کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید
کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج‌ستار ابراهیمی‌هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ نود و یکم آن روانه بازار کتاب شده است. کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج ستار ابراهیمی هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ هشتاد و هشتم آن روانه بازار کتاب شده است.
 ١١:٤٢ - 1397/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید
نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید+عکس قاری شهید سیدمجتبی میرغفاری سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید و حدود ۳۰ سال پس از شهادتش نامه‌ای از او پیدا شد... نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید+عکس خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: قاری شهید سیدمجتبی میر‌غفاری از شهدای قرآنی تهران بزرگ است که جامعه قرآنی کشور چندی پیش به دیدار خانواده معظم این شهید عزیز رفتند که گزارش آن را می‌توانید از اینجا ببینید.
 ٠٩:٤٩ - 1397/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌های حماسه القصیر از زبان فرمانده میدانی حزب‌الله
ناگفته‌های حماسه القصیر از زبان فرمانده میدانی حزب‌الله یک فرمانده میدانی حزب‌الله از حماسه القصیر می‌گوید و معتقد است که «هر که وارد القصیر شد، به‌سمت معشوق خود عروج کرد و آنها که از این منطقه خارج شدند، ذخیره‌ای برای مهدی موعود(عج) شدند».
 ١٢:٤٣ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم
۱ + - گروه حماسه و مقاومت / سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم خبرگزاری فارس: سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم دیدم سرگرد «عبدالحسین شاهین» فرمانده گردان تانک، پیاله‌های مشروب را سر می‌کشد. به او گفتم: «قربان، آیا این موقعیت برای نوشیدن مشروب مناسب است؟» به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، آن چه خواهید خواند، خاطرات افسر عراقی «سروان ثامر حمود الخالصی» است. او در این خاطرات، تصویر جالبی از اوضاع نیروهای عراقی در یکی از تک های ایران به سوی «العماره» ارائه کرده است. این توضیح ضروری است که ما تا پایان جنگ، موفق به فتح «العماره» یا بستن جاده «بصره-العماره» نشدیم و برتری هوایی و زرهی عراق، مانع پیشروی نهایی ما می‌شد اما فضای حاکم بر خطوط مقدم عراق، در شب‌های نخست عملیات،که نمونه ای از آن‌را پیش رو دارید حقیقتا برای رژیم بعث وحشت آفرین بود:
 ١٠:٣٦ - 1397/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌هایی از سردشت در گفت‌وگوی مهر با مسعود دقیقی
پابرهنه می‌جنگیدیم/ بعث، ابایی از کشتن غیرنظامیان نداشت
ناگفته‌هایی از سردشت در گفت‌وگوی مهر با مسعود دقیقی پابرهنه می‌جنگیدیم/ بعث، ابایی از کشتن غیرنظامیان نداشت مسعود دقیقی زوایای ماجراهای ۸ سال دفاع مقدس در غرب کشور، همچنان نیاز به واکاوی دارد. در سومین مطلب یادبود واقعه سردشت، با یکی از رزمندگان حاضر در غرب کشور گفتگو می کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، مسعود دقیقی از رزمنده‌های بسیجی دوران دفاع مقدس بوده که از نوجوانی، یعنی از حدود ۱۳ سالگی به جبهه رفته است. او در سن حدود ۱۵ سالگی افسر عملیات بوده و بعدها فرماندهی گردان را هم بر عهده داشته است.
 ١١:٠٨ - 1397/04/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران
گفتگومنتشرنشده چمران باآیت‌الله خامنه‌ای/رابطه چمران ونهضت آزادی
مهدی چمران در گفتگوی تفصیلی با مهر: گفتگومنتشرنشده چمران باآیت‌الله خامنه‌ای/رابطه چمران ونهضت آزادی مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران رئیس بنیاد شهید چمران می گوید: شهید چمران قبل از اینکه برای طرح موضوع ستاد جنگ های نامنظم خدمت امام بروند، با آیت الله خامنه ای در مورد این ستاد صحبت کرد. خبرگزاری مهر، گروه سیاست؛ هادی رضایی: شهید مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ در محله سرلک تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه انتصاری محله پامنار و دوران متوسط را در دارالفنون و البرز گذراند. سال ۱۳۳۲ با رتبه ۱۵ در رشته الکترومکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد.
 ٠٧:٢٣ - 1397/04/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
روزی که مهم‌ترین جاده ترانزیتی عراق را زدیم
روزی که مهم‌ترین جاده ترانزیتی عراق را زدیم جلوی رستوران، روی جاده، سرعت گیری بود که ما آن را ندیده بودیم. همین که من دستم رفت روی ماشه، کامیون رسید به سرعت‌گیر و سرعتش کم شد. گلوله آر.پی.جی از کنار کامیون رد شد و صاف از در رستوران رفت تو. به گزارش گروه حماسه و مقاومت فارس، «جعفر جهروتی‌زاده» فرمانده «یگان ویژه شهادت»، از یگان‌های پارتیزانی «قرارگاه رمضان»(قرارگاهی اختصاصی برای طراحی و اجرای عملیات ایذایی در خاک عراق) در دوران «دفاع مقدس» بود. در سال‌هایی که او فرماندهی این یگان را برعهده داشت، چندین عملیات پارتیزانی در عمق چند‌صد کیلومتری داخل خاک عراق صورت گرفت. هدف ایران از این عملیات انهدام عقبه ارتش بعثی بود.
 ٠٩:٤٨ - 1397/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست نقد و بررسی کتاب مطرح شد
شهید همدانی، مهر تائید چاپ کتاب «خداحافظ سالار» را زد
در نشست نقد و بررسی کتاب مطرح شد شهید همدانی، مهر تائید چاپ کتاب «خداحافظ سالار» را زد/ تاثیرگذاری کتاب بر زندگی یک زوج جوان همسر شهید همدانی از مهر تائید این سردار شهید برای چاپ کتاب «خداحافظ سالار» خبرداد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و برررسی کتاب «خداحافظ سالار» به روایت همسر شهید سردار حسین همدانی در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.
 ١٢:٠٣ - 1397/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم لطیف بود اما جدیت هم داشت. پیش می آمد که یک جاهایی برافروخته می شد و با یک هیبتی می‌گفت: «فلانی! من حاج رضوان نیستم، من عمادم» گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، محمد علی صمدی-زهرا بختیاری: شهید عماد فائز مغنیه از جمله جوانان لبنانی بود که از سنین نوجوانی فعالیت‌های مبارزاتی خود را از جنبش آزادی بخش فلسطین(فتح) در کنار یاسر عرفات شروع کرد.
 ١٣:٥٧ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادکردی از فرمانده شهید حسن باقری؛
زندگی به سبک «بهشتی جنگ»/ فرماندهی که جایش خالی ماند
یادکردی از فرمانده شهید حسن باقری؛ زندگی به سبک «بهشتی جنگ»/ فرماندهی که جایش خالی ماند غلامحسین افشردی یا همان حسن باقری از نوابغ جوان دوران هشت سال دفاع‌ مقدس است؛ فرماندهی که او را «چشم جبهه» و «بهشتی جنگ» می‌نامیدند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: امروز، سی و پنج سال از نهم بهمن ماه سال ۱۳۶۱ گذشته است؛ اما همچنان نام او به عنوان یکی از نخبه‌ترین فرماندهان تاریخ انقلاب اسلامی‌ و دوران مهم دفاع مقدس ورد زبان‌هاست؛ بزرگمردی که در آغاز جنگ تحمیلی تنها ۲۵ سال داشت و در ۲۷ سالگی هم به شهادت رسید؛ اما به تعبیر سردار قاسم سلیمانی، «بهشتیِ جنگ» بود: «همان نقشی که مرحوم آیت الله بهشتی برای انقلاب و حضرت امام داشت، او برای جبهه و جنگ داشت.»
 ٠٩:٥٧ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
روایتی از شهادت خردسال‌ترین شهید انقلاب
روایتی از شهادت خردسال‌ترین شهید انقلاب مردم دسته دسته شده و به سمت محل برگزاری تظاهرات راه افتاده بودند که محسن هم تصمیم خودش را گرفت و راهی خیابان‌ها شد.من قبل از او به جمع تظاهرات کنندگان پیوسته بودم و از او خواسته بودم تا امروز را در خانه بماند و در تظاهرات‌ شرکت نکند، اما گویی ندایی درونی ابوالمحسن را به سمت محل برگزاری تظاهرات می‌کشاند. راهپیمایی علیه رژیم پهلوی
 ١١:٠١ - 1396/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با رزمنده فاطمیون که اسیر تروریست‌ها شد/2
بگو آمده‌ام سنی‌ها را بکشم!/روزی که فرار کردم
گفت‌وگو با رزمنده فاطمیون که اسیر تروریست‌ها شد/2 بگو آمده‌ام سنی‌ها را بکشم!/روزی که فرار کردم+فیلم یک پرچم سیاه داعش را به دیوار زدند، یک میز گذاشتند و حدود 15 نفر با دوربین آمدند داخل و مترجم به من گفت چیزهایی که بهت می‌گویم برای آنها تکرار کن. بگو من از ایران برای حمله آمدم. آمده‌ام سنی‌ها را بکشم، به خاطر امام حسین آمدم. خبرگزاری فارس، زهرا بختیاری: تا کنون مدافعان حرم از سرزمین های مختلفی توانستند خود را به سوریه برسانند تا از اعتقاد و عشقی که سالها از آن دم زده بودند دفاع کنند. همه این مدت شهدا و مجروحان بسیاری تقدیم آستان مخدره حضرت حیدر(ع) شده اند که وارد زندگی هر کدام می شوی دنیایی دارند شنیدنی. اینکه در این عصر آخر زمانی که هزاران هزار رنگ و تعلق دامنت را محکم می‌چسبد آنها چگونه بند از بند باز کردند و قدم در راهی گذاشتند که معلوم نیست چه خواهد شد. شقی ترین مخلوقان خدا که فرزندان شیطانند آنقدر کینه در دل دارند که اگر یکی از این جوانان به دستشان بیفتد این انگیزه را دارند که با دندانشان بدن اینها را تکه تکه کنند و در این راه راسخ و معتقد هستند.
 ٠٩:٥٦ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهیدی که طلبه، معلم قرآن و نانوا بود
شهیدی که طلبه، معلم قرآن و نانوا بود پس از جستجوهای بسیار به تهران آمدم و زمانی که به یکی از بیمارستان‌ها تماس گرفتم عنوان محمود علومی فرزند ابوالحسن را اعلام کردم؛ گفتند بیماری با این مشخصات داریم. در آن لحظه آنقدر حس خوبی داشتم و خوشحال شدم که برادرم زنده است اما این حس خوب چند دقیقه‌ای بیشتر طول نکشید که گفتند که این رزمنده اعزامی از تویسرکان و پزشک است درحالی که محمود طلبه و اعزامی از اصفهان بود.
 ٠٦:٥٣ - 1396/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار حق طلب
ناگفته‌های فرمانده اسبق سپاه حفاظت از هواپیماربایی‌هایی که ناکام ماند
سردار حق طلب در گفت‌و‌گو با تسنیم مطرح کرد؛ ناگفته‌های فرمانده اسبق سپاه حفاظت از هواپیماربایی‌هایی که ناکام ماند/ ماجرای گروگان گیری منافقین در آسمان سردار احمد حق طلب رییس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس سردار احمد حق طلب فرمانده اسبق سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) ماجراهای ناگفته ای از حفاظت شخصیت ها و هواپیماربایی هایی که به ناکامی انجامید را عنوان می‌کند. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، پنجم دی ماه سال 63، در پی چندین هواپیماربایی موفق در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس, حضرت امام خمینی(ره) با صدور حکمی فرمان تأسیس حفاظت از هواپیماهای مسافری را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محول کردند. از آن روز تا امروز پاسداران امنیت هوایی ایران با رشادت و مجاهدت, امنیت مسافران هوایی را تأمین کردند.در این راه تعدادی از نیروهای امنیت پرواز به فیض شهادت نائل شدند و یا مدال جانبازی را بر گردن آویختند اما نگذاشتند که اقدام دشمنان به نتیجه برسد و هواپیما ربایی موفقی صورت گیرد.
 ٠٧:٣٨ - 1396/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگی شهید ۱۲ساله به روایت مادرش
زندگی شهید ۱۲ساله به روایت مادرش/ مدیر مدرسه از «رضا» مشورت می‌گرفت رضا بچه بود اما تنها جثه‌اش؛ بچه 12 ساله‌ای که اشک می‌ریزد و می‌گوید من عاشق الله و امام زمان(عج) شده‌ام و این عشق با هیچ مانعی از دل من بیرون نمی‌رود تا اینکه به معشوقم یعنی الله برسم؛ او جثه‌اش کوچک اما روحش بزرگ بود. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معصومه امامی اصل از آن دسته مادرانی است که با صدای پرصلابت و مهربان، قصه حماسه در گوش فرزند خوانده است، شیر با وضو به کودکش نوشانده است
 ٠٨:٥٩ - 1396/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌هایی از عملیات مرصاد/ فروغی که به کابوس جاویدان بدل شد
ناگفته‌هایی از عملیات مرصاد/ فروغی که به کابوس جاویدان بدل شد شهید منصور ستاری و قهرمانان پدافند هوایی با هوشیاری، چالاکی و کمین برای نیروهای سرسپرده دشمن، خیال واهی آنان برای فروغ جاویدان را به کابوسی هولناک بدل کردند. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: شجاعت و از خودگذشتگی دلاورمردان عرصه دفاع در همه بخش‌ها از زمین تا دریا و آسمان، بر دفتر افتخارآفرینی‌های کشورمان می‌درخشد. از جمله نیروی هوایی و بخش مهم پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این میدان نبرد نابرابر و همه جانبه، توانست با ایستادگی جانانه برگ دیگری بر این افتخارات بیافزاید. درست روزهای پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بود که دشمن بار دیگر بدعهدی و خباثت خود را نشان داد و با نادیده گرفتن این تعهد بین‌المللی با تدارک دیدن عملیاتی علیه کشورمان، حمله‌ای را آغاز کرد؛
 ٠٦:٠٣ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت و گو با خانواده طلبه شهید مدافع حرم محمد پورهنگ
پشت پرده ترور بیولوژیک شهید مدافع حرم ایرانی
گفت و گو با خانواده طلبه شهید مدافع حرم محمد پورهنگ پشت پرده ترور بیولوژیک شهید مدافع حرم ایرانی « خواب دیده بود دوقلو دارد، زندگی خوبی دارد ، اما همه اینها را می گذارد و می رود و شهید می شود. خواب هایش رویای صادقه بودند، این یکی هم آخرش تعبیر شد. »
 ٠٧:٤٠ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی کارنامه نشر ۲۷ بعثت-۲؛
روایت‌هایی از عاشورائیان لشگر ۲۷/ پیکر «همت» چگونه کشف شد؟
بررسی کارنامه نشر ۲۷ بعثت-۲؛ روایت‌هایی از عاشورائیان لشگر ۲۷/ پیکر «همت» چگونه کشف شد؟ گلعلی بابایی می‌گوید: پیکر شهید همت سه روز پس از شهادت و هنگامی کشف شد که دیگر خط عملیاتی خیبر تثبیت شده بود و نیروهای عراقی هم خط پدافندی تشکیل داده بودند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: گلعلی بابایی را می‌توان به عنوان تاریخ مجسم و گنجینه خاطرات لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) توصیف کرد. صحت و سقم خاطرات و مطالب بیان شده درباره شهدای این لشگر، از جمله مسائلی است که می‌توان از او جویا شد. بخش ابتدایی گفتگوی مهر با گلعلی بابایی و جواد کلاته از مسئولان موسسه فرهنگی هنری ۲۷ بعثت(اینجا)، بیشتر حول محور کارنامه این نشر از سال‌های ابتدایی تاسیس تا امروز قرار داشت.
 ٠٥:٤٦ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطراتی از دفاع مقدس (3) روحیه بالای آن نوجوان
خاطراتی از دفاع مقدس (3) روحیه بالای آن نوجوان یك روز مجروحی را به بیمارستان آوردند كه حدود 16 سال سن داشت. هر دو پای وی تا قسمت ران قطع شده بود. وقتی دید گریه سر می‌دهیم، برای دادن روحیه به ما گفت: دعا كنید پای مصنوعی به من بدهند تا دوباره به جبهه بازگردم. (1) نماز آن پاسدار یكی از پاسدارانی كه در بیمارستان شهید كلانتری اندیمشك بستری بود، از ناحیه چشم جراحت برداشته و هر دو دستش قطع شده بود. با چنین وضعی كه برای او در عملیات پیش آمده بود، شروع به راز و نیاز و نماز كرد و با وجود قطع دست، بازوانش را هنگام قنوت بلند می‌كرد. این برادر پاسدار چند روز بعد شاهد شهادت را در آغوش كشید و آسمانی شد. (2) سرافراز از آزمونی دیگر در یك زمستان سرد سردار شهید محمدناصر ناصری به بیرجند آمد. چیزی از آمدنش نگذشته بود كه قرار شد برای انجام مأموریتی همراهش به قائن بروم. ماشینی از سپاه گرفتم و دونفری راهی آنجا شدیم. چون وقت زیادی نداشت و می‌بایست دو - سه روز دیگر به منطقه برود، تصمیم گرفت در همان مأموریت سری به روستای گازار بزند و دوستان و اقوامش را ببیند. من هم چون در آنجا كاری داشتم، از آن تصمیم خوشحال شدم. آن روستا تقریباً در مسیر راه ما بود. در یكی از آبادیهای بین راه، درست موقعی كه می‌خواستم تغییر مسیر بدهم و بروم سمت گازار، دستش را گذاشت روی فرمان و گفت: چی كار داری می‌كنی؟ حیرت زده گفتم: دارم می‌روم گازار دیگه حاج آقا! در آن آبادی یك پایگاه بسیج بود. از من خواست ماشین را آنجا ببرم. با همان حیرت و تعجب پرسیدم: برای چی؟ گفت: برای اینكه بتوانیم یك جای مطمئن پاركش كنیم. پرسیدم: پارك برای چی حاج آقا؟ با خونسردی گفت: حالا به تو می‌گویم.
 ٠٧:٢٥ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطراتی از دفاع مقدس (2) فرمانده فروتن
خاطراتی از دفاع مقدس (2) فرمانده فروتن صبح زود از خواب بلند شدم تا استكانها و ظرفها را بشویم. تانكر آب نزدیك دستشوییهای صحرایی بود. مشغول شستن استكانها بودم كه متوجه شدم در یكی از دستشوییها باز و یك نفر با سطل از آن خارج شد و به طرف تانكر آب آمد. كنار تانكر كه رسید، سلام كرد و حالم را پرسید. سطل را پركرد و دوباره به سوی دستشوییها رفت. از پشت سر نگاهش كردم. مهارت خاصی داشت، آب را می‌ریخت و بعد داخل دستشویی را با جارویی كه داشت، می‌شست و سپس به دستشویی دیگری می‌رفت. مشغول تماشایش بودم كه عبد الحسین محمدزاده - كه در بدر به شهادت رسید - مرا به خود آورد: رسول! تمام نشد؟ گفتم: چرا... پرسید: اون كیه؟
 ٠٧:٢٤ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط