نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی 


مشکلات امروز اقبال به آراء آخوند خراسانی را افزایش داده است
هادی ربانی در گفت‌وگو با مهر: مشکلات امروز اقبال به آراء آخوند خراسانی را افزایش داده است هادی ربانی می‌گوید مسائل و مشکلات جامعه در این سال‌ها باعث شده تا رجوع به آرای سیاسی و اجتماعی آخوند خراسانی بیشتر شده و کتاب‌های متنوعی در این باره نوشته شود. به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه ۲۱ آذر برابر است با صدوهفتمین سالروز درگذشت آخوند خراسانی. این مرجع اعلای شیعیان از مهم‌ترین حامیان سیاسی و معنوی جنبش مشروطه خواهی مردم ایران بود. او مانند استاد خود میرزای شیرازی در راه مبارزه با استبداد قدم‌های مهمی برداشت و بویژه پس از به توپ بستن مجلس با اعلام حکم جهاد راه را برای کوشندگان مشروطیت در فتح تهران باز کرد..
 ١٣:٢١ - 1397/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
طرح۴ماده‌ای برای یمن،حسن نیت ایران رادرمسائل منطقه‌ نشان می‌دهد
شیخ الاسلام در گفتگو با مهر: طرح۴ماده‌ای برای یمن،حسن نیت ایران رادرمسائل منطقه‌ نشان می‌دهد مشاور سابق وزیر خارجه گفت:ایران در موضوع یمن همانطور که در مساله سوریه هم اینگونه بود، طرحی ۴ ماده ای را ارائه کرد که نشان از حُسن نیت ایران در حل مشکلات و مسائل منطقه ای دارد. حسین شیخ الاسلام مشاور سابق وزیر امور خارجه در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برگزاری مذاکرات اخیر پیرامون حل بحران یمن در سوئد و نقش ایران در دست یابی به صلح و مذاکره طرفهای درگیر در بحران یمن،گفت: باید به نیروهای انصارالله تبریک بگویم که با مقاومت و ایستادگی که داشتند توانستند به طرفهای متجاوز این موضوع را تفهیم کنند که راهکار حل بحران یمن نظامی نیست و تنها از طریق سیاسی میتوان به نتیجه رسید.
 ١٣:١٩ - 1397/09/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
زیر دریایی پیشرفته کلاس متوسط به نداجا ملحق می‌شود
امیر خانزادی در گفت‌وگو با مهر: زیر دریایی پیشرفته کلاس متوسط به نداجا ملحق می‌شود فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در دی‌ماه شاهد این خواهیم بود که اولین نسل از زیردریایی‌های پیشرفته کلاس متوسط که برای اولین بار در کشور ساخته شده است، به نیروی دریایی ملحق می‌شود. امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و اگر کمی به گذشته نگاه کنیم بعد از انقلاب اصلی ترین بخشی که در ابتدای امر مورد تحریم قرار گرفت نیروهای مسلح بودند و نیروهایی که تجهیزات محور بودند، مانند نیروی دریایی در اولویت این تهدیدها و تحریم ها قرار گرفتند.
 ١١:٢٧ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
اصلاح بودجه۹۸ طبق نظر رهبری/صادرات نفت بعد از ۱۳ آبان بهترشده است
روحانی پس از نشست سران قوا: اصلاح بودجه۹۸ طبق نظر رهبری/صادرات نفت بعد از ۱۳ آبان بهترشده است رئیس جمهور با بیان اینکه صادرات نفت ما طی سال جاری ۱۳ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: بعد از ۱۳ آبان صادرات نفت ایران بهتر شده است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور پس از پایان نشست سران قوا در تشریح این جلسه، گفت: امروز جلسه‌ بسیار خوبی با حضور رؤسای سه قوه برگزار شد. عمدتاً در خصوص مسائل اقتصادی، سیاسی و منطقه‌ای بررسی‌هایی صورت گرفت.
 ١١:٢٥ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکا با قلدری سعی در دیکته کردن تحریم‌ها به ایران دارد
معاون اول رئیس‌جمهور: آمریکا با قلدری سعی در دیکته کردن تحریم‌ها به ایران دارد بندرعباس- معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمریکا با قلدری سعی در دیکته کردن تحریم‌ها علیه ایران به تمام دنیا دارد، گفت: جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید باشکوه برگزار شود. به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری دوشنبه شب در نشست شورای اداری استان که با حضور فعالان اقتصادی برگزار شد، بیان داشت: در شرایط خاصی هستیم از یک طرف در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم
 ٠٩:٢٠ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
شورای همکاری خلیج فارس پوششی برای بیان مواضع چند عضو آن است
سخنگوی وزارت خارجه: شورای همکاری خلیج فارس پوششی برای بیان مواضع چند عضو آن است سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:شورای همکاری خلیج فارس پوششی برای اعلام سیاست های چند عضو آن شده که به هزینه و نام همه اعضاء، مواضعی را بیان کند که هیچ کمکی به حرکت در مسیر صلح منطقه ای نمی کند. به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بخش‌هایی از بیانیه نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض که ادعاها و اتهاماتی را متوجه کشورمان کرده است، ضمن ابراز تاسف از ادامه رویکرد غیرسازنده این شورا در قبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت:
 ٠٩:١٤ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
ولایتی در نشست شواری مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع):
ولایتی در نشست شواری مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع): پایان دادن به خونریزی میان مسلمانان، امری واجب و وظیفه‌ای اسلامی - انسانی است مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل با اشاره به هجوم ناجوانمردانه به یمن و محاصره ظالمانه مردم این کشور، تاکید کرد:پایان دادن به این تجاوز ظالمانه وظیفه همه جهان اسلام است. پایان دادن به خونریزی میان مسلمانان، امری واجب و وظیفه‌ای اسلامی - انسانی است
 ١٤:١٣ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر سید یحیی صفوی:
باید از ظرفیت‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی استفاده کنیم
سرلشکر سید یحیی صفوی: باید از ظرفیت‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی استفاده کنیم مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفتک ما باید بتوانیم از ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی مجموعه‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی در داخل کشور بهره‌برداری کنیم. باید از ظرفیت‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی استفاده کنیم
 ١٤:١١ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی تایید شد
سخنگوی قوه قضائیه: حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی تایید شد سخنگوی قوقه قضائیه از تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، صد و سی و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور نمایندگان رسانه های جمعی برگزار شد. در ابتدای این نشست، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای گفت: اخیرا تعدادی از کسانی که فساد مالی داشتند، حکم قطعی دریافت کردند.
 ١١:٠٥ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاومت کشورهای عضو اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی‌ها رقم زد
روحانی در جلسه هیات دولت: مقاومت کشورهای عضو اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی‌ها رقم زد رییس جمهور کشورمان عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت تاکید کرد که مقاومت کشورهای عضو اوپک، شکست دیگری را برای آمریکایی‌ها رقم زد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت تاکید کرد که مقاومت کشورهای عضو اوپک، شکست دیگری را برای آمریکایی‌ها رقم زد.
