیشب شورای اروپا، گفت: اظهار نظر درباره توان دفاعی و موشکی ایران بی ارزش است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، بهرام قاسمی در واکنش به بیانیه شورای اروپا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مستقل سیاست هایش را بر اساس منافع ملی خود تنظیم و تعیین می کند، گفت: انتظار داریم دیگران در امور داخلی کشورهای مستقل دخالت نکنند. وی گفت: بارها به صورت شفاف تاکید کرده ایم که موشک و توان دفاعی کشور موضوعی داخلی و تدافعی و اقدامی بازدارنده در مسیر صلح و ثبات و امنیت منطقه است. اظهار نظر درباره توان دفاعی و موشکی ایران بی ارزش است.
 ٠٩:٤٩ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار مجدد به اروپا/ برجام اخلالی در پژوهش های هسته ای ایجاد نکرد
صالحی مطرح کرد: هشدار مجدد به اروپا/ برجام اخلالی در پژوهش های هسته ای ایجاد نکرد رییس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه برجام اخلالی در پروهش های هسته ای ایجاد نکرده است، اعلام کرد که در صورت کندی عملکرد اروپا در پایبندی به برجام گزینه های متعددی پیش روی ایران است. به گزارش خبرگزاری مهر ، علی اکبر صالحی با اشاره به توانمندی های هسته ای ایران و توانایی غنی سازی اورانیوم در بالاترین سطح و تلاش های مستمر کشورهای غربی و به ویژه آمریکا برای مقابله با این توانمندی ها گفت در صورتی که کشورهای اروپایی در پایبندی به تعهدات خود در قالب برجام کُند عمل کنند ما گزینه های متعددی در اختیار داریم.
 ٠٩:٤٠ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند
ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند وزیر خارجه کشورمان در واکنش به بازداشت‌ مجری شبکه پرس‌تی‌وی نوشت: آمریکا هنوز حقوق زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف با اشاره به تداوم بازداشت خبرنگار پرس تی وی طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: لازم است دولت آمریکا توضیح دهد چگونه درباره مرضیه هاشمی- به عنوان یک خبرنگار و مادربزرگ - آنقدر خطر فرار از کشور وجود دارد که ایشان بایستی تا زمان اتمام فرایند ادای شهادت مقابل هیئت منصفه، همچنان در زندان بماند؟ ۵۰ سال بعد از ترور مارتین لوتر کینگ، آمریکا هنوز حقوق شهروندی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند.
 ١٠:٤١ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار با معاون وزیر امور خارجه لهستان؛
عراقچی: اصلی ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی است
در دیدار با معاون وزیر امور خارجه لهستان؛ عراقچی: اصلی ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی است معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریشه بحران خاورمیانه را در اشغال گری رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اصلی ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی و سیاست های غاصبانه و سرکوبگرانه آن است. به گزارش خبرگزاری مهر، ماچی پرز میسلاو لانگ معاون وزیر امور خارجه لهستان که در راس یک هیات سیاسی به منظور گفتگو و مذاکره با عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان وارد تهران شده است، امروز دوشنبه با همتای ایرانی خود در ارتباط با کنفرانس به اصطلاح صلح و امنیت خاورمیانه که با همکاری مشترک لهستان و آمریکا در ورشو، در بهمن ماه برگزار می شود، دیدار و گفتگو کرد.
 ١٠:١٥ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر خارجه لهستان دیدار با همتای ایرانی‌اش را سازنده خواند
معاون وزیر خارجه لهستان دیدار با همتای ایرانی‌اش را سازنده خواند «ماچی پرز میسلاو لانگ» معاون وزیر خارجه لهستان گفت دیدارش با «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه ایران «سازنده» بوده است. به گزارش خبرگزاری مهر، معاون وزیر خارجه لهستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: دو طرف در این دیدار در خصوص مسائل مختلف از جمله سوء تفاهم ها در خصوص کنفرانس ورشو گفتگو کرده اند. وی مدعی شد که کنفرانسی که قرار است اواخر بهمن ماه با عنوان «پیشبرد آینده ای با صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه» در ورشو برگزار شود، علیه هیچ کشوری نیست.
