نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


قهر مردم با یار مهربان/فضای مجازی در سبد مطالعه ایرانی ها
مهر گزارش می دهد؛ قهر مردم با یار مهربان/فضای مجازی در سبد مطالعه ایرانی ها تبریز - در عصر حاضر که جهان به دهکده ارتباطی تبدیل شده و با افزایش سالانه کاربران فضای مجازی، به تدریج برخی سبک های زندگی دچار تغییرات گسترده و بنیادین شده که نباید از اثرات سوء آن غافل بود. به گزارش خبرنگار مهر،در جامعه امروزی دوستی با یار مهربان کم رنگ تر شده است و فرهنگ کتابخوانی جای خود را به فضای مجازی سپرده است و با وجود اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن مرز و بوم است کمتر کسی است که وقت خود را جهت نوازش کتاب صرف کند و با مشکلات جامعه آگاهانه برخورد کند.
 ٠٦:١٥ - 1396/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛
حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛ حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ نسبت هنر و ارزش نیت و ذهنیت هنرمند، عامل اصلی تعین حقیقت و هویت اثر هنری است. اثر هنری، بسته به هویت علل پدیدآورنده‌اش، عیارسنجی شده، ارزش و ضدارزش‌بودن و میزان ارزشمندی آن مشخص می‌گردد. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشت اختصاصی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با موضوع «هنر وارزش» است که از نظر می گذرد؛
 ٠٧:٤٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
حدادعادل:
اساس پیوند ماوجهان عرب اسلام است
حدادعادل: اساس پیوند ماوجهان عرب اسلام است/استعمار مسلمانان را ازهم جدا کرد رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در آیین افتتاحیه اجلاس گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب، گفت: اساس پیوند ما با جهان عرب اسلام است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب، صبح امروز، شنبه ۲ بهمن با حضور متفکرانی از ایران، سوریه، عراق، کویت، لبنان، اردن، الجزایر، بحرین، تونس، عمان و سودان در حسینیه الزهرا (س) آغاز به کار کرد.
 ٠٥:٣٣ - 1395/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به کتاب «جنگ نرم ایران و آمریکا»
توانمندی‌های نرم جمهوری اسلامی
نگاهی به کتاب «جنگ نرم ایران و آمریکا» توانمندی‌های نرم جمهوری اسلامی/ راه‌های سکولار کردن نخبه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی کشور خبرگزاری فارس: توانمندی‌های نرم جمهوری اسلامی/ راه‌های سکولار کردن نخبه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی کشور کتاب «جنگ نرم ایران و آمریکا» به تقابل اعتقادی و مبنایی ایران و آمریکا و نتیجه فعالیت‌های مراکز تصمیم ساز جنگ نرم در آمریکا پرداخته است.
 ٠٧:٣٨ - 1395/10/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
قبادی در گفتگو با مهر:
ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است
قبادی در گفتگو با مهر: ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است/ ظرفیت ویژه شعر دبیر کارگروه مد و لباس از رشد ۳۰ درصدی آثار ارسالی به کنگره شعر حجاب و عفاف خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته شاهد ادبیات کم‌تاثیری در این حوزه بوده‌ و موفق عمل نکرده‌ایم. حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، شعر را ابزار مهمی برای انتقال یک مفهوم دانست و گفت: منابع ادبی و به ویژه شعر، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها در طول تاریخ بوده‌است و مفاهیم و موضوعات بسیاری را از این طریق به مخاطبان منتقل می‌کرده‌اند، به همین خاطر بر آن شدیم تا در قالب برگزاری کنگره شعر حجاب، هم برای بخش‌های مختلف فرهنگی، محتوا تولید کنیم هم حجاب و برتری‌های محجبه بودن را به جوانان آموزش دهیم.
 ٠٨:٣٢ - 1395/10/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهمترین تهدیدهای پیش روی زبان فارسی
حدادعادل با مهر مطرح کرد؛ مهمترین تهدیدهای پیش روی زبان فارسی/توضیح درباره روز شعر و ادب رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی می‌گوید سهل‌انگاری در موضوع آموزش و نیز بی‌توجهی در استفاده از زبان فارسی در امور عمومی مهمترین تهدیدات امروز زبان فارسی به شمار می‌روند. غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شائبه ایجاد شده در جامعه پیرامون تغییر روز ملی شعر و ادبیات فارسی عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در یکی دو جلسه قبل خود، زادروز فردوسی را با عنوان روز زبان و ادبیات فارسی تصویب کرد. این روز جانشین روز شعر و ادب فارسی که به سالروز درگذشت شهریار تعلق دارد نخواهد شد و هر دو کارکرد ، مراسم و برنامه‌های خود را خواهند داشت.
 ٠٧:١٠ - 1395/06/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه/ مجلس کاستی‌ها را اصلاح کند دولت لایحه نهایی برنامه ششم توسعه را به مجلس دهم تقدیم کرده تا نمایندگان مردم به ویژه در حوزه فرهنگی بتوانند از منظرهای مختلف و متنوع، آن را ارزیابی، اصلاح و تکمیل کنند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: تیر ماه سال گذشته بود که سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به رئیس محترم جمهور ابلاغ شد که یکی از محورهای سه گانه مهم آن «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» بود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
تلاش سعدی برای ورود تفکر به جامعه/ تدوين۵۰ كتاب به تقليد ازگلستان
تلاش سعدی برای ورود تفکر به جامعه/ تدوين۵۰ كتاب به تقليد ازگلستان شیراز- تلاش سعدی برای ورود تفکر به جامعه، ۴۰۰ ضرب المثل بر گرفته از گلستان، ژرف گرایی سعدی در گلستان و ... عناوینی هستند که رئیس مرکز سعدی شناسی در آستانه یادروز سعدی مطرح کرد. کورش کمالی سروستانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: شاید با كمی تسامح بتوان گلستان را مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اثر سعدی در معرفی او به ایرانیان و جهانیان دانست. تدوین بیش از ۵۰ كتاب به تقلید از گلستان و حضور نزدیك به ۴۰۰ ضرب‌المثل رایج در فرهنگ شفاهی و زندگی ایرانی براساس گلستان تنها نمونه‌ای از این تأثیر است.
 ٠٥:٣٧ - 1395/01/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم گلشنی، بنیانگذار فلسفه علم در ایران گفت: ما با عینک رشته های خاص به علوم انسانی نگاه می کنیم، نه با عینک فرهنگی، امروزه علوم انسانی و علوم پایه تحت الشعاع رشته های مهندسی قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر، سومین شب علوم انسانی با موضوع «ناکارآمدی علوم انسانی در ایران» با سخنرانی و بزرگداشت مهدی گلشنی شب گذشته ۳۰ دی ماه، در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
 ٠٦:٥٢ - 1394/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مردم ما باید با کتاب صلح کنند
مردم ما باید با کتاب صلح کنند رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: گفته می شود که ما کتابخانه های زیادی داریم ولی در واقع کتابخانه‌ها‌یمان کم است. مردم ما باید با کتاب صلح کنند. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صبح امروز یکشنبه ۲۴ آبان، با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور در تالار وحدت برگزار شد. حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این برنامه گفت: لفظ کتاب در ۲۴۵ آیه قرآن مجید تکرار شده است و این به غیر از مشتقات کلمات کتاب است و مسلمانان نوعا از داستان های آموزنده قرآن محرومند.
 ٠٦:٥٧ - 1394/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمار صالحی از کاهش شمارگان کتاب/ همه چیز کشور نان نیست
آمار صالحی از کاهش شمارگان کتاب/ همه چیز کشور نان نیست معاون فرهنگی وزیر ارشاد با ارائه آمار تکان دهنده از کاهش شمارگان کتاب در کشور گفت: باید بدانیم همه چیز ایران نان نیست و کتاب می‌تواند تؤامان نان و آب کشور باشد. به گزارش خبرنگار مهر، آیین افتتاحیه هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران عصر امروز با حضور سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگستان هنر برگزار شد.
 ٠٨:١٨ - 1394/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی در ‌باره تحصیل و تدریس حافظ اطلاعات ما منحصر است به اشارات خواجه در بعضی از اشعارش، و آنچه جامع دیوان به ایجاز تمام آورده است. از «مقدمه جامع دیوان» از جمله معلوم می‌شود که حافظ و کسی که بعداً دیوان او را جمع کرد، هر دو در مجلس درس قوام‌الدین عبدالله بن نجم‌الدین محمود (نجم فقیه) شیرازی (د772ق/1370م) حضور می‌یافته‌اند.
 ١٠:٠٠ - 1393/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگی و روزگار حافظ
زندگی و روزگار حافظ به رغم شهرت بی‌مانند حافظ، احوال وی به طور شگفت‌آوری پنهان مانده است و نویسندگان معاصر یا نزدیک به عهد او، و حتی گردآورنده دیوانش، اطلاعی از زندگی او به دست نداده‌اند، یا فقط به ذکر نام و تخلص و بعضی اشعار او اکتفا کرده‌اند؛ در حالی که مسلم است حافظ به روزگار خود شاعری مشهور بوده، و شعرش در همان ایام نیز رواج تمام داشته است.
 ١١:٤٤ - 1393/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش اصول خبر نویسی در خبرنگاری
در ادامه مطالب آموزش خبرنگاری به بررسی اصول و قواعد درست نویسی، ساده نویسی و قواعد علامت گذاری می پردازیم. همچنین می توانید با مراجعه به برچسب ها پرونده آموزش ساده نویسی را نیز مطالعه نمایید.
 ١١:١٦ - 1392/09/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٣٣ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٢٩ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:١٤ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٠٨ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٠٦ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٢:٣٦ - 1392/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3511
کل بازديدها :17395056
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :38351