نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار استان قم 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون میراث ‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی قم خبر داد

ثبت 5 اثر تاریخی قم در فهرست آثار ملی کشور

معاون میراث ‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی قم خبر داد

ثبت 5 اثر تاریخی قم در فهرست آثار ملی کشور

خبرگزاری فارس: ثبت 5 اثر تاریخی قم در فهرست آثار ملی کشور

معاون میراث ‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از ثبت پنج اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم، عمار کاوسی اظهار کرد: آسیاب و آب انبار مجاور قلعه تاریخی دولت‌آباد بخش سلفچگان، یک مسجد و آب انبار مربوط به روستای دولت‌آباد آقای بخش قنوات و یک سرای تاریخی در شهر قم، آثاری هستند که با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان، فرهاد نظری مدیر کل دفتر ثبت آثار، کارشناس ثبت آثار استان قم و سایر اعضا در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی افزود: روند ثبت آثار فرهنگی ملموس و ناملموس استان قم در فهرست آثار ملی کشور در دستور کار معاونت میراث فرهنگی قم قرار داد و اخیراً هم چهار پرونده میراث ناملموس استان قم ثبت ملی شده است.

معاون میراث ‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه داد: ثبت آثار تاریخی استان پیش زمینه حفظ، نگهداری و احیای بناهای تاریخی است، بنا بر این صیانت از میراث فرهنگی نیاکان جزئی از رسالت ملی به حساب می آید.

کاوسی گفت: در اقتصاد توسعه محور امروز، یکی از برنامه‌‌ها این است که چگونه می‌توان آثار تاریخی و میراث فرهنگی را به عنوان منبعی سودآور و درآمدزا در حوزه گردشگری تبدیل کرد.

وی تصریح کرد: هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت این آثار شود برابر مواد 558 قانون مجازات‌‌‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده جرم محسوب می‌‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد.


١٠:٤٣ - 1396/11/09    /    شماره : ٦٥٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٤١خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :590
کل بازديدها :15272667
بازديدکنندگان آنلاين :19
بازديدازاین صفحه :553547