 ١٠:٠٧ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
صالحی در جمع خبرنگاران:
هیئت نظارت مرجع تصمیم گیری برای ماندن یا نماندن در برجام است
صالحی در جمع خبرنگاران: هیئت نظارت مرجع تصمیم گیری برای ماندن یا نماندن در برجام است رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه می توانیم صنعت هسته ای را به روز کنیم، گفت: تصمیم ماندن یا نماندن در برجام توسط هیئت نظارت بر برجام گرفته می شود. به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نهمین همایش غزه نماد مقاومت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ما به آستانه های فناوری هسته ای با تلاش مهندسان خودمان دست یافتیم یعنی در این فناوری کسی به ما کمک نکرد البته از کتابها و منابعی که توسط دیگران در خارج از ایران نوشته شده بود استفاده کردیم، چرا که این علم توسط دیگران به وجود آمد.
 ٠٩:٤١ - 1397/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
آصفی
ديپلماسی توييتری عقيم است/ سايه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام
آصفی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس: ديپلماسی توييتری عقيم است/ سايه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام سخنگوی وزارت خارجه دولت اصلاحات با تأکید بر اینکه دیپلماسی توئیتری عقیم‌ترین نوع دیپلماسی است،‌ گفت: در دنیای دیپلماسی، بیش از حد توییت کردن نشان‌دهنده فقدان پشتوانه سیاسی است. ديپلماسی توييتری عقيم است/ سايه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام
 ١٣:١١ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیپلماسی ظریف در عراق/ هنوز از اجرای SPV خبری نیست
سیاست خارجی در هفته‎‌ای که گذشت؛ دیپلماسی ظریف در عراق/ هنوز از اجرای SPV خبری نیست سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت با اتفاقات زیادی از جمله این موضع ظریف که گفت: روابط ایران و عراق بسیار مستحکم است و به زیان هیچکس هم نیست، بنابراین اجازه دخالت در آن را به کسی نمیدهیم. خبرگزاری مهر، گروه سیاست، محمد مهدی ملکی: سیاست خارجی در این هفته تحت شعاع سفر چهار روزه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به کشور همسایه و متحد راهبردی ایران در منطقه یعنی عراق قرار داشت که به نظر تحلیلگران این سفر توانست گام مثبت و رو به جلویی در ارتقای سطح مناسبات و تعاملات سیاسی و اقتصادی دو طرف بوجود آورد.
 ١٠:٣٠ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار قاسمی به نتانیاهو:
پا را از گلیم تان فراتر نگذارید/ ایران تهدیدپذیر نیست
هشدار قاسمی به نتانیاهو: پا را از گلیم تان فراتر نگذارید/ ایران تهدیدپذیر نیست سخنگوی وزارت خارجه درباره اظهارات تهدید آمیز اخیر نتانیاهو، گفت: به رژیم اشغالگر قدس و به ویژه نخست وزیر آن هشدار می‌دهیم که پا را از گلیم تان فراتر نگذارید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، بهرام قاسمی درباره اظهارات تهدید آمیز اخیر نتانیاهو مبنی بر اینکه اگر ایران نیروهای نظامی خود را سریعا از سوریه خارج نکند، این رژیم به حملات خود به مواضع ایران ادامه می‌دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران یگان و نیروی نظامی- با مفهوم منفی تبلیغات دشمنان- در سوریه ندارد بلکه نیروهای مستشاری ایران بنا به درخواست دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارند.
 ٠٩:٥٧ - 1397/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
زاکانی در مناظره با تاج زاده:
حوادث ۷۸ و ۸۸ حلقه مفقوده پیوستگی قدرت و ثروت است
زاکانی در مناظره با تاج زاده: حوادث ۷۸ و ۸۸ حلقه مفقوده پیوستگی قدرت و ثروت است عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب با بیان اینکه بحث امروز پیوستگی قدرت و ثروت در جامعه است،حادثه سال ۷۸ و ۸۸ را حلقه‌های مفقوده این جریان مافیایی خواند. به گزارش خبرنگار مهر، مناظره مصطفی تاج زاده فعال سیاسی اصلاح طلب و علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب امروز(سه شنبه) با موضوع فتنه ۷۸ و فتنه ۸۸ برگزار شد.
 ١٠:١٢ - 1397/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
ظریف: ایران دوست قابل اعتمادی برای کردها است
در پایان سفر به سلیمانیه عراق؛ ظریف: ایران دوست قابل اعتمادی برای کردها است وزیر امور خارجه ضمن تشریح سفر خود به اقلیم کردستان عراق، این اقلیم را شریکی نزدیک و قدیمی توصیف کرد و دیدار با مقام های سیاسی و تجاری این منطقه را سازنده و پربار خواند. به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدجواد ظریف که از بعد از ظهر روز یکشنبه در عراق بسر می برد، در در یک رشته توئیت نوشت: خوشحالم که در کردستان عراق، شریک قدیمی و نزدیک ایران، هستم. گفت وگوهای سازنده و پرباری در اربیل با مسعود بارزانی رئیس حزب کردستان عراق، [نچیروان] بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و مسرور بارزانی مشاور امنیت ملی اقلیم کردستان عراق داشتم. دیدار با جامعه بازرگانی فواید فراوانی داشت. ایران دوست قابل اعتمادی برای کردهاست.
 ١٠:١٠ - 1397/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
توییت های ظریف در سفر عراق/ ابراز خرسندی از گسترش مناسبات
توییت های ظریف در سفر عراق/ ابراز خرسندی از گسترش مناسبات وزیر خارجه ایران از سخنرانی خود و ۶ نفر از وزیران دولت عراق در خصوص تجارت دوجانبه برای شرکت کنندگان در کنفرانس بغداد خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران گفت به همراه ۶ نفر از وزیران دولت عراق با شرکت و سخنرانی در کنفرانس تجارت دو جانبه ایران-عراق در بغداد، روش های گسترش مناسبات دو جانبه را بررسی کرده است.
 ١١:٣٦ - 1397/10/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی اسفند ماه به عراق می‌رود/کمیته مشترک لایروبی تهران و بغداد
ظریف اعلام کرد؛ روحانی اسفند ماه به عراق می‌رود/کمیته مشترک لایروبی تهران و بغداد وزیر امور خارجه گفت:روحانی با دعوت رسمی رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، اسفند ماه به این کشور سفر می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که همراه با هیاتی اقتصادی به عراق سفر کرده است، امروز در جمع خبرنگاران درباره دیدار و رایزنیهایی که با مسئولان عراق داشت، گفت:به محض ورود از ساعت ۴ بعد از ظهر دیروز با وزیر امور خارجه عراق، جلسه فوق العاده‌ای داشتیم که حدود دو ساعت به طول انجامید. در این جلسه همکاری‌های دوجانبه و مسائل اقتصادی و منطقه‌ای را بررسی کردیم.
 ١٣:٤٨ - 1397/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاسمی در نشست خبری:
لهستان حق میزبانی کنفرانس ضد ایرانی را ندارد
قاسمی در نشست خبری: لهستان حق میزبانی کنفرانس ضد ایرانی را ندارد سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به بدعهدی یکی از کشورهای اروپایی گفت: ایران منتظر کسی نمی‌ماند و با استفاده از دانش بومی خود مسیر پیشرفت را دنبال می‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست خبری هفتگی خود، پیرامون برخی اظهارات در خصوص برنامه فضایی ایران، گفت: اظهارات آقای پمپئو اشتباه است، جمهوری اسلامی ایران حق استفاده از همه تکنولوژی‌های موجود را برای پیشرفت دارد و در این مسیر در انتظار نظر و خواست دیگران نخواهد بود.
 ١٣:٢٠ - 1397/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
واکنش قاسمی به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه فرانسه؛
فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کند
واکنش قاسمی به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه فرانسه؛ فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کند سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به سخنان همتای فرانسوی خود واکنش نشان داد و گفت: انتظار می رود فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در خصوص برنامه موشکی کشورمان، گفت: انتظار می رود فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کنند.
 ٠٨:٤٦ - 1397/10/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم جدید اروپا؛
ایران در پاسخ به اتحادیه اروپا در چارچوب عمل متقابل اقدام می‌کند
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم جدید اروپا؛ ایران در پاسخ به اتحادیه اروپا در چارچوب عمل متقابل اقدام می‌کند سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت تصمیم غیر منطقی و تعجب برانگیز اتحادیه اروپا گفت: ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت تصمیم غیر منطقی و تعجب برانگیز اتحادیه اروپا که بر پایه اتهامات بی پایه و اساس، چند تبعه ایرانی را مورد تحریم قرار داده است، این اقدام را نشانه عدم صداقت کشورهای اروپایی در مبارزه با تروریسم خواند و گفت: اتحادیه اروپا به جای قرار دادن نام گروه های تروریستی و جنایتکاری همچون منافقین و الاحوازیه در فهرست تحریم خود، آنان را در اقدامات ضد انسانی و تروریستی خود آزاد گذارده و حتی تحت حمایت خود قرار می دهد؛ اما جمهوری اسلامی ایران را که پرچمدار مبارزه با تروریسم در منطقه بوده و اروپا امنیت خود را مدیون آن است، مورد اتهام قرار می دهد. قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.
 ١٠:٣٣ - 1397/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپا به وعده خود عمل نکرد
وزیرامورخارجه ایران: اروپا به وعده خود عمل نکرد وزیر خارجه ایران در جریان دیدار خود از هند گفت: اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ینی شفق، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقامات هندی در این کشور به سر می‌برد، در گفتگو با شبکه خبری «ان‌دی‌تی‌وی» ضمن تاکید بر روابط تاریخی و عمیق ایران و هند، فشارهای آمریکا بر مقامات هندی بدلیل رابطه با ایران را به منزله نقض قوانین بین‌المللی اعلام کرد.
 ١٠:١٣ - 1397/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
در واکنش به ادعاهای برخی کشورهای اروپایی؛
ظریف: متهم کردن،اروپا را ازمسئولیت مخفی کردن تروریست‌ها نمی‌رهاند
در واکنش به ادعاهای برخی کشورهای اروپایی؛ ظریف: متهم کردن،اروپا را ازمسئولیت مخفی کردن تروریست‌ها نمی‌رهاند وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای برخی کشورهای مدعی اروپایی تاکید کرد: متهم کردن ایران، اروپا را از مسئولیت مخفی کردن تروریست‌ها نمی‌رهاند. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای برخی کشورهای مدعی اروپایی طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: اروپا از جمله دانمارک، هلند و فرانسه، مخفیگاه سازمان مجاهدین (منافقین) – کسانی که ۱۲ هزار ایرانی را کشته و در جنایات صدام علیه کردها شریک اند – و سایر تروریست هایی هستند که از اروپا دست به قتل ایرانیان بی گناه می زنند.
 ١١:٥٠ - 1397/10/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
با اشاره به ادعای تمایل ایران به مذاکره؛
قاسمی: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می کند
با اشاره به ادعای تمایل ایران به مذاکره؛ قاسمی: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می کند سخنگوی وزارت امورخارجه در پی اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص وضعیت ایران و ادعای وی مبنی بر تمایل تهران به مذاکره گفت: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را در صحبت های اخیر خود بیان کرد. به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام قاسمی یادآور شد: رییس جمهوری آمریکا همچون همیشه، بی آموختن درسی از تاریخ تحولات دهه های اخیر و بازبینی سیاستهای سراپا غلط اسلاف خود در قبال این منطقه و ایران بار دیگر سخنانی بی منطق و از سر نفرت را نسبت به مردم این سرزمین باستانی مطرح کرده که باز تکرار همان زیاده خواهی و جاه طلبی های قدرت های قرون وسطایی و تاریخ مصرف گذشته است.
 ١٠:٥٤ - 1397/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزارت امور خارجه:
مسئولیت اجرا نشدن سازوکار ویژه مالی بر عهده اروپا است
سخنگوی وزارت امور خارجه: مسئولیت اجرا نشدن سازوکار ویژه مالی بر عهده اروپا است بهرام قاسمی با انتقاد از تاخیر اتحادیه اروپا در اجرای ساز و کار مالی موسوم به SPV گفت: ایران قطعا مسئولیت عدم اجرای ساز و کار مالی موسوم به SPV را به عهده اروپا می داند.
 ١١:٢٣ - 1397/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3347
کل بازديدها :17394892
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :102552