نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


تعالیم اسلامی کلید خشکاندن ریشه آسیب‌های اجتماعی است
رضا غلامی: تعالیم اسلامی کلید خشکاندن ریشه آسیب‌های اجتماعی است رضا غلامی حجت الاسلام غلامی گفت: اگر بسترهای ظهور مشکلات از بین نرود و اقدام صحیح و مناسبی جهت مقابله با آنها صورت نگیرد، مانند یک غده سرطانی، مشکل به کل جامعه سرایت خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، درسگفتار «اسلام و آسیب‌های اجتماعی» با تدریس حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، از نیمه اردیبهشت‌ ماه تا پایان شهریورماه در ۱۲جلسه برگزار می‌شود. در ادامه، گزارش پنجمین درسگفتار با موضوع «مؤلفه های جامعه اسلامی مطلوب» آمده است: خلاصه جلسه قبل: جلسه پیش، بحث ما درباره ریشه یابی آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی بود. در ابتدای بحث و از باب مقدمه به چند نکته کلیدی جدید درباره نوع نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد، اشاره شد. نکته نخست اینکه تلقی جوامع از آسیب اجتماعی وابسته به نظام ارزشی آن جامعه است و لذا ممکن است چیزی از نظر جامعه اسلامی آسیب تلقی شود که در سایر جوامع آسیب نباشد.
 ٠٨:٠٦ - 1397/04/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز عرفه
روز عرفه امام صادق(ع) فرمود: «حضرت آدم(ع) پس از فرود به دنیا چهل روز با چشم گریان بر فراز کوه صفا در حال سجده بود، جبرئیل فرود آمد و پرسید: ای آدم؛ چرا گریه می‌کنی؟ آدم(ع) گفت، چگونه گریه نکنم در حالی که خداوند مرا از جوارش رانده و در دنیا فرود آورده است. جبرئیل گفت:
 ٠٦:٣١ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
قربان عید بندگی
قربان عید بندگی حضرت ابراهیم(ع) قهرمان توحید، پس از انجام رسالت خویش در بابل و هجرت به فلسطین از خداوند تقاضای فرزند صالحی نمود. خداوند نیز دعای خلیلش را در سن صد سالگی اجابت نمود. قرآن کریم می‌فرماید: «فبشرناه بغلام حلیم» (1) ما او را به نوجوانی بردبار بشارت دادیم. سرانجام، این فرزند وعده داده شده به ابراهیم متولد شد و دیدگان او را روشن کرد. پیامبر خدا نام او را اسماعیل گذاشت. فلمّا بلغ السّعی، وقتی این فرزند به مقام سعی و کوشش رسید، اکثر مفسرین می‌گویند: حضرت اسماعیل در این هنگام 13 ساله بوده است (2) حضرت ابراهیم خواب شگفت‌انگیزی می‌بیند که خداوند به او دستور داده تا فرزند یگانه و دلبندش را با دست خود قربانی کند.
 ٠٦:٢٩ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام کفیل در گفت‌وگو با فارس:
«عرفات» سرزمین هم‌نفس شدن با حجت خدا و پیوند با امام عصر(عج) است
حجت‌الاسلام کفیل در گفت‌وگو با فارس: «عرفات» سرزمین هم‌نفس شدن با حجت خدا و پیوند با امام عصر(عج) است معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: عرفات، سرزمین هم‌نفس شدن با حجت خدا و معرفت و پیوند با امام عصر(عج) است؛ عظمت خانه خدا به خاطر سکونت نبی خاتم و عظمت عرفات و مشعر و منا به نفس کشیدن حضرت مهدی فاطمه(س) است. حجت‌الاسلام محمد صادق کفیل معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس با اشاره به دهه ذی‌الحجه و ایام برگزاری حج، گفت: خداوند متعال در آیه 27 سوره مبارکه «حج» مبنی بر «وَأَذِّن فِی النَّاسِ بِالْحَجِّ یَأْتُوکَ رِجَالًا» دستور اعلان حج را می‌دهد اما مقصد حج، خطاب به این است که ای پیامبر، مردم به سوی تو بیایند. بنابراین خداوند مقصد حج را نبی‌ و امام معرفی می‌کند.
 ٠٥:٠٢ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاضی عسگر در گفتگو با مهر:
دیپلماسی حج؛ زمینه ای برای تقویت وحدت امت اسلامی است
قاضی عسگر در گفتگو با مهر: دیپلماسی حج؛ زمینه ای برای تقویت وحدت امت اسلامی است حجت الاسلام قاضی عسگر، سرپرست حجاج ایرانی گفت: هدف ما از حضور در حج تبلیغ در راستای وحدت امت اسلامی است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_مهدی مستقیمی: حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد جمهوری اسلامی ایران درموضوع حج و اقدامات عربستان سعودی درخصوص زائران ایرانی حج امسال گفت: بنده در طول سالهای گذشته همواره تلاش کرده ام که دیپلماسی حج، بر دیپلماسی عمومی دو کشور ایران وعربستان تاثیرگذار باشد و معتقد هستم دو کشور می بایست بعنوان دو کشور تاثیرگذار درجهان اسلام و منطقه، مسائل خود را حل و فصل نمایند و اختلافات را کاهش دهند.