 ٠٩:٣٨ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
علم از ایدئولوژی جدا نیست/ رویکردهای سکولار؛علت ناکامی علوم سیاسی
منوچهر محمدی در گفتگو با مهر: علم از ایدئولوژی جدا نیست/ رویکردهای سکولار؛علت ناکامی علوم سیاسی منوچهرمحمدی استادبازنشسته علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه علت ناکام بودن علوم سیاسی به خاطر رویکرد غلط و سکولاریستی آن است، گفت: علوم انسانی اساساً ایدئولوژیک است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: رهبر انقلاب چندی پیش در دیدار اساتید دانشگاه توصیه ای در مورد آمایش آموزش عالی داشتند و فرمودند «آمایش آموزش عالی نوعی تقسیم کار ملی میان دانشگاهها در بخشهای مختلف علمی است که ضمن هم افزایی، برنامه ریزی برای رشد علمی و ارزیابی وضع علمی کشور را آسان می کند.» از این حیث اگرچه آمایش علوم تحقیق علمی گسترده و دقیقی را می طلبد، اما در مجالی که داریم می توان ارزیابی کلی از رشته های علوم انسانی و وضعیت آن در کشور داشت. از این رو در گفتگو با منوچهر محمدی، استاد بازنشسته علوم سیاسی دانشگاه تهران، نگاهی به وضعیت علوم سیاسی در ایران خواهیم داشت؛
 ١٠:١١ - 1397/09/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
نظریه‌های سکولار روابط بین‌الملل به دین بازگشته‌اند
بنیانگذار مکتب سازه‌انگاری در گفت‌وگو با مهر: نظریه‌های سکولار روابط بین‌الملل به دین بازگشته‌اند پروفسور «نیکلاس اونف» معتقد است نظریه‌های سکولار روابط بین‌الملل با استفاده از دین می‌خواهند کمبودهایشان را جبران کنند. خبرگزاری مهر، گروه بین‌الملل-جواد حیران‌نیا-رضا عمویی: پروفسور نیکلاس اونف؛ از نظریه پردازان برجسته روابط بین‌الملل در حوزه نظریات سازه انگاری است که در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، به برخی پرسش‌ها در ارتباط با رابطه دین و تئوری‌های روابط بین‌الملل پاسخ داده است.
 ١٣:٠٦ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعمال مجدد تحریم‌ها توسط آمریکا علیه جمهوری اسلامی نمونه بارز تروریسم اقتصادی است
روحانی در اجلاس روسای مجالس ۶ کشور: اعمال مجدد تحریم‌ها توسط آمریکا علیه جمهوری اسلامی نمونه بارز تروریسم اقتصادی است رئیس جمهور گفت: خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها و اقدامات این دولت علیه جمهوری اسلامی ایران و شرکای آن بی‌تردید نمونه بارز تروریسم اقتصادی است. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در کنفرانس رؤسای مجالس ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه که به میزبانی کشورمان برگزار شد، بیان داشت: مایه خرسندی است که در کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور حضور یافت. لازم می‌دانم از مجلس پاکستان به دلیل دوران مسئولیت یک ساله‌شان برای این کنفرانس و همچنین تعهداتشان برای کمک به این روند تشکر کنم.
 ١٢:٥٩ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
لاریجانی: رفتار آمریکایی‌ها باعث بی‌نظمی بین‌المللی شده است
در دیدار رئیس مجلس ترکیه؛ لاریجانی: رفتار آمریکایی‌ها باعث بی‌نظمی بین‌المللی شده است رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های اقتصادی و امنیتی در منطقه، گفت: مسائل کشورهای مختلف در منطقه از طریق سیاسی قابل حل است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز(جمعه، 16 آذر ماه) در دیدار با بن علی ییلدریم رئیس مجلس ترکیه که برای حضور در کنفرانس 6 کشور آسیایی پیرامون مقابله با تروریسم به تهران سفر کرده است، ضمن تشکر از این کشور بابت میزبانی اجلاس APA، گفت: در این اجلاس گفتگوهای مؤثری پیرامون مسائل مختلف با یکدیگر داشتیم.
 ٠٨:٣٩ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
توان دفاعی قابل مذاکره نیست/ افزایش قابل توجه طرح‌های دفاعی
رئیس‌جمهور: توان دفاعی قابل مذاکره نیست/ افزایش قابل توجه طرح‌های دفاعی سمنان - رئیس جمهور با بیان اینکه توان دفاعی کشور مورد مذاکره نخواهد بود، گفت: شکی نیست که باید از نظر دفاعی قوی شویم. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن تقدیر از حضور مردم در مراسم استقبال از هیئت دولت در استادیوم تحتی شاهرود، با بیان اینکه استقبال از دولت نمایش پشتیبانی از نظام است، ابراز داشت: این امر به معنای واقعی دشمن‌شکن است و نشان می‌دهد علیرغم اختلاف‌سلیقه‌ها ما باهم و در کنار هم خواهیم بود.
 ١١:٢٤ - 1397/09/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
بسته پیشنهادی اروپا تا پایان سال میلادی اجرایی می‌شود
صالحی در جمع خبرنگاران: بسته پیشنهادی اروپا تا پایان سال میلادی اجرایی می‌شود رییس سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس وعده ای که اروپایی ها داده اند، امیدواریم بسته پیشنهادی اروپا تا پایان سال میلادی جاری اجرایی شود. به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی صبح امروز در حاشیه دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اروپایی ها مدتی است متعهد شده اند تا برای جبران خلأ به وجود آمده در برجام، مکانیسمی را ایجاد کنند تا بهره مندی ایران از شرایط اقتصادی برجام محقق شود.
 ١١:٢١ - 1397/09/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
قطعنامه ۲۲۳۱ فعالیت موشکی ایران را محدود نمی‌کند
ظریف در حاشیه جلسه هیئت دولت: قطعنامه ۲۲۳۱ فعالیت موشکی ایران را محدود نمی‌کند وزیر امور خارجه گفت: آنچه آمریکایی‌ها به آن اعتراف کرده اند این است که برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ فعالیت موشکی ایران را محدود نمی‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه که واضح است و خود آمریکایی‌ها هم به آن اعتراف کرده‌اند این است که برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ فعالیت موشکی ایران را محدود نمی‌کند.
 ١٣:٥٩ - 1397/09/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپایی‌ها می‌خواهند بدون هزینه از منافع برجام بهره‌مند شود
ظریف: اروپایی‌ها می‌خواهند بدون هزینه از منافع برجام بهره‌مند شود وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند بدون هزینه برای رفع نگرانی‌های امنیتی، صرفا از منافع برجام بهره‌مند شوند که این امکان‌پذیر نیست. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه‌ ملت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توضیح ادعای اخیر رویترز درباره عدم پوشش فروش نفت در جریان مراودات مالی اتحادیه اروپا با ایران، اظهارداشت: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم اینگونه نیست، زیرا اگر پول نفت ایران به حسابی واریز نشود مشخص نیست که پولی برای مراودات وجود داشته باشد، از سوی دیگر قسمت عمده صادرات جمهوری اسلامی ایران نفت است بنابراین به نظر می‌رسد برخی فضاسازی‌ها در حال شکل‌گیری است تا مردم را ناامید کند.
 ١٣:٢٩ - 1397/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکاجلوی صادرات نفت ایران رابگیرد نفتی ازخلیج فارس صادر نمی‌شود
روحانی در جمع مردم شاهرود: آمریکاجلوی صادرات نفت ایران رابگیرد نفتی ازخلیج فارس صادر نمی‌شود رئیس‌جمهور گفت: آمریکا اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز(سه‌شنبه) به استان سمنان سفر کرده است، با حضور در ورزشگاه تختی شاهرود در جمع مردم این شهرستان، اظهار کرد: امروز، روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ما ملت ایران است. امروز روزی است که برای اولین‌بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر یعنی آمریکا به پیروزی‌های کم‌نظیری دست یافته‌ایم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.
 ١٣:٢٥ - 1397/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
دستور رهبر انقلاب به نیروی دریایی ارتش برای دریانوردی اقیانوسی
امیر خانزادی خبر داد؛ دستور رهبر انقلاب به نیروی دریایی ارتش برای دریانوردی اقیانوسی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: صبح امروز از دفتر فرمانده معظم کل قوا با من تماس گرفتند و گفتند رهبری فرمودند نیروی دریایی هر زمان برای دریانوردی اقیانوسی آمادگی داشت، این اقدام را انجام دهد. به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در همایش تشریح دستاوردهای نداجا که صبح امروز(دوشنبه) در دانشگاه ستاد و فرماندهی ارتش برگزار شد اظهار داشت: ۸۰ درصد مردم دنیا در کنار دریا زندگی می‌کنند و بیش از ۹۰ درصد تجارت جهان از طریق دریا صورت می‌گیرد، این‌ها اهمیت بالای دریا و توان و دانش دریایی را نشان می‌دهد.
 ١٣:١٤ - 1397/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :10568
کل بازديدها :16173588
بازديدکنندگان آنلاين :13
بازديدازاین صفحه :164343