نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > ادبی و هنری > ادبی > داستان 


کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید
کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج‌ستار ابراهیمی‌هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ نود و یکم آن روانه بازار کتاب شده است. کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج ستار ابراهیمی هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ هشتاد و هشتم آن روانه بازار کتاب شده است.
 ١١:٤٢ - 1397/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگو با مدیر بخش داستان شهرستان ادب-۲؛
لطفا پول کشور را خرج ترویج ادبیات آمریکا، اروپا و ژاپن نکنید!
گفتگو با مدیر بخش داستان شهرستان ادب-۲؛ لطفا پول کشور را خرج ترویج ادبیات آمریکا، اروپا و ژاپن نکنید! عزتی‌پاک با انتقاد از اجرای طرح‌های حمایتی در بازار نشر و عدم تخصیص این حمایت‌ها به تولیدات داخلی گفت: پول کشور نباید خرج ترویج کتاب‌های آمریکایی، اروپائی و ژاپنی شود.
 ٠٩:٠٢ - 1396/11/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
علی مهر طنز پرداز قمی :فقط ساخت داخل
دو طنزپرداز قمی برگزیده نهمین جشنواره طنز سوره عباس احمدی مسئول دفتر طنز حوزه هنری قم و علی مهر طنز پرداز قمی، برگزیده نهمین جشنواره طنز سوره شدند. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان قم، عباس احمدی مسئول دفتر طنز حوزه هنری قم و علی مهر طنز پرداز قمی، برگزیده نهمین جشنواره طنز سوره شدند. برگزیدگان جشنواره طنز سوره عصر یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 1396، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، معرفی شدند و از آنها تقدیر شد. در این مراسم لوح تقدیر و جایزه بخش نظم به «عباس احمدی» برای اثر«لف و نشر» و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش داستان کوتاه به «علی مهر» دیگر طنزپرداز قمی برای اثر «فقط ساخت داخل» تعلق گرفت. شایان ذکر است 589 اثر در بخش نظم و 378 اثر در بخش داستان کوتاه این جشنواره حاضر بودند. فقط ساخت داخل ( برگزیده بخش داستان کوتاه نهمین جشنواره طنز سوره ) نوشته: علی مهر
 ٠٧:٢٧ - 1396/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛
حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛ حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ نسبت هنر و ارزش نیت و ذهنیت هنرمند، عامل اصلی تعین حقیقت و هویت اثر هنری است. اثر هنری، بسته به هویت علل پدیدآورنده‌اش، عیارسنجی شده، ارزش و ضدارزش‌بودن و میزان ارزشمندی آن مشخص می‌گردد. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشت اختصاصی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با موضوع «هنر وارزش» است که از نظر می گذرد؛
 ٠٧:٤٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی مهر با نویسنده لبنانی؛
روایت داستان‌هایی از کودکی رهبرانقلاب
گفتگوی مهر با نویسنده لبنانی؛ روایت داستان‌هایی از کودکی رهبرانقلاب/ عبور از ظاهر به عمق دین امیمه علیق نویسنده لبنانی که به تازگی کتابی با محوریت روایت‌هایی داستانی از دوران کودکی رهبرانقلاب نوشته است از رویکرد محتوایی این مجموعه داستان گفت. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر «أمیمه علیق» از اساتید دانشگاهی و پژوهشگر در حوزه کودکان به شمار می‌رود. وی کتابی را تحت عنوان «زمانی که کودک بود» به رشته تحریر درآورده است. در این کتاب سیره حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی تشریح شده است. این کتاب شامل ۱۶ قصه است که به معرفی کودکان و مفاهیم اسلامی مربوط به آنها می‌پردازد.
 ٠٥:٣٢ - 1395/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه/ مجلس کاستی‌ها را اصلاح کند دولت لایحه نهایی برنامه ششم توسعه را به مجلس دهم تقدیم کرده تا نمایندگان مردم به ویژه در حوزه فرهنگی بتوانند از منظرهای مختلف و متنوع، آن را ارزیابی، اصلاح و تکمیل کنند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: تیر ماه سال گذشته بود که سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به رئیس محترم جمهور ابلاغ شد که یکی از محورهای سه گانه مهم آن «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» بود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم گلشنی، بنیانگذار فلسفه علم در ایران گفت: ما با عینک رشته های خاص به علوم انسانی نگاه می کنیم، نه با عینک فرهنگی، امروزه علوم انسانی و علوم پایه تحت الشعاع رشته های مهندسی قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر، سومین شب علوم انسانی با موضوع «ناکارآمدی علوم انسانی در ایران» با سخنرانی و بزرگداشت مهدی گلشنی شب گذشته ۳۰ دی ماه، در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
 ٠٦:٥٢ - 1394/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مردم ما باید با کتاب صلح کنند
مردم ما باید با کتاب صلح کنند رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: گفته می شود که ما کتابخانه های زیادی داریم ولی در واقع کتابخانه‌ها‌یمان کم است. مردم ما باید با کتاب صلح کنند. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صبح امروز یکشنبه ۲۴ آبان، با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور در تالار وحدت برگزار شد. حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این برنامه گفت: لفظ کتاب در ۲۴۵ آیه قرآن مجید تکرار شده است و این به غیر از مشتقات کلمات کتاب است و مسلمانان نوعا از داستان های آموزنده قرآن محرومند.
 ٠٦:٥٧ - 1394/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی
تحصیل و تدریس حافظ شیرازی در ‌باره تحصیل و تدریس حافظ اطلاعات ما منحصر است به اشارات خواجه در بعضی از اشعارش، و آنچه جامع دیوان به ایجاز تمام آورده است. از «مقدمه جامع دیوان» از جمله معلوم می‌شود که حافظ و کسی که بعداً دیوان او را جمع کرد، هر دو در مجلس درس قوام‌الدین عبدالله بن نجم‌الدین محمود (نجم فقیه) شیرازی (د772ق/1370م) حضور می‌یافته‌اند.
 ١٠:٠٠ - 1393/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگی و روزگار حافظ
زندگی و روزگار حافظ به رغم شهرت بی‌مانند حافظ، احوال وی به طور شگفت‌آوری پنهان مانده است و نویسندگان معاصر یا نزدیک به عهد او، و حتی گردآورنده دیوانش، اطلاعی از زندگی او به دست نداده‌اند، یا فقط به ذکر نام و تخلص و بعضی اشعار او اکتفا کرده‌اند؛ در حالی که مسلم است حافظ به روزگار خود شاعری مشهور بوده، و شعرش در همان ایام نیز رواج تمام داشته است.
 ١١:٤٤ - 1393/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش اصول خبر نویسی در خبرنگاری
در ادامه مطالب آموزش خبرنگاری به بررسی اصول و قواعد درست نویسی، ساده نویسی و قواعد علامت گذاری می پردازیم. همچنین می توانید با مراجعه به برچسب ها پرونده آموزش ساده نویسی را نیز مطالعه نمایید.
 ١١:١٦ - 1392/09/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با اسماعیل سعادت، نویسنده و مترجم
ترجمه‌ای از 9 ترجمه
اسماعیل سعادت، نویسنده، ویراستار و مترجم پیشکسوت کشور، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مدیر گروه دانشنامه زبان و ادب فارسی فرهنگستان و عضو شورای عالی ویرایش سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
 ١٦:٢٨ - 1392/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی ادبیات کودک
بی‌توجهی به مضمون و مخاطب
خرامان و نجفخانی معتقدند که در داستان‌های ایرانی به مضمون توجه نمی‌شود. نجفخانی همچنین از بی‌توجهی نویسندگان ایرانی به مخاطب و روزآمد نشدن آنها سخن می‌گوید، در حالی که مخاطب، دغدغه جدی یوسفی نیست و فکر می‌کند باید به نویسندگان اجازه داد هرطور که می‌خواهند بنویسند.
 ١٠:٠٧ - 1392/07/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشتی بر رمان «جمجمه‌ات را قرض بده برادر»؛
روایتی نو از حماسه‌ی جنگ
روال معمول رمان‌هایی که درباره‌ی جنگ نوشته می‌شوند، توصیف‌ها و صحنه‌های مختلف و پُر از حادثه و اتفاق جنگ است، همراه با صحنه‌های دلخراش جنگ که در تمام طول رمان صدای شلیک گلوله و خمپاره و دود و جسد و... همه‌ی فضا را انباشته کرده است. اما این بار نویسنده از نگاهی دیگر و دیدی عمیق‌تر به جنگ نگاه می‌‌اندازد و آن را روایت می‌کند.
 ١٦:٥٢ - 1392/02/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
حدادعادل مطرح کرد
اهتمام حضرت آقابه زبان فارسی
خبرگزاری فارس: آقا حدود 9 ماه قبل از درگذشت ایرج افشار، ملاقاتی با آن مرحوم داشته‌اند که به پیشنهاد خود آقا بوده است. ایشان یادداشتی برای آقای افشار فرستاده بودند که من مایلم شما را ملاقات کنم.
 ١٦:١٦ - 1391/08/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٥٢ - 1391/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٤٥ - 1391/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٠٧ - 1391/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٠٥ - 1391/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی گذرادرباب آشنایی بامکاتب ادبی
در اواخر قرن 18 در میان رمانتیسم ها احساساتی نوعی رمانتیسم اجتماعی رواج پیدا کرد.آغاز این رمانتیسم که بعد ها سرمنشاء پیدایش رئالیسم شد به پس از سقوط ناپلئون بناپارت باز می گردد،زمانی که بعضی از نویسندگان سعی کردند تا بتوانند نظام اجتماعی را تغییر دهند.
 ١٥:٠٩ - 1391/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3423
کل بازديدها :17394968
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :29577