صفحه اصلی > دفاع مقدس و شهداء > مطالب تحلیلی 


سهم «دفاع مقدس» در پایان نامه ها/ رشد صعودی پژوهش در جنگ تحمیلی
مهر بررسی کرد؛ سهم «دفاع مقدس» در پایان نامه ها/ رشد صعودی پژوهش در جنگ تحمیلی بررسی وضعیت ثبت پایان‌نامه‌هایی با موضوع «دفاع مقدس» از روند روبه‌رشد پژوهش در این زمینه حکایت دارد و در سالهای اخیر پایان‌نامه‌های بسیاری به این موضوع اختصاص یافته اند. خبرگزاری مهر، گروه حوزه و دانشگاه؛ معصومه بخشی پور: همزمان با فرارسیدن سالگرد هفته دفاع مقدس، موضوع پژوهشهای علمی تحلیلی در زمینه جنگ تحمیلی ۸ ساله با استناد به آمار ارائه شده که در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) قرار دارد، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
 ١٠:٤٥ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم لطیف بود اما جدیت هم داشت. پیش می آمد که یک جاهایی برافروخته می شد و با یک هیبتی می‌گفت: «فلانی! من حاج رضوان نیستم، من عمادم» گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، محمد علی صمدی-زهرا بختیاری: شهید عماد فائز مغنیه از جمله جوانان لبنانی بود که از سنین نوجوانی فعالیت‌های مبارزاتی خود را از جنبش آزادی بخش فلسطین(فتح) در کنار یاسر عرفات شروع کرد.
 ١٣:٥٧ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر قاسم سلیمانی در مراسم سالگرد شهید مغنیه:
قصاص خون عماد مغنیه نابودی رژیم‌صهیونیستی است
سرلشکر قاسم سلیمانی در مراسم سالگرد شهید مغنیه: امروز غزه و لبنان نقاط تولید اضطراب دائم برای اسرائیل است/ قصاص خون عماد مغنیه نابودی رژیم‌صهیونیستی است سرلشکر سلیمانی گفت: امروز غزه و لبنان نقاط تولید اضطراب دائم برای اسرائیل است،هر موشکی که از فلسطین شلیک می‌شود می‌توان اثر انگشت عماد مغنیه را در آن دید. به گزارش خبرگزاری فارس،سرلشکر قاسم سلیمانی امروز در مراسم دهمین سالگرد شهادت حاج عماد مغنیه که با حضور دختر حاج رضوان و جمعی از هم رزمان شهید، رحمانی فضلی وزیر کشور و احمد جبریل فرمانده جنبش نهضت آزادی بخش فلسطین و آحاد مردم در تالار وزارت کشور در حال برگزاری است در سخنانی اظهار داشت: امروز در لبنان پاسداشت سه شهید یعنی شیخ راغب حرب،عماد مغنیه و‌سید عباس موسوی برگزار می‌شود اما این جلسه اولین جلسه علمی پیرامون شهیدی است که حضورش و شهادتش در عالم اسلامی برای دشمن رغب آور و برای دوست نشاط آور بود.
 ١٣:٠٠ - 1396/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادکردی از فرمانده شهید حسن باقری؛
زندگی به سبک «بهشتی جنگ»/ فرماندهی که جایش خالی ماند
یادکردی از فرمانده شهید حسن باقری؛ زندگی به سبک «بهشتی جنگ»/ فرماندهی که جایش خالی ماند غلامحسین افشردی یا همان حسن باقری از نوابغ جوان دوران هشت سال دفاع‌ مقدس است؛ فرماندهی که او را «چشم جبهه» و «بهشتی جنگ» می‌نامیدند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: امروز، سی و پنج سال از نهم بهمن ماه سال ۱۳۶۱ گذشته است؛ اما همچنان نام او به عنوان یکی از نخبه‌ترین فرماندهان تاریخ انقلاب اسلامی‌ و دوران مهم دفاع مقدس ورد زبان‌هاست؛ بزرگمردی که در آغاز جنگ تحمیلی تنها ۲۵ سال داشت و در ۲۷ سالگی هم به شهادت رسید؛ اما به تعبیر سردار قاسم سلیمانی، «بهشتیِ جنگ» بود: «همان نقشی که مرحوم آیت الله بهشتی برای انقلاب و حضرت امام داشت، او برای جبهه و جنگ داشت.»
 ٠٩:٥٧ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
جزییات تازه از شهادت محسن حججی
جزییات تازه از شهادت محسن حججی سعدالله زارعی این نوشته ها پر از حقد و کینه است همان حقدی که به شهید کردن حججی ها بسنده نمی کنند و سر بریده هم ارضاء شان نمی کند و به مثله کردن بدن انان دست می زنند. به گزارش مشرق، «سعد الله زارعی» طی یاددشتی که در شبکه های اجتماعی منتشر کرد نوشت:
 ٠٨:٣٢ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
رحیم صفوی در جمع خبرنگاران:
امنیت پایدار کشور را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم
رحیم صفوی در جمع خبرنگاران: امنیت پایدار کشور را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم ری- دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: امروز امنیت پایدار و عزت ملی را مدیون خون پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و جانفشانی‌های آنان هستیم. به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید یحیی رحیم‌ صفوی شامگاه یکشنبه در حاشیه یادواره شهید نورعلی شوشتری در در جمع خبرنگاران طی سخنانی برگزاری یادواره شهدا در شناساندن شهیدان به مردم موثر دانست و گفت: این مراسم می تواند به همه ما کمک کند تا شهدا را بهتر از گذشته بشناسیم و این یادواره ها مخصوصا برای افراد زیر ۴۰ سال در کشور بسیار مفید است.
 ٠٧:٤٨ - 1396/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر سلیمانی:
جان ما برای انقلاب و این ملت ناقابل است
سرلشکر سلیمانی: جان ما برای انقلاب و این ملت ناقابل است فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز جان ناقابل ما برای انقلاب و شهدای این ملت ناقابل است؛ باید از خدا بخواهیم عاقبت بخیر و شهید این راه شویم و صداقت خود را اثبات کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم چهلم سردار مدافع حرم شهید شعبان نصیری اظهار کرد: این مجلس دو شأنیت دارد. اول پاسداشت شخصیت شهید و وجه دوم مربوط است به آنچه این شهید در راهش شهید شد.
 ٠٣:٣٨ - 1396/04/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج:
خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند خبرگزاری فارس: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر شهیدی که به زمین می‌افتد و قطره خونش جاری می‌شود، مسئولیت من و شما در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌شود.
 ٠٤:٣٣ - 1395/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار قاآنی : امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است/
سردار قاآنی در همایش الگوهای فرماندهی و مدیریتی شهید همدانی: امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است/ اعزام ده هزار تروریست به حلب/ مشاوره سردار همدانی به رئیس‌جمهور کشور بزرگ آفریقایی خبرگزاری فارس: امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است/ اعزام ده هزار تروریست به حلب/ مشاوره سردار همدانی به رئیس‌جمهور کشور بزرگ آفریقایی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه ده هزار نیروی تروریست جدیداً به حلب اعزام شده اند گفت: امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است.
 ٠٧:٢٠ - 1395/08/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار احمد غلامپور در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
سردار احمد غلامپور در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس: طرح کاهش توان دفاعی ادامه تفکر «بازرگان» است/بودجه نظامی آلمان و ژاپن ۱۰ برابر ماست/باید با دشمن مانند خودش با زور صحبت کرد/برخی می‌گویند «اگر نمی‌توانی دست دشمن را گاز بگیری آن را ببوس» خبرگزاری فارس: طرح کاهش توان دفاعی ادامه تفکر «بازرگان» است/بودجه نظامی آلمان و ژاپن ۱۰ برابر ماست/باید با دشمن مانند خودش با زور صحبت کرد/برخی می‌گویند «اگر نمی‌توانی دست دشمن را گاز بگیری آن را ببوس»
 ٠٦:٣١ - 1395/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
عقلانیت، تدبیر و حکمت موضوعات مغفول مانده در دفاع مقدس هستند
عقلانیت، تدبیر و حکمت موضوعات مغفول مانده در دفاع مقدس هستند رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: از مسائل مهمی که در این دفاع مغفول مانده عقلانیت، تدبیر و حکمت است که باید به این موضوعات پرداخته و آن را به نسل جوان نشان دهیم. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار بهمن کارگر در چهارمین محفل انس پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت نیروی انتظامی ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس مظهر عالی ترین خصلت اسلامی و انسانی است و هر خصلت عالی در بشریت همانند حماسه معنویت، آزادگی، ایثار، تدبیر، حمکت و عقلانیت در این دفاع تبلور یافته است.
 ٠٥:٣١ - 1395/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار صفوی : نیاز به راهبرد همه جانبه در منطقه داریم
سردار صفوی : نیاز به راهبرد همه جانبه در منطقه داریم مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران بایستی راهبرد همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی در کنار راهبرد نظامی برای مسائل منطقه داشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر سید رحیم صفوی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا، با تأکید بر امنیت منطقه ای به تحلیل ژئوپلیتیکی منطقه غرب آسیا پرداخت و گفت: جنوب غرب آسیا از نگاه جغرافیدانان سیاسی کشورهای پاکستان، افغانستان، ایران، ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین اشغالی، عراق و کویت، عربستان، قطر، بحرین، امارات متحده عربی، یمن را شامل می شود البته در برخی از کتاب ها منطقه قفقاز یعنی کشورهای آذربایجان، ارمنستان و گرجستان را هم اضافه می کنند.
