نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار استان قم 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار مسئولان دو نهاد حوزوی تاکید شد:

تعامل سازمان تبلیغات و حوزه علمیه در برگزاری کارگاه‌های آموزشی

در دیدار مسئولان دو نهاد حوزوی تاکید شد:

تعامل سازمان تبلیغات و حوزه علمیه در برگزاری کارگاه‌های آموزشی

در دیدار مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه مقرر شد این دو نهاد حوزوی در اجرای کارگاه‌های آموزشی تعامل داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام علی دارابی معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی به همراه دو تن از کارشناسان اداره کل آموزش‌های تخصصی سازمان و عبدالعلی براتی کارشناس آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی قم با حجت‌الاسلام مهدی کشوری مدیر مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام کشوری گزارشی از روند متمرکزشدن آموزش‌های مهارتی در حوزه، برگزاری دوره‌های مختلف آموزش‌های کاربردی و مهارتی و ظرفیت‌های این مجموعه برای تعامل با سازمان تبلیغات اسلامی ارائه کرد.

وی گفت: سه ماموریت مهم بر عهده مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی گذاشته شده که شامل برگزاری دوره‌های مهارتی که طرح آن در معاونت‌های حوزه آماده می‌شود، برگزاری دوره‌های مهارتی برای تمامی مراکز تخصصی و مدارس علمیه کشور و کمک‌کردن به توانمندسازی و ارتقای سطح مهارتی طلاب حوزه است.

حجت‌الاسلام کشوری از راه‌اندازی اولین سامانه آموزش‌های غیرحضوری طلاب با رویکرد مهارتی و کاربردی خبر داد و افزود: سوابق مهارتی طلاب در این سامانه ثبت می‌شود.

حجت‌الاسلام دارابی نیز در این دیدار آموزش‌های کاربردی و مهارتی به طلاب را نیاز روز جامعه اسلامی دانست و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل این که یک نهاد حاکمیتی است، مدیریت فرهنگی و تبلیغی انجام می‌دهد.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: حدود 3 هزار و 500 روحانی مستقر در مناطق محروم و روستایی کشور وجود دارند که علاوه بر فعالیت تبلیغی، فرهنگی و مشاوره‌ای در فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی هم مشارکت دارند.

وی افزود: حدود 20 هزار امام جماعت در مساجد، مدارس و مراکز دولتی فعالیت دارند و می‌توان آموزش‌های کاربردی و مهارتی را در شبکه تبلیغی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری مرکز آموزش‌های مهارتی اجرایی کرد.

حجت‌الاسلام دارابی، تبلیغ حکیمانه دین را در فضای حقیقی و مجازی از ماموریت‌های سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که تعامل این دو نهاد حوزوی در برگزاری کارگاه‌های آموزشی آثار و برکات خوبی داشته باشد.


٠٨:٠٩ - 1396/09/26    /    شماره : ٦٤٨٤٣    /    تعداد نمایش : ١٨٨خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :751
کل بازديدها :15272828
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :553551