نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > خانه و خانواده > خانه داری > پرورش گیاهان و جانوران 


اگر فقیر هستیم، آیا می توانیم ازدواج کنیم؟
اگر فقیر هستیم، آیا می توانیم ازدواج کنیم؟ ازدواج در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و روایات زیادی وجود دارد که ارزش و اهمیّت آن را بیان می کند، از جمله روایتی از رسول خدا صلىالله عليه وآله نقل شده است که می فرمایند: «مَا بُنِيَ بِنَاءٌ فِي الْإِسْلَامِ أَحَبُ‏ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى مِنَ التَّزْوِيجِ‏؛ هیچ بنائی در اسلام نزد خداوند محبوب تر از ازدواج بنا نشده است.» و در روایت دیگری فرمودند: « مَنْ تَزَوَّجَ‏ فَقَدْ أَحْرَزَ نِصْفَ‏ دِينِهِ‏، فَلْيَتَّقِ اللَّهَ فِي النِّصْفِ الْبَاقِي؛ هر کس ازدواج کندنیمی از دینش را باز یافته، نسبت به نیم دیگر تقوای الهی را رعایت کند.»
 ٠٧:٥١ - 1394/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
غذاهای نذری و چند توصیه بهداشتی
غذاهای نذری و چند توصیه بهداشتی بسیار مشاهده شده که افرادی، مقادیر بسیار زیادی نذری را در یخچال خانه خود انبار و تا چندین روز از آن استفاده می کنند، غافل از اینکه غذای مانده، ارزش تغذیه ای خود را به شدت از دست می دهد، از این رو توصیه می شود مردم به اندازه مصرف خود نذری بگیرند.
 ٠٩:٤٨ - 1393/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
خشك‌ كردن گل‌های خاطره
حتما شما هم شنیده‌اید كه مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌هایمان هر موقع می‌خواهند از عمر كوتاه حرف بزنند، عمر گل را مثال می‌زنند.
 ١٩:٠٧ - 1393/01/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
نکاتی مهم برای نگهداری گلهای بهاری
بسیاری از گل ها در هوای مرطوب زود تر از بین می روند مثل زنبق سفید، پس یک سنگریزه در ته گلدان قراردهید تا آب زود تر خارج شود.
 ١٩:٠٠ - 1393/01/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
آداب و اصول پذیرایی از میهمان
هر وسیله ای که با دست راست گرفته می شود مانند کارد، قاشق و لیوان طرف راست و هر چه با دست چپ گرفته می شود مانند چنگال طرف چپ بگذارید.
 ٢٣:٢٩ - 1392/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهنماي كاشت سبزي‌ در منزل
توجه داشته باشيد سبزي‌ها هر چه تازه‌تر به مصرف برسند خاصيت غذايي بالاتري دارند و چنانچه شرايطي فراهم كنيم كه بتوانيم آنها را در اوج تازگي مورد استفاده قرار دهيم، در تغذيه روزانه خود، چه به صورت خام و چه آبپز، از تمامي خواص غذايي آن‌ها بهره‌مند شده‌ايم، اين شرايط در صورتي فراهم مي‌آيد كه ما خود به نحوي در كاشت، داشت و برداشت آن‌ها دخالت داشته باشيم و اين كار هم زماني امكان‌پذير مي‌گردد كه بتوانيم مساحت‌هاي كوچكي را كه در اختيار داريم زير كشت ببريم. در اين حالت، محصول در مناسب‌ترين زمان برداشت شده و در نهايت تازگي به مصرف مي‌رسد و چون اين مزرعه كوچك در محل زندگي ما قرار دارد فاصله زماني از توليد تا مصرف به حداقل ممكن مي‌رسد.
 ١٧:١٨ - 1392/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
سـبزيكاري در منزل
افرادي كه كاشت سبزي‌ها و صيفي‌جات را بنابر علاقه و دلبستگي خود در آپارتمان انجام مي‌دهند، براي اجرايي كردن علاقه خود نه تنها به مساحت‌هاي كوچك باغچه‌هاي خانگي مي‌انديشند، بلكه وسايل و لوازم موردنياز را در نظر دارند. نظير جعبه‌هاي چوبي يا سفالي كه بر لبه پنجره‌ها قرار داده مي‌شوند، گلدان‌هايي كه به شكل‌ها و اندازه‌هاي گوناگون ساخته مي‌شوند، گلدان‌هايي كه آويخته مي‌گردند و حتي گوني‌ها و كيسه‌هايي كه پر از خاك باغچه شده و بستري براي كاشت را فراهم مي‌آورند كه علاقمندان به كشت‌وكار سبزيجات را به سوي خود فرا مي‌خوانند، البته آنهايي كه اجرايي شدن اين علاقه را با پشتكار و ابتكار دنبال مي‌كنند مي‌توانند در روندي منظم و متعادل، از مزرعه كوچك خود محصولاتي را برداشت نمايند كه با ميل و ذوق آنها تناسب داشته باشد.
 ١٦:٤٢ - 1392/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
جا به جا کردن ماهی های آکواریومی
بسیاری از اوقات مردم از این گله می کنند که ماهی شان مدت کوتاهی پس از انتقال از ماهی فروشی به خانه مرده است؛ و از آنجایی که این دوستان روش صحیح جا به جا کردن ماهی را نمی دانند، تقصیر را به ناحق به گردن فروشندگان می اندازند.
 ٢٢:٠٤ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
پرندگان مناسب برای کودکان
اغلب کودکان شیفته ی پرندگان میشوند، و اسرار زیادی به نگهداری از یکی از آنها میکنند. برای پدر و مادرهایی که به دنبال بهترین پرندگان برای فرزندان خود هستند، به شما 3 گونه پرنده ی مناسب را معرفی میکنیم تا این اطلاعات به تصمیم گیری بهتر شما کمک کرده باشند.
 ٢٢:٠٠ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
کدر شدن آب آکواریوم
یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای آکواریوم دارها پیش می آید، پدیده ی آب کدر است. از آن جایی که علت واحدی برای این پدیده وجود ندارد، جواب نیز یکی نیست. اگرچه با توجه به رنگ آب و شرایط آن، می تواند به چند عمل اصلی تقسیم شود.
 ٢١:٥٦ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
علائم بیماری پرندگان
به عنوان صاحب پرنده,این وظیفه ماست که حیوان خانگی خود را سالم نگه داریم زیرا مسئولیت او را قبول کرده ایم.
 ٢١:٤٩ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
ماهی پیرانا
ماهیهای پیرانا به خاطر قدرت تایید شده شان در بلعیدن حیوانات بزرگ –و حتی انسانها- در زمانی کم شناخته شده هستند. اگرچه تا کنون رویدادی از مرگ انسان به وسیله ی این ماهی ثبت نشده است.
 ٢١:٤٢ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
ویژگی ها و دو نژاد محبوب عقاب
عقاب ها پرندگاني از راسته شاهين سانان و خانواده قوشيان مي باشند از بزرگ ترين و نيرومند ترين پرندگان جهان هستند و قدرت شکارگري بسياري دارند.
 ٢١:٢٤ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
 اصول نگهداري صحيح از پرنده فنچ
فنچها با آواز نازک وچهره ی زیبای خود جزو پرندگان بومی چمنزارهای استرالیا محسوب می شوند که دارای قابلیت زادو ولد بسیار آسان و راحتی بوده وبه راحتی تکثیر وتولید مثل می نمایند.
 ٢١:٢١ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
سریعترین پرنده جهان را بشناسید
گونه ای از مرغ ماهیخوار ساکن در مناطق بریتانیا یکی از قدیمی ترین انواع از پرندگان در جهان است که با طی مسافتی معادل 722 مایل در یک روز عنوان سریع ترین پرنده را نیز به خود اختصاص داده است.
 ٢١:١٤ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگهداری از حیوانات خانگی
همیشه به یاد داشته باشیم که ما حافظ حیوانات هستیم نه مالک آنها. در روابط انسان با حیوان همانند روابط انسان با انسان "مالکیت" معنایی ندارد.
 ٢١:٠٩ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش مرغ مينا
مرغ مينا به نظر من بعد از كاسكو از نظر هوش بهترينه.حتي شاه طوطي و امثاله هم هوشي مثل مرغ مينا ندارند. اين پرنده اغلب از هند و پاكستان وافغانستان وارد ايران ميشه. اما هندي ها از نظر هوش بهترند.
 ٢١:٠٣ - 1392/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش پرورش توت‌فرنگی در گلدان
پرورش توت فرنگی کار ساده ایست و هر کسی می تواند آن را پرورش دهد و قیمتی گزاف برای خرید آن پرداخت نکند. شما در دو فصل بهار و پاییز می توانید توت فرنگی بکارید. توت‌فرنگی با روشی موسوم به رانر زیاد می‌شود. یعنی بوته‌های جــدید را که ریشه‌دار باشند در محل مورد نظرتان می‌کارید.
 ٢١:٣٨ - 1392/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
گیاه گازانیا
این گیاه بومی آفریقای جنوبی است.تلاقی گونه های مختلف این جنس مخلوتی از ارقام متنوع بدست آمده است و تحت نام G.Splendens معروف است.
 ٢١:٣٤ - 1392/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
چطور گیاهان آپارتمانی را تمیز کنیم؟
گیاهان آپارتمانی هم مانند چیزهای دیگر کثیف می‌شوند. هنگام نظافت منزل، آن‌ها را هم تمیز کنید تا عمر بیش‌تری داشته باشند.
 ٢١:١٧ - 1392/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3513
کل بازديدها :17395058
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :37223