 ٠٨:٤٩ - 1395/02/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
تلاش ناکام آمریکا برای حمله به ایران در سال ۸۶
تلاش ناکام آمریکا برای حمله به ایران در سال ۸۶ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی ها در سال ۸۶ در اوج آمادگی بودند و حلقه محاصره ایران را تکمیل کردند تا بتوانند به ایران حمله کنند، اما موفق نشدند. به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در ششمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» که صبح امروز در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد با بیان اینکه امام انقلاب و نهضت اسلامی را با اشاره به آیه ای از قرآن آغاز کردند، اظهار کرد: امام (ره) فرمودند خدا یک نصیحت به امت اسلامی کرده است که در راه خدا چه گروهی و چه انفرادی قیام کنید یعنی قیام در راه خدا یک تکلیف الهی است و نباید محاسبات معمولی را برای این کار انجام داد بلکه باید تکلیف الهی را عمل کرد و در این مسیر تفکر داشت.
 ٠٦:٤٧ - 1394/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعریف بسیجی و تاریخچه تشکیل بسیج
«به¬نام خدا» تعریف بسیجی و تاریخچه تشکیل بسیج علی مصباح مقدمه برای رسیدن به معنای بسیج، باید کتاب عشق را گشود، لغت نامه¬ی ملکوت را جستجو کرد و در پهنه¬ی آسمان¬ها تفحص نمود، زیرا فرهنگ¬ها و لغت¬نامه¬های موجود، عظمت و بزرگی معنای ایثار، اخلاص و تجلی روح الهی، در پیکر خلیفه¬های خدا برنمی¬تابند. بنیان بسیج را، الهام خداوندی پی¬افکند، فرماندهی آن را روح خدا در کالبد خلق برعهده گرفت و اسوه¬های آن، سرداران شهادت و پیام¬آوران شهامت، استقلال و شرف از اروند تا قله¬های سر به فلک کشیده کردستان می¬باشند.
 ٠٧:٥٤ - 1394/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفکر بسیجی، راه نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را مسدود می‌کند
تفکر بسیجی، راه نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را مسدود می‌کند ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تفکر بسیجی راه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مسدود می‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت به مناسبت هفته بسیج سخنرانی کرد.
 ٠٦:٤٨ - 1394/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
موشک عماد بر سر عناد دشمنان
موشک عماد بر سر عناد دشمنان کمتر کسی است که نداند یکی از عوامل بازدارنده حمله دشمنان ایران به ایران توان نظامی بالاست. ابرقدرت های جهان، توان نظامی بالایی دارند و همواره این توان نظامی را به رخ می کشند و این به رخ کشیدن یکی از اصول نظامی است... محسن جندقی- بخش سیاست تبیان موشک در دانشگاه های نظامی، دروسی مانند درس جالب"هنر جنگ" تدریس می شود و موضوع بازدارندگی و به رخ کشیدن توان نظامی یکی از مباحث مهم در این حوزه محسوب می شود. آزمایش موشک های دوربرد و نوینی مانند عماد3 توسط ایران در همین راستا رخ می دهد.
 ٠٩:٢٦ - 1394/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
کربلای 4 و غواصان خط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شکن؛ سند دیگری از خیانت آمریکایی
کربلای 4 و غواصان خط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شکن؛ سند دیگری از خیانت آمریکایی همان آمریکایی که دیروز به صدام کمک اطلاعاتی می‌داد تا بچه‌های غواص ما غافلگیر شوند، امروز از بعثی‌های تکفیری حمایت می‌کند، تا بچه‌های شیعه و مسیحی و علوی را در عراق ذبح کنند.
 ٠٩:٠٤ - 1394/03/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
پلی که احداثش منجر به کشف ۷۰۰ شهید شد
پلی که احداثش منجر به کشف ۷۰۰ شهید شد فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در بعضی نقاط برای انجام کار تفحص حتی جاده‌ها قطع شده بود. جاده سیدالشهدا از این جمله بود. گفتم خدایا تکلیف ما اینجا چیست؟ وسط هور در دریا و این همه آب. می‌بایست پل بزنیم...
 ٠٤:٥٥ - 1393/10/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
عملیات بیت المقدس و تحلیل رسانه های بیگانه
عملیات بیت المقدس و تحلیل رسانه های بیگانه عملیات بیت‌المقدس، در روند سلسله عملیات رزمندگان اسلام که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که در واقع ضربه اساسی و تعیین‌کننده‌ای را بر پیکر دشمن وارد ساخته و تمامی معادلات، باورها و ذهنیت‌هایی که نسبت به توانایی و قابلیت‌های نظامی جمهوری اسلامی و عراق وجود داشت را تغیر داد.
 ٠٩:١٨ - 1393/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٢ - 1392/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط