نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


شعر حامد حجتی درباره جنایات عربستان در یمن
شعر حامد حجتی درباره جنایات عربستان در یمن هر روز در یمن، کربلاست... خبرگزاری فارس: هر روز در یمن، کربلاست... حامد حجتی شاعر و فعال فرهنگی شعری درباره جنایات عربستان سعودی در یمن شعری سروده و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب خبرگزاری فارس،حامد حجتی شاعر و فعال فرهنگی شعری درباره جنایات عربستان سعودی در یمن شعری سروده و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است. دنیای ما به لحظه‌ی پایان رسیده است یعنی به انتهای زمان، جان رسیده است گویی که کفر، از پس ایمان رسیده است جامانده‌ایم... زخم به جریان رسیده است
 ٠٩:٤٢ - 1397/03/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر معظم انقلاب در دیدار شاعران:
بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند
رهبر معظم انقلاب در دیدار شاعران: بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار شاعران با ایشان شعر فارسی را در طول تاریخ شعری «عفیف و محجوب» دانستند و تأکید کردند: بکوشید این عفت و پاکی همچنان در شعر فارسی محفوظ و پایدار بماند. به گزارش خبرگزاری مهر، در شب ولادت با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام جمعی از استادان زبان و ادب پارسی و شاعران جوان و پیشکسوت با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 ٠٨:٣٧ - 1397/03/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
شعر حافظ در وصف حضرت ابوالفضل
شاه شمشــاد قدان،خسـرو شیـرین دهنان که به مژگان شکند قلب همه صــف شـکنان مست بگذشت و نظر بر من درویش انداخت گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود بنـــده من شـو و برخوـر ز هــمه سیــمــتنان کمـــتر از ذره نــه‌ای پســت مشــو مهـر بورز تا به خـــلوتگـه خورشـیـد رسـی چـــرخ زنان بر جهان تکـــیه مکــن ور قدـحی مــی داری شــادی زهـــره جبیــنان خــور و نازک بـدنان پیـر پیمـــانه کـش من که روانـش خوش باد گفـــت پرهــیز کن از صحـبت پیـمان شکنان دامن دوست به دست آر و ز دشمن بگسل مـرد یــزدان شـــو و فارغ گـــذر از اهـرمنـان با صبـــا در چمــن لالـه ســحر مــی‌گفـــتم که شهـیدان که‌اند این هــمه خونین کفنان گفت حافظ مــن و تو محـــرم این راز نه‌ایــم از مــی لعــل حکـایت کن و شیرین دهـنان
 ٠٩:٠٣ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
شعر جهاندار درباره آل سقوط
شعر جهاندار درباره آل سقوط آه یمن که دامنتان را گرفته است/ نفرین کشتگان منا را چه می‌کنید خبرگزاری فارس: آه یمن که دامنتان را گرفته است/ نفرین کشتگان منا را چه می‌کنید تازه ترین سروده مهدی جهاندار اختصاص به جنایت‌های آل سعود و ظلم عربستان به مردم مظلوم یمن دارد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مهدی جهاندار از شاعران کشورمان قطعه‌ای در وصف جنایت‌های آل سعود سروده است.
 ٠٥:٢٩ - 1396/04/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
شاعرانه‌هایی برای قیام گوهرشاد
بازخوانی مهر؛ شاعرانه‌هایی برای قیام گوهرشاد/ هوای چسبناک تیر و تشویشی عرق کرده ۲۱ تیر ماه سال ۱۳۱۴ و واقعه تلخ حمله به مسجد گوهرشاد نمایشی از استبداد رضاخانی بود؛ واقعه‌ای که نه تنها در یادها که در شعر شاعران نیز طنین انداز است. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: امروز «روز عفاف و حجاب» است؛ روزی که واقعه‌ای تلخ و در عین حال ماندگار را در ۲۱ تیر ماه ۱۳۱۴ روایت می‌کند؛ واقعه‌ای که پس از ۸۲ سال همچنان در یادهاست و در شعر شاعران هم نمود دارد.
 ٠٦:٤٦ - 1396/04/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
داغ ضربت سحرگاه نوزدهم در شعر آئینی/ پیشانی عدل و عدالت را شکستند
بازخوانی مهر؛ داغ ضربت سحرگاه نوزدهم در شعر آئینی/ پیشانی عدل و عدالت را شکستند یکی از مناسبت‌های غمناکی که شاعران آئینی ایران زمین درباره آن سروده‌ها دارند؛ سالروز ضربت خوردن حضرت مولا امیرالمومنین(ع) است. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: نوزدهمین روز از ماه مبارک رمضان بود که ضربه‌ای هولناک بر پیکره اسلام وارد شد؛ ضربه ای که هاتف آسمان‌ها و زمین را به بیان جمله «تَهَدَّمَت وَاللهِ اَرکانُ الهُدی» وا داشت: سر سفره نشسته بود عجیب چشم هایش هوای باران داشت در حوالی مغرب کوفه دست هایش دعای باران داشت نمکی روی زخم خود پاشید
 ٠٦:٢٧ - 1396/03/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
متن و حاشیه دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی
شب طنز، روضه، خنده و گریه؛ متن و حاشیه دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ با رهبر معظم انقلاب اسلامی شناسهٔ خبر: 4001816 - یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰ سیاست > رهبری و سران قوا پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حاشیه‌های دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حاشیه‌های دیدار رمضانی شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد که در ادامه می‌آید:
 ٠٨:١٣ - 1396/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛
حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛ حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ نسبت هنر و ارزش نیت و ذهنیت هنرمند، عامل اصلی تعین حقیقت و هویت اثر هنری است. اثر هنری، بسته به هویت علل پدیدآورنده‌اش، عیارسنجی شده، ارزش و ضدارزش‌بودن و میزان ارزشمندی آن مشخص می‌گردد. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشت اختصاصی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با موضوع «هنر وارزش» است که از نظر می گذرد؛
 ٠٧:٤٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با سومین دوره؛
شعرخوانی ۶۰ شاعر شب‌های شعر انقلاب
همزمان با سومین دوره؛ شعرخوانی ۶۰ شاعر شب‌های شعر انقلاب/ ۱۰ آئین تجلیل در سه استان سومین دوره شب‌های شعر انقلاب با مشارکت پنج نهاد فرهنگی در سه استان کشور و در آستانه دهه فجر برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری سومین دوره شب‌های شعر انقلاب، صبح امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه با حضور جمعی از شاعران و اهالی رسانه در موسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار شد.
 ٠٥:٣٥ - 1395/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
قبادی در گفتگو با مهر:
ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است
قبادی در گفتگو با مهر: ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است/ ظرفیت ویژه شعر دبیر کارگروه مد و لباس از رشد ۳۰ درصدی آثار ارسالی به کنگره شعر حجاب و عفاف خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته شاهد ادبیات کم‌تاثیری در این حوزه بوده‌ و موفق عمل نکرده‌ایم. حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، شعر را ابزار مهمی برای انتقال یک مفهوم دانست و گفت: منابع ادبی و به ویژه شعر، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها در طول تاریخ بوده‌است و مفاهیم و موضوعات بسیاری را از این طریق به مخاطبان منتقل می‌کرده‌اند، به همین خاطر بر آن شدیم تا در قالب برگزاری کنگره شعر حجاب، هم برای بخش‌های مختلف فرهنگی، محتوا تولید کنیم هم حجاب و برتری‌های محجبه بودن را به جوانان آموزش دهیم.
 ٠٨:٣٢ - 1395/10/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهمترین تهدیدهای پیش روی زبان فارسی
حدادعادل با مهر مطرح کرد؛ مهمترین تهدیدهای پیش روی زبان فارسی/توضیح درباره روز شعر و ادب رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی می‌گوید سهل‌انگاری در موضوع آموزش و نیز بی‌توجهی در استفاده از زبان فارسی در امور عمومی مهمترین تهدیدات امروز زبان فارسی به شمار می‌روند. غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شائبه ایجاد شده در جامعه پیرامون تغییر روز ملی شعر و ادبیات فارسی عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در یکی دو جلسه قبل خود، زادروز فردوسی را با عنوان روز زبان و ادبیات فارسی تصویب کرد. این روز جانشین روز شعر و ادب فارسی که به سالروز درگذشت شهریار تعلق دارد نخواهد شد و هر دو کارکرد ، مراسم و برنامه‌های خود را خواهند داشت.
 ٠٧:١٠ - 1395/06/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
جبهه جنگ نرم وسیع تر از جنگ عراق علیه ایران است
جبهه جنگ نرم وسیع تر از جنگ عراق علیه ایران است عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جبهه جنگ نرم که با استفاده از فضای مجازی دنبال می شود، وسیع تر از جنگ علیه عراق ایران است. به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حدادعادل در دوازدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان که در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است، گفت: نزدیک به ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی ایران با همه تهدیدها و فشارها اداره شده است.