 ٠٦:٢١ - 1396/05/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
حج جامع واجبات
حج جامع واجبات و لله علی الناس حج البیت من استطاع إلیه سبیلا و من کفر فإنّ الله غنیّ عن العالمین (آل عمران، 97) بر مردم است که (برای ادای مناسک حج) آهنگ آن خانه کنند (البته) کسانی که (از جهت سلامت جسمی و توانمندی مالی و باز بودن مسیر) بتوانند به سوی آن راه یابند. و هر که ناسپانی ورزد (و از رفتن به آنجا خودداری کند، به خودش زیان زده)، زیرا خدا از جهانیان بی نیاز است. 1. حج: در لغت به معنای قصد، خویشتن داری، پیروزی بر خصم در مقام استدلال، و چند معنای دیگر آمده است
 ٠٥:١٨ - 1396/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت:
حفظ عزت وامنیت حجاج اولویت مهم درحج
نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت: حفظ عزت وامنیت حجاج اولویت مهم درحج/مردم فریب فضای مجازی رانخورند رشت-نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت با بیان اینکه حفظ عزت و امینت حجاج اولویت اصلی مذاکره با سعودی ها بوده است، گفت: مردم فریب شایعات فضای مجازی را نخورند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر عصر شنبه در همایش «اسرار و معارف حج و پاسخ به شبهات» که در مصلای امام خمینی (ره) رشت برگزار شد به حادثه تلخ منا و شهادت جمعی از حجاج ایرانی اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته تمام تلاش خود را برای اعزام حجاج ایرانی به حج انجام دادیم که متاسفانه به دلیل کارشکنی دولت سعودی این کار صورت نگرفت.
 ٠٧:٠٥ - 1396/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد
آغاز آموزش حجاج از ماه رمضان
رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد آغاز آموزش حجاج از ماه رمضان/ برنامه‌ریزی ویژه عزیمت زائران از منا به جمرات/ به دنبال رفع نگرانی‌های حجاج هستیم خبرگزاری فارس: آغاز آموزش حجاج از ماه رمضان/ برنامه‌ریزی ویژه عزیمت زائران از منا به جمرات/ به دنبال رفع نگرانی‌های حجاج هستیم رییس سازمان حج و زیارت گفت:‌ برای عدم ازدحام جمعیت بخصوص در ایام تشریق در منا و جمرات جدا از برنامه‌ریزی‌های عربستان، بصورت ویژه برنامه‌ریزی شده به گونه‌ای که عزیمت کاروان‌ها از منا به جمرات کاملاً زمان بندی شده باشد.
 ٠٥:٥٣ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
رنجبرزاده تشریح کرد:
جزئیات نشست غیرعلنی امروز مجلس درباره حج ۹۶
رنجبرزاده تشریح کرد: جزئیات نشست غیرعلنی امروز مجلس درباره حج ۹۶ عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع «بررسی مسائل حج ۹۶»، از پذیرش شروط ایران توسط دولت عربستان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رنجبرزاده در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، در خصوص جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دولت عربستان به ایران اعلام کرده که مثل سال‌های قبل می‌توانید حجاج را اعزام کنید، سازمان حج و زیارت نیز اعلام کرده است که جمهوری اسلامی مثل سال‌های قبل اعزام زائران برایش مقدور نیست، بلکه برای اعزام زائران باید هیأتی جهت مذاکره به عربستان بیاید، تا بتوانیم ضمانت‌هایی برای حفظ سلامت، امنیت و عزت زائر ایرانی در عربستان بگیریم.
 ٠٧:٢٦ - 1396/01/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
عید قربان
) عید قربان عید قربان از نظر فضیلت مثل عید فطر است و عید فطر روزی است که خداوند به بندگانش اجازه می دهد که در بارگاه فیضش حاضر شوند از سر تقصیرات و گناهانشان می گذرد و عیب ها یشان را اصلاح کرده ، آرزوها و خواسته هایشان را برآورده می سازد و به آنها هدایا ، جوایز و پاداش های زیادی می دهد و هنگام سختی ها و دشواری ها ایمنشان می سازد... هنگامی که روز عید قربان فرا رسید، تصمیم بگیر همه کار هایی را که سبب رضایت و خشنودی خداوند و جلب مهربانی اوست انجام دهی و مثل بنده ای که سرور و آقای خود را می ستاید، خداوند را ستایش کن... (المراقبات/516) -
 ٠٦:٥٩ - 1395/06/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
شجره خبیثه ملعونه آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد
رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای منا: شجره خبیثه ملعونه آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد/ آمریکا و حامیان ریاض در جنایات سعودی‌ها شریکند/تأکید بر پیگیری جدی تشکیل هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی توسط مسئولان خبرگزاری فارس: شجره خبیثه ملعونه آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد/ آمریکا و حامیان ریاض در جنایات سعودی‌ها شریکند/تأکید بر پیگیری جدی تشکیل هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی توسط مسئولان
 ٠٥:٥٣ - 1395/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام رهبر معظم انقلاب به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج
پیام رهبر معظم انقلاب به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج جهان اسلام فکری اساسی برای مدیریت حرمین شریفین و مسئله‌ حج بکند/ گریبان حاکمان سعودی را رها نکنید/حکّام سعودی که امسال صدّ عن سبیل‌اللّه کردند گمراهانی روسیاهند که بقای خود را در دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی با صهیونیسم و آمریکا می دانند خبرگزاری فارس: جهان اسلام فکری اساسی برای مدیریت حرمین شریفین و مسئله‌ حج بکند/ گریبان حاکمان سعودی را رها نکنید/حکّام سعودی که امسال صدّ عن سبیل‌اللّه کردند گمراهانی روسیاهند که بقای خود را در دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی با صهیونیسم و آمریکا می دانند
 ٠٩:٠٨ - 1395/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد حسن اختری:حفظ عزت ایرانیان دلیل حج نرفتن
حفظ عزت ایرانیان دلیل حج نرفتن/استقