نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


متن و حاشیه دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی
شب طنز، روضه، خنده و گریه؛ متن و حاشیه دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ با رهبر معظم انقلاب اسلامی شناسهٔ خبر: 4001816 - یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰ سیاست > رهبری و سران قوا پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حاشیه‌های دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حاشیه‌های دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد که در ادامه می‌آید:
 ٠٨:١٣ - 1396/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛
حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛ حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ نسبت هنر و ارزش نیت و ذهنیت هنرمند، عامل اصلی تعین حقیقت و هویت اثر هنری است. اثر هنری، بسته به هویت علل پدیدآورنده‌اش، عیارسنجی شده، ارزش و ضدارزش‌بودن و میزان ارزشمندی آن مشخص می‌گردد. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشت اختصاصی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با موضوع «هنر وارزش» است که از نظر می گذرد؛
 ٠٧:٤٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه/ مجلس کاستی‌ها را اصلاح کند دولت لایحه نهایی برنامه ششم توسعه را به مجلس دهم تقدیم کرده تا نمایندگان مردم به ویژه در حوزه فرهنگی بتوانند از منظرهای مختلف و متنوع، آن را ارزیابی، اصلاح و تکمیل کنند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: تیر ماه سال گذشته بود که سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به رئیس محترم جمهور ابلاغ شد که یکی از محورهای سه گانه مهم آن «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» بود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم گلشنی، بنیانگذار فلسفه علم در ایران گفت: ما با عینک رشته های خاص به علوم انسانی نگاه می کنیم، نه با عینک فرهنگی، امروزه علوم انسانی و علوم پایه تحت الشعاع رشته های مهندسی قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر، سومین شب علوم انسانی با موضوع «ناکارآمدی علوم انسانی در ایران» با سخنرانی و بزرگداشت مهدی گلشنی شب گذشته ۳۰ دی ماه، در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
 ٠٦:٥٢ - 1394/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مردم ما باید با کتاب صلح کنند
مردم ما باید با کتاب صلح کنند رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: گفته می شود که ما کتابخانه های زیادی داریم ولی در واقع کتابخانه‌ها‌یمان کم است. مردم ما باید با کتاب صلح کنند. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صبح امروز یکشنبه ۲۴ آبان، با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور در تالار وحدت برگزار شد. حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این برنامه گفت: لفظ کتاب در ۲۴۵ آیه قرآن مجید تکرار شده است و این به غیر از مشتقات کلمات کتاب است و مسلمانان نوعا از داستان های آموزنده قرآن محرومند.
 ٠٦:٥٧ - 1394/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی در ‌باره تحصیل و تدریس حافظ اطلاعات ما منحصر است به اشارات خواجه در بعضی از اشعارش، و آنچه جامع دیوان به ایجاز تمام آورده است. از «مقدمه جامع دیوان» از جمله معلوم می‌شود که حافظ و کسی که بعداً دیوان او را جمع کرد، هر دو در مجلس درس قوام‌الدین عبدالله بن نجم‌الدین محمود (نجم فقیه) شیرازی (د772ق/1370م) حضور می‌یافته‌اند.
 ١٠:٠٠ - 1393/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگی و روزگار حافظ
زندگی و روزگار حافظ به رغم شهرت بی‌مانند حافظ، احوال وی به طور شگفت‌آوری پنهان مانده است و نویسندگان معاصر یا نزدیک به عهد او، و حتی گردآورنده دیوانش، اطلاعی از زندگی او به دست نداده‌اند، یا فقط به ذکر نام و تخلص و بعضی اشعار او اکتفا کرده‌اند؛ در حالی که مسلم است حافظ به روزگار خود شاعری مشهور بوده، و شعرش در همان ایام نیز رواج تمام داشته است.
 ١١:٤٤ - 1393/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش اصول خبر نویسی در خبرنگاری
در ادامه مطالب آموزش خبرنگاری به بررسی اصول و قواعد درست نویسی، ساده نویسی و قواعد علامت گذاری می پردازیم. همچنین می توانید با مراجعه به برچسب ها پرونده آموزش ساده نویسی را نیز مطالعه نمایید.
 ١١:١٦ - 1392/09/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
حدادعادل مطرح کرد
اهتمام حضرت آقابه زبان فارسی
خبرگزاری فارس: آقا حدود 9 ماه قبل از درگذشت ایرج افشار، ملاقاتی با آن مرحوم داشته‌اند که به پیشنهاد خود آقا بوده است. ایشان یادداشتی برای آقای افشار فرستاده بودند که من مایلم شما را ملاقات کنم.
 ١٦:١٦ - 1391/08/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ادبیات طنز ایران از گذشته تا امروز
ادبیات طنز ایران از اشعار و نوشته های سوزنی سمرقندی و عبید زاکانی بزرگترین طنزپرداز قرن هشتم حال و هوایی دیگرگونه تر می یابد و در ادبیات کهن به شکل آشکار تری رخ می نماید.
 ٠٩:١٠ - 1391/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٢٠ - 1391/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
طنز انتخاباتی ( جواد زهتاب )
طنز انتخاباتی ( جواد زهتاب )
 ١٤:٥٨ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
تداعی معانی
تداعی معانی
 ١٤:٥٦ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آهو...!
آهو...!
 ١٤:٤٤ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
قولی در مطایبه!!
قولی در مطایبه!!
 ١٤:٤٢ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
شعر طنز کوتاه
شعر طنز کوتاه
 ١٤:٤١ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
طنز مشترک فیض و حافظ
طنز مشترک فیض و حافظ
 ١٤:٤٠ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
فوتبال می بینم ( طنز)
فوتبال می بینم ( طنز)
 ١٤:٣٩ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
روزی افتاد فتنه در کشور
روزی افتاد فتنه در کشور
 ١٤:٣٧ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیپلمات نامه
دیپلمات نامه
 ١٤:٣٥ - 1391/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3456
کل بازديدها :17395001
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :18406