صفحه اصلی > پند نامه > اجتماعی 


گفت‌وگوی مشروح فارس با نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار»
عزتی‌پاک: قرار نیست همیشه از شرارت بنویسیم/
گفت‌وگوی مشروح فارس با نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار» عزتی‌پاک: قرار نیست همیشه از شرارت بنویسیم/ نوجوانان، مخاطبان هوشمند ادبیات هستند نویسنده رمان «باغ‌های همیشه بهار» درباره نوشتن پیرامون ائمه معصومین (ع) می‌گوید: قرار نیست همیشه از شرور و شرارت بگوییم، این سوی میدان هم معرکه‌ای است. خبرگزاری فارس ـ گروه کتاب و ادبیات ـ حسام آبنوس: علی‌اصغر عزتی‌پاک با رمان نوجوان «باغ‌های همیشه بهار» که سال گذشته از سوی نشر سوره مهر منتشر شد، روایتی از زندگی امام محمد باقر (ع) از زبان اصحاب را برای خواننده نوجوان بازگو می‌کند. رمانی که وقتی آن را دست می‌گیرید، احساس می‌کنید تنها نوجوان‌ها نیستند که باید آن را بخوانند؛ بلکه اثری است که تجلی صفات پسندیده امام پنجم در آن مشهود است و خواننده بزرگسال هم به این صفات نیاز دارد و با خواندن آن می‌تواند بازتابی از آن را در روح خود احساس کند.
 ٠٨:٥٨ - 1397/05/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی خواندنی با فرزند آیت الله جنتی در کارگاه نجاری اش
گفتگوی خواندنی با فرزند آیت الله جنتی در کارگاه نجاری اش قد و قیافه و حتی لحن صدای پسر، همانند پدر است. گویا احمد جنتی ۳۰سال جوان تر شده است. حسن آقا سرزنده و غبراق کار می کند، از پدر با نام «حاج آقا» و از برادر با نام «علی آقا» یاد می کند. مجله مهر: در منطقه لادان اصفهان همه حسن جنتی را می شناسند و رویش حساس هستند. آنقدر حساس که جوانی که خانه جنتی را نشانمان داد قبلش آهسته گفت: من خانه را نشان می دهم و فرار می کنم بقیه اش با خودتان! یک خانه آجرنمای دوطبقه که یک طرفش هنوز نماکاری نشده منزل اوست. نجاری جنتی با خانه اش اما دو تا کوچه بیشتر فاصله ندارد. یکی دوباری رفتیم درب مغازه ، بسته بود.
 ٠٤:٢٥ - 1394/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
علما چگونه ازدواج می‌کردند؟/ ماجرای جالب ۴ ازدواج تاریخی
علما چگونه ازدواج می‌کردند؟/ ماجرای جالب ۴ ازدواج تاریخی طلبه جوان گفت:‌ چون دختر به خواب رفت، هر بار که نفسم وسوسه می‌کرد یکی از انگشتان را روی شعله سوزان شمع می‌گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم، به فضل خدا شیطان نتوانست ایمانم را بسوزاند. به گزارش جهان، اول ذی‌الحجه یادآور سالروز ازدواج پیشوای پارسایان امیرمؤمنان علی(ع) با فاطمه زهرا(س) برترین بانوی عالم خلقت است.
 ٠٨:٣٦ - 1394/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهشت درمانی: سرانجام موحدان گنهکار
به نام رحمان و رحیم بهشت درمانی قسمت پنجم 9ـ سرانجام موحدان گنهکار رسول خدا(ص): خداوند در روز قیامت به گروهی از مردم که اعمال بدی در عالم دنیا داشتند، دستور ورود به آتش جهنم می دهد.
 ١٢:١١ - 1393/03/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٠:٠٢ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٤٨ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٤٧ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرجام ترس از عقیده مردم
وقتی حق و حقیقت برای انسان روشن شد، باید تن در دهد و تسلیم آن بشود، ولی بسیار اتفاق می افتد که ما از لحاظ علمی حقیقت را می فهمیم اما در مقام عمل دچار مشکل می شویم؛ یعنی به علم خود عمل نمی کنیم. این رویکرد منفی به سبب سلطه وهم و خیال و یا شهوت و غضب می باشد. مثلاً علت این که یک دکتر، که برای او ثابت شده، خوردن گوشت خوک آسیبهای فراوانی به بدنش می زند، به خوردن آن گوشت ادامه می دهد، چیزی جز شهوت نمی باشد.
 ٠٩:٤٨ - 1392/09/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
خودداری از مال پرستی
هر چیزی را که ما فکر می کنیم مالک آن هستیم، در واقع اشتباه میکنیم؛مالک وصاحبش خداوند عالم است ولی آن را به عنوان امانت به ما عنایت کرده و از ما انتظار دارد در مواردی که معین فرموده، مصرفش کنیم.هدیه، صدقه واجب[1] و مستحب، کفاره، خمس نمونه هایی از این موارد است. ولی اگر ما دلبستگی و وابستگی شیطانی به اموال خود پیدا کنیم و خود را صاحب اصلی آن بدانیم، به تکالیفی که سعادت دنیا و آخرتمان در گرو آنهاست، پشت پا می زنیم و خود را مستحق کیفرهای سخت الهی می نماییم. از رسول خدا- صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم- نقل است كه فرمود: از مال حذر كنيد[2]، چون در گذشته مردى اموالى را براى فرزندانش جمع كرده بود كه ناگاه ملك الموت با لباس‏ فقيرانه در خانه‏اش آمد و در را كوفت. دربانان بيرون آمدند. ملك الموت گفت: آقاى خود را بگوئيد بيايد. من با او كار دارم.
 ١٨:١٩ - 1392/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
شما برتر هستید یا اولیاء الله؟
بسیاری از مردم که در سطوح مختلف علمی و مقاطع گوناگون تحصیلی هستند، در عین نیاز به پول برای ازدواج و تهیه اجناس مورد نیاز و غیر آن از بی کاری ناله می کنند و می گویند: در پی شغل و کار هستم، ولی هنوز جایی برای استخدام و اشتغال به دست نیاورده ام.
 ١٦:٤٤ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
دنیاپرستی
حب دنیا از جمله رذایل اخلاقی است که در منابع اسلامی مورد مذمت قرار گرفته است. خداوند در قرآن می¬فرماید: "... وَما الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ." زندگی دنیا چیزی جز سرمایه فریب نیست! و در جای دیگر می¬فرماید: مبادا زندگی دنیا شما را بفریبد و مبادا (شیطان) فریبکار شما را به (کرم) خدا مغرور سازد و فریب دهد!
 ١٤:٤٨ - 1392/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٠:٠١ - 1392/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٥٨ - 1392/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:١٢ - 1392/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٠٧ - 1392/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٠٥ - 1392/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٥٩ - 1392/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٥٨ - 1392/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٥٦ - 1392/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٣:٥٥ - 1392/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط