نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار ایران 


  چاپ        ارسال به دوست

تلفات و خسارات سنگین متجاوزان در جبهه های ساحل غربی یمن

تلفات و خسارات سنگین متجاوزان در جبهه های ساحل غربی یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دفع همه یورش های متجاوزان در ساحل غربی یمن و تلفات و خسارات سنگین دشمن در نتیجه پایداری ارتش و کمیته های مردمی یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز یکشنبه اعلام کرد: به یاری خداوند و با شجاعت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، یورش های دشمن و مزدورانش در جبهه های ساحل غربی با شکست روبرو شد و تحرکاتی که دشمن از شب گذشته تا مغرب امروز در منطقه کیلومتر ۱۶ و به سوی شرق و غرب فرودگاه الحدیده با حمایت شدید هوایی انجام شد، ناکام ماند.

وی افزود: نیروهای دشمن متحمل شکست سخت طی ۲۴ ساعت گذشته شده اند به طوری که ۲۱۵ نفر از متجاوزان و مزدوران کشته و زخمی شده اند که در میان آنها فرماندهان نیز مشاهده می شوند. ۳۵ جسد امروز صبح به ابین و ۳۰ جسد به المخا عصر امروز رسیده و ۱۵۰ کشته و زخمی تا عصرامروز به عدن منتقل شده اند.

سریع تاکید کرد: ۲۰ نفربر و خودرو نظامی متجاوزان که در میان آنها زره پوش های مدرن مشاهده می شود منهدم شده است. دشمن از عملیات نظامی موفق دفاعی و هجومی و غافلگیر کننده به شدت شوکه شد به طوری که مراکز تجمع و تحرکات نیروهایش هدف قرار گرفت. دهها نفر از متجاوزان در میدان های مین گرفتار شدند و تکه تکه شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به تبلیغات رسانه های دشمن و پیروزی های توهمی اعلام کرد: این تبلیغات با هدف گمراه کردن است که رسانه های ارتش و کمیته های مردمی یمن مانع از سرپوش گذاشتن دشمن بر تلفات و خساراتش شد.

وی افزود: نیروهای دشمن از نظر روحی و روانی فروپاشیده اند و همه تلاش های آنها با شکست روبرو شده است و متحمل خسارات و تلفات سنگین شده و صدها نفر از میدان جنگ فرار کرده اند.

یحیی سریع پایداری ارتش و کمیته های مردمی و ساکنان تهامه را مورد تمجید قرار داد و به صحنه های بی نظیری که آنها خلق کردند، پرداخت.


٠٩:١٧ - 1397/08/14    /    شماره : ٦٧٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1788
کل بازديدها :17240245
بازديدکنندگان آنلاين :33
بازديدازاین صفحه :714174