 ١٠:١٦ - 1395/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
یاد رجایی و باهنر در شعر فارسی؛
یاد رجایی و باهنر در شعر فارسی؛ روایت شاعرانه از دولتمردان شهید/ ریشه به جا باد اگر... شهیدان رجایی و باهنر هم خود شاعر بودند و هم با شهادتشان، دیگر شاعران را به سرودن شعر و سرود حماسی تشویق کردند. خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ: امروز سی و پنجمین سالروز شهادت شهیدان جاوید انقلاب اسلامی، محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر است. شاید برای علاقه‌مندان به تاریخ شخصیت‌های انقلاب اسلامی جالب باشد که در این روز تاریخی، ضمن مرور برخی اشعار و سرودهای سروده شده درباره شأن و مقام این دو عزیز، برخی از اشعار خود این دو شهید انقلاب را نیز از نظر بگذرانند.
 ٠٩:٢٦ - 1395/06/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه/ مجلس کاستی‌ها را اصلاح کند دولت لایحه نهایی برنامه ششم توسعه را به مجلس دهم تقدیم کرده تا نمایندگان مردم به ویژه در حوزه فرهنگی بتوانند از منظرهای مختلف و متنوع، آن را ارزیابی، اصلاح و تکمیل کنند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: تیر ماه سال گذشته بود که سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به رئیس محترم جمهور ابلاغ شد که یکی از محورهای سه گانه مهم آن «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» بود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطره علی انسانی از جسارت شاعرانه سبزواری
بزرگداشت حمید سبزواری -۲ خاطره علی انسانی از جسارت شاعرانه سبزواری آئین رونمایی از مجموعه شعر «گل و گلاب» اثر علی انسانی علی انسانی در مراسم بزرگداشت حمید سبزواری خاطره ای از شعرخوانی جسورانه وی در جمع شعرای مذهبی عنوان کرد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت حمید سبزواری با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در حوزه هنری برگزار شد.
 ٠٥:٤٣ - 1395/05/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجلی معراج رسول(ص) در شعر فارسی
تجلی معراج رسول(ص) در شعر فارسی/ قلم را شــرح قـرب او نیاید معراج پیامبراسلام(ص)، نمودی آشکار در آئینه شعر فارسی دارد و بسیاری از شاعران در اشعار خود به این موضوع پرداخته اند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: امروز، هفدهم ماه مبارک رمضان و سالروز معراج پیامبر گرامی اسلام است؛ معراجی که سعدی شیرازی آن را با استفاده از واژه قرآنی «اَسری» (که در نخستین آیه از سوره ای به همین نام آمده است)، «شب وصال محمد» بر می شمرد: وعده دیدار هر کسی به قیامت لیله‌ی اَسری، شب وصال محمد(ص)
 ٠٨:٤٤ - 1395/04/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
شعرشاعر باید به قیافه اش بیاید
شعرشاعر باید به قیافه اش بیاید بیست وچهارمین شب شاعر علیرضا قزوه در مراسم گرامیداشت محمود اکرامی فر گفت: به جایی رسیده ایم که سیاست، فرهنگ و اخلاق را در بر گرفته است. سیاست امروز، با حکمت نیست. به گزارش خبرنگار مهر، بیست و چهارمین نشست شب شاعر ویژه گرامیداشت محمود اکرامی فر عصر امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت با حضور این شاعر و جمعی از شاعران انقلاب در سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار شد.
 ٠٥:١١ - 1395/02/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
حدادعادل: از جفایی که به زبان فارسی می‌رود رنج می‌برم
رونمایی کتاب «هنوز هم...»/1 حدادعادل: از جفایی که به زبان فارسی می‌رود رنج می‌برم/ شعر با عالم سیاست نمی‌سازد خبرگزاری فارس: حدادعادل: از جفایی که به زبان فارسی می‌رود رنج می‌برم/ شعر با عالم سیاست نمی‌سازد غلامعلی حدادعادل گفت: از جفایی که در این روزگار به زبان فارسی می‌رود من هم رنج می‌برم. ‌
 ٠٤:٤١ - 1395/01/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
قزوه: شعر انقلاب دِین خود را به انقلاب ادا کرده است
قزوه: شعر انقلاب دِین خود را به انقلاب ادا کرده است مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خواستار توجه بیش از پیش شاعران به بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی در تولید آثار ادبی‌شان شد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره شعر انقلاب امشب در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
 ٠٩:٥٢ - 1394/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم
گلشنی: با عینک رشته‌های خاص به علوم انسانی نگاه می‌کنیم گلشنی، بنیانگذار فلسفه علم در ایران گفت: ما با عینک رشته های خاص به علوم انسانی نگاه می کنیم، نه با عینک فرهنگی، امروزه علوم انسانی و علوم پایه تحت الشعاع رشته های مهندسی قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر، سومین شب علوم انسانی با موضوع «ناکارآمدی علوم انسانی در ایران» با سخنرانی و بزرگداشت مهدی گلشنی شب گذشته ۳۰ دی ماه، در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
 ٠٦:٥٢ - 1394/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3237
کل بازديدها :17394782
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :32695