صفحه اصلی > پند نامه > سیره معصومین 


گفت‌وگوی مشروح فارس با نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار»
عزتی‌پاک: قرار نیست همیشه از شرارت بنویسیم/
گفت‌وگوی مشروح فارس با نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار» عزتی‌پاک: قرار نیست همیشه از شرارت بنویسیم/ نوجوانان، مخاطبان هوشمند ادبیات هستند نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار» درباره نوشتن پیرامون ائمه معصومین (ع) می‌گوید: قرار نیست همیشه از شرور و شرارت بگوییم، این سوی میدان هم معرکه‌ای است. خبرگزاری فارس ـ گروه کتاب و ادبیات ـ حسام آبنوس: علی‌اصغر عزتی‌پاک با رمان نوجوان «باغ‌های همیشه بهار» که سال گذشته از سوی نشر سوره مهر منتشر شد، روایتی از زندگی امام محمد باقر (ع) از زبان اصحاب را برای خواننده نوجوان بازگو می‌کند. رمانی که وقتی آن را دست می‌گیرید، احساس می‌کنید تنها نوجوان‌ها نیستند که باید آن را بخوانند؛ بلکه اثری است که تجلی صفات پسندیده امام پنجم در آن مشهود است و خواننده بزرگسال هم به این صفات نیاز دارد و با خواندن آن می‌تواند بازتابی از آن را در روح خود احساس کند.
 ٠٨:٥٨ - 1397/05/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع) امام رضا (ع) و شاعر دل‌سوخته
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع) علی مهر امام رضا (ع) و شاعر دل‌سوخته دعبل خزاعی در شهر مرو، محضر امام رضا (ع) عرض کرد:یابن رسول‌الله! من درباره‌ی شما قصیده‌ای سروده‌ام و تصمیم دارم قبل از هرکس خود شما بشنوید. امام فرمود: بخوان! دعبل شروع به خواندن قصیده کرد که آغاز آن چنین است: مَدارِسُ آیاتٍ خَلَت مِن تِلاوَةٍ وَ مَنزِلُ وَحیٍ مُقفَرُ العَرَصاتِ محل درس آیات (ائمه‌ی اطهار) از تدریس خالی شده و محل نزول وحی چون بیابان خالی گشته است...
 ٠٩:٣٨ - 1397/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع)
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع) علی مهر دعای امام رضا(ع) عبدالله صالح هروی می‌گوید: در محضر امام رضا بودم، فرمود: خداوند کسی را که امر (برنامه، آیین) ما را زنده نماید، رحمت کند. عرض کردم: چگونه زنده نماید. فرمود: علوم ما را بیاموزد و به مردم یاد دهد؛ زیرا اگر مردم زیبایی‌های گفتار ما را بیاموزند و به آن‌ها آگاه شوند از ما پیروی می‌کنند.2 2.بحارالانوار:ج2؛ص30. اول قرارداد، سپس کار سلیمان جعفری یکی از ارادتمندان امام رضا (ع) می‌گوید: برای کاری خدمت امام رفته بودم؛ چون کارم تمام شد خواستم به منزل خود برگردم، امام فرمود: امشب نزد ما بمان! در محضر امام به خانه او رفتیم، غلامان آن حضرت مشغول بنایی بودند. امام در میا ن آن‌ها غلام سیاهی را دید که از غلامان آن حضرت نبود. پرسید:این کیست؟ عرض کردند:به ما کمک می‌کند به او چیزی خواهیم داد. فرمود: مزدش را تعیین کرده‌اید؟ عرض کردند:نه، هرچه بدهیم راضی می‌شود. امام برآشفت. عرض کردم:فدایت شوم چرا خود را ناراحت می‌کنید؟ فرمود:من بارها به این‌ها گفته‌ام هیچ‌کس را برای کاری نیاورید مگر آنکه قبلاً مزدش را تعیین کنید و قرارداد ببندید. کسی که بدون قرارداد قبلی کاری انجام دهد اگر سه برابر به او مزد بدهی، خیال می‌کند مزدش را کم داده‌ای؛ اما اگر مزدش را قبلاً تعیین کنی وقتی مزدش را بپردازی از تو خشنود خواهد شد که به گفته‌ی خود عمل کرده‌ای و اگر بیش از مقدار قرارداد چیزی به او بدهی هرچه کم و ناچیز باشد، متوجه می‌شود اضافه داده‌ای، سپاسگزار خواهد بود.3 3.بحارالانوار :ج49،ص106.
 ٠٩:٣٤ - 1397/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع)
شکرستان(حکایت های درباره امام رضا ع) علی مهر باغی از باغ‌های بهشت حضرت رضا (ع) می‌فرماید: در خراسان مکانی است بسیار ارزشمند، زمانی فرا می‌رسد که آن‌جا تا هنگام دمیده شدن «صور» و بر‌پایی قیامت، محل رفت‌وآمد فرشتگان خواهد شد. پیوسته دسته‌ای از فرشتگان در آن‌جا فرود می‌آیند و دسته‌ای به سوی آسمان‌ها پر می‌کشند. از حضرت سؤال شد: این مکان در کجا واقع است؟ فرمود: در سرزمین طوس (مشهد) است. به خدا قسم!آن‌جا باغی از باغ‌های بهشت است. هرکس در آن مکان مرا خالصانه زیارت کند، همانند کسی است که رسول خدا را زیارت کرده باشد. خداوند به‌خاطر این زیارت او، ثواب هزار حج و هزار عمره‌ی پذیرفته شده به او عطا می‌کند. من و پدرانم در قیامت از او شفاعت خواهیم کرد. 1 1. بحارالانوار:ج102،ص31.
 ٠٩:٣٠ - 1397/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
علما چگونه ازدواج می‌کردند؟/ ماجرای جالب ۴ ازدواج تاریخی
علما چگونه ازدواج می‌کردند؟/ ماجرای جالب ۴ ازدواج تاریخی طلبه جوان گفت:‌ چون دختر به خواب رفت، هر بار که نفسم وسوسه می‌کرد یکی از انگشتان را روی شعله سوزان شمع می‌گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم، به فضل خدا شیطان نتوانست ایمانم را بسوزاند. به گزارش جهان، اول ذی‌الحجه یادآور سالروز ازدواج پیشوای پارسایان امیرمؤمنان علی(ع) با فاطمه زهرا(س) برترین بانوی عالم خلقت است.
 ٠٨:٣٦ - 1394/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهشت درمانی: سرانجام موحدان گنهکار
به نام رحمان و رحیم بهشت درمانی قسمت پنجم 9ـ سرانجام موحدان گنهکار رسول خدا(ص): خداوند در روز قیامت به گروهی از مردم که اعمال بدی در عالم دنیا داشتند، دستور ورود به آتش جهنم می دهد.
 ١٢:١١ - 1393/03/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:٢١ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٩ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٧ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٦ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٤ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٢ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١١ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:٠٩ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:٠٧ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٣٨ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٣٦ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٣٤ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٣٣ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٢٧ - 1392/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط