نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


ابومهدی مهندس چهره سال مقاومت شد/ درخواستِ سالانه شدن جشنواره
اختتامیه پانزدهمین جشنواره مقاومت؛ ابومهدی مهندس چهره سال مقاومت شد/ درخواستِ سالانه شدن جشنواره مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» در برج میلاد تهران برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به دبیری محمد خزاعی عصر امروز جمعه ۹ آذرماه در برج میلاد برگزار شد. اجرای این برنامه را محمدرضا شهیدی فرد برعهده داشت. پس از پخش کلیپی از جشنواره فیلم «مقاومت»، محمد خزاعی دبیر این جشنواره گفت: خوشحالم که امشب در آیین اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت در خدمت شما هستم؛ جشنواره ای که در این سال ها فراز و نشیب های زیادی طی کرده و با پشتیبانی شما هنرمندان و مسئولان و مدیران در حال نزدیک شدن به سر منزل مقصود است و هر سال به صورت با شکوه تر برگزار می شود.
 ١٠:٣١ - 1397/09/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛
حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است
یادداشت اختصاصی آیت الله رشاد؛ حقیقت اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ نسبت هنر و ارزش نیت و ذهنیت هنرمند، عامل اصلی تعین حقیقت و هویت اثر هنری است. اثر هنری، بسته به هویت علل پدیدآورنده‌اش، عیارسنجی شده، ارزش و ضدارزش‌بودن و میزان ارزشمندی آن مشخص می‌گردد. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشت اختصاصی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با موضوع «هنر وارزش» است که از نظر می گذرد؛
 ٠٧:٤٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه
سهم فرهنگ از لایحه برنامه ششم توسعه/ مجلس کاستی‌ها را اصلاح کند دولت لایحه نهایی برنامه ششم توسعه را به مجلس دهم تقدیم کرده تا نمایندگان مردم به ویژه در حوزه فرهنگی بتوانند از منظرهای مختلف و متنوع، آن را ارزیابی، اصلاح و تکمیل کنند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: تیر ماه سال گذشته بود که سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به رئیس محترم جمهور ابلاغ شد که یکی از محورهای سه گانه مهم آن «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» بود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
در باره نمایش «من که دا نیستم»
از لابه‌لای تمام بغض‌ها
رویداد تاریخی اجتماعی، خاطره یا داستان برای تبدیل‌شدن به درام مستلزم قرار گرفتن در روند اقتباس است. واقعیت یا ادبیات در این روند از ساختاری غیردراماتیک، اما دارای ظرفیت‌های بالقوه درام، به ساختاری دراماتیک تبدیل می‌شود.
 ١٧:٠٤ - 1392/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
رحمت امینی از اهداف و رویکردهای جشنواره تئاتر «سوره ماه» می‌گوید
تئاتر باید اندیشه مخاطب را ارتقا دهد
این روزها بیست و دومین جشنواره تئاتر سوره ماه در تهران در حال برگزاری است. تالارهای اندیشه، سوره، ماه و مهر از دوشنبه گذشته شاهد اجرای 24 نمایش در بخش‌های مسابقه، خارج از مسابقه و استعدادهای جوان شده‌اند. در این جشنواره که دوشنبه 29 مهر به‌پایان می‌رسد، آثاری از استان‌های کشور از جمله تهران، یزد، خراسان رضوی، لرستان، چهار محال و بختیاری، اردبیل و خوزستان شرکت کرده‌اند.
 ١٦:٥٨ - 1392/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
خداحافظی با خیمه شب‌باز ایرانی
امسال، سال تلخی بود. ابتدا سعدی افشار رفت و نمایش سیاه‌بازی ایران بزرگ‌ترین هنرمند خود را از دست داد. چند ماه بعد مرشد ترابی هم از دنیا رفت و ضایعه دیگری را بر پیکره هنرهای نمایشی کشورمان وارد کرد. این روند باز هم ادامه پیدا کرد تا خبر درگذشت رضا خمسه‌ای پیشکسوت نمایش خیمه شب بازی کشورمان هم از سوی رسانه‌ها اعلام شد.
 ١٦:٥٤ - 1392/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
مضحکه‌ای که ما به راه انداختیم
همیشه اجرای نمایش کمدی و طنز برای مخاطب ایرانی سخت و دشوار بوده است. نمایش کمدی ‌باید دارای ریزه‌کاری‌ها و ایده‌پردازی‌های بکری باشد و بدرستی نیز اجرا شود که در غیر این صورت هیچ‌گاه نمی‌تواند مخاطب را با خود همراه کند.
 ١٦:٤٧ - 1392/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سمفونی واژه‌ها» میهمان هم‌شهریانش خواهد بود
اولین اپرت نمایشی کشور
«سمفونی واژه‌ها» نام نمایشی کاملاً موزیکال است که به نویسندگی و کارگردانی، «مهدی امین‌لاری» از سوم آبان‌ماه در شیراز به روی صحنه می‌رود.
 ١٠:٢٤ - 1392/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش زبان در خلق وضعیت دراماتیک
در این مقاله قصد دارم که به بررسی تأثیراتِ ویژگی‌ها و ریختارهای زبانی در ساختار یک درام بپردازم. از این رو بهتر است پیش از هر چیز تعریف مشخصی از زبان ارائه ‌کنم: «زبان یک سیستم قراردادی منظم از آواها یا نشانه‌های کلامی، نوشتاری یا بصری است که انسان‌های متعلق به یک گروه اجتماعی یا فرهنگی خاص آن را برای نمایش یا فهم ارتباطات و انتقال اندیشه‌ها و [خواست‌ها] به کار می برند یا می سازند.»
 ١١:١١ - 1391/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به اجرای تئاتر خیابانی در ایران
تئاتر خیابانی در ایران امروزه بیش از هر زمان دیگری گسترش یافته و چندین جشنواره استانی، منطقه ای، کشوری و حتی بین المللی مختص تئاتر خیابانی برگزار شده است و این غیر از جشنواره های متعددی است، که تئاتر خیابانی به عنوان یکی از بخش های ثابت آن در نظر گرفته شده است و باز این غیر از صدها تئاتری است که سالانه به صورت اجرای عمومی در شهرهای مختلف اجرا می شود.
 ١١:٠٨ - 1391/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
خشونت صحنه دردوران پست دراماتیک
چندی پیش وقتی که در مورد تئاتر کره در دوران معاصر صحبت می کردیم به طور غیرمنتظره با انتقاد یکی از همکارانم مواجه شدم مبنی بر اینکه من تئاتر خشونت گرا را به تئاتر بدون خشونت ترجیح می دهم. به دو دلیل این انتقاد را غیرمنتظره می دانم.
 ١١:٠٣ - 1391/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به درام نویسی و تئاتر مقاومت
نمایشنامه به عنوان نخستین زیربنای تولید نمایشی همواره از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار بوده است، زیرا هر زمان پایه و اساس این فرایند دراماتیک بر مولفه‌ها و عناصر قدرتمند و قاعده‌دار بنا شده باشد، درام ستون های ساختارش را بر بسترهای مطمئن‌تری بنا خواهد کرد و گروه اجرایی با اطمینان بیشتری فرایند پرداخت و تولید را خواهد پیمود و به نتیجه خواهد رسید.
 ١٠:٥٣ - 1391/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
تاريخچه نمايش عروسكي
تاريخچه نمايش عروسكي
 ١٧:١٢ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مونولوگ یا تک گویی چیست ؟
مونولوگ یا تک گویی چیست ؟
 ١٧:١٠ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرخه مالی تئاتر
چرخه مالی تئاتر ترمیم شود
 ١٧:٠٩ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
تئاتر خیابانی
آن چه باید درباره تئاتر خیابانی بدانیم
 ١٧:٠٧ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
تئاتر و گرایش انسان‌ها به آئین
تئاتر و گرایش انسان‌ها به آئین
 ١٧:٠٦ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به نمایش "تراس" نوشته ژان کلود کری یر
نگاهی به نمایش "تراس" نوشته ژان کلود کری یر
 ١٧:٠٤ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
«عشق و عالیجناب»
«عشق و عالیجناب»؛ عاشقانه‌ای دست به گریبان سیاست
 ١٧:٠٢ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی مفصل به جشنواره تئاتر فجر
نگاهی مفصل به جشنواره تئاتر فجر
 ١٦:٥٨ - 1391/01/12 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3433
کل بازديدها :17394978
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :20779