نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع > کتب درسی و شروح آنها 


آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه
آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند. اجتهاد اجتهاد اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند.
 ٠٦:٣١ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت ترجمه و نشر آثار امام موسی صدر/ ترجمه آثار به هفت زبان
وضعیت ترجمه و نشر آثار امام موسی صدر/ ترجمه آثار به هفت زبان طه فروتن گفت: بخش عمده آثار امام موسی صدر تاکنون به فارسی برگردانده شده‌اند. کتابخانه‌ای تخصصی از آثار پنج شخصیت معاصر از خاندان صدر تأسیس شده و به پژوهشگران و مراجعه‌کنندگان خدمت‌رسانی می‌کند.
 ٠٥:٢٢ - 1394/06/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت دانش هاى حوزوى از دیدگاه آیت الله سبحانی (۱)
وضعیت دانش هاى حوزوى از دیدگاه آیت الله سبحانی (۱) بعد از انقلاب، در حوزه، دانش هایى پیشرفت كرد و در مقابل، دانش هایى به ركود دچار شد. تاریخ، از جمله دانش هایى است كه پیشرفت داشته؛ تا حدى هم دانش رجال و درایه و حدیث. اشاره: امروز با توجه به این كه شرایط جدیدى بر فضاى فرهنگى كشور حاكم شده است، لازم است وضعیت هر یك از علومی چون كلام، تفسیر، رجال، تاریخ، فقه و اصول را در حوزه علمیه تحلیل کنیم و بسنجیم. آیت الله سبحانی از جمله علمایی هستند که در قلمرو علوم مختلفى سخن گفته و كتاب و رساله نوشته اند. در این راستا پایگاه اینترنتی معاونت پژوهشی حوزه های علمیه گفتگویی با ایشان انجام داده و منتشر نموده است. این نوشتار، در دو بخش، خلاصه ای برگرفته از آن گفتگوی منتشر شده است. مطالب داخل [ ] از کلام استاد نیست و در بعضی موارد، برگرفته از سۆالات مصاحبه کننده می باشد.
 ٠٥:٢٦ - 1394/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتابخانه آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(ع)
کتابخانه آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(ع) مقدمه: الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا(1) «ثروت و پسران، زیور زندگی دنیا هستند و نیکی‌های ماندگار از نظر پاداش، نزد پروردگار بهتر و از نظر امید (نیز) بهتر است».
 ١٠:٤٠ - 1393/03/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب‌هایی که باید هر شب خواند
ییشنهاد استاد حکیمی برای مطالعه طلاب
 ١٣:١٨ - 1391/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3492
کل بازديدها :17395037
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :5093