نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار سازمان تبلیغات 


  چاپ        ارسال به دوست

تهاجم فرهنگی دشمن خسارت‌بارتر از جنگ نظامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم:

تهاجم فرهنگی دشمن خسارت‌بارتر از جنگ نظامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، جنگ و تهاجم فرهنگی دشمنان را خسارت‌بارتر از جنگ نظامی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در گردهمایی مبلغان اعزامی به ماه محرم که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، جنگ فرهنگی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران را انکارناپذیر دانست و اظهار کرد: در حال حاضر با جبهه استکبار در جنگ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تمام عیار و نابرابر هستیم.

وی افزود: اگرچه صدای توپ، تانک و موشک نمی‌آید ولی جنگ کنونی سخت‌تر و خسارت‌بارتر از جنگ نظامی است. در این جنگ باید دشمن را خوب بشناسیم، امکانات دشمن را خوب ارزیابی کنیم و به توانمندی، امکانات و کارهایی که باید انجام بدهیم توجه داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم رسانه را بزرگ‌ترین سلاح دشمنان در مقابله با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دشمنان یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند و به دنبال این هستند که مخاطبان را از مبلغان بگیرند و معتقدان به دین و دیانت را از مسیر خارج کنند.

وی اظهار کرد: دشمنان برای دستیابی به اهداف خود، استفاده از فناوری رسانه‌ای و فرستادن نفوذی بین صفوف ما، امکانات زیادی دارند ولی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب نباید در این نبرد احساس ضعف کنند. فکر نکنیم دشمن در این نبرد پیروز می‌شود، چون این وعده خداوند است که در این مسیر برای جبهه حق شکست وجود ندارد.

حجت‌الاسلام اسکندری پیروزی حرکت امام حسین(ع) را به‌عنوان یک رویداد تاریخی مهم و الگوبخش ارزیابی کرد و افزود: امام حسین(ع) همان روز که به شهادت رسیدند پیروز شدند و امروز پیروزی ایشان مشهودتر است. در آینده هم شاهد گسترش فرهنگ حسینی در جهان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با گسترش فرهنگ عاشورایی در جهان، امام حسین(ع) زمینه ظهور حضرت حجت ابن الحسن(عج) را فراهم خواهند کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اجتماع میلیونی عزاداران در عاشورای حسینی و اربعین حسینی را بی‌نظیر دانست و تصریح کرد که آشوب‌های اخیر در عراق با هدف اختلاف افکنی بین ملت‌های ایران و عراق برای کمرنگ‌شدن حضور عزاداران در اربعین حسینی طراحی شده است.

وی اظهار کرد: حضور بی‌نظیر عزاداران در اربعین حسینی ضربه مهلکی به جبهه استکبار وارد می‌کند و رد پای فرهنگ عاشورا در دورافتاده ترین نقاط عالم دیده می‎شود.

حجت‌الاسلام اسکندری روحانیون را یکی از داشته‌های مثبت شیعه دانست و افزود: با وجود شایعه پراکنی گسترده علیه روحانیون، امروز راه برون رفت از همه تنگناهای اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، روحانیون است.

وی افزود: روحانیون محور اتحاد و انسجام امت اسلامی است که اخلاق و معنویت را به جامعه ارائه می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم دشمنی با روحانیون را نشان دهنده تاثیرگذاری روحانیون دانست و اظهار کرد: دشمن در تلاش است ما را مایوس کند و بی‌خاصیت جلوه بدهد و القا کند که روحانیون دیگر تاثیرگذار نیست. در چنین شرایطی مبلغان دینی باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشند.

حجت‌الاسلام اسکندری حضور مبلغان دینی در فضای مجازی را کافی ندانست و افزود: در شرایطی که نیازمند وحدت و انسجام هستیم، مبلغان دینی باید از بیان مباحث اختلاف برانگیز پرهیز کنند.


١١:٠٥ - 1397/06/22    /    شماره : ٦٧٠٧١    /    تعداد نمایش : ٨١خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :9221
کل بازديدها :16149300
بازديدکنندگان آنلاين :25
بازديدازاین صفحه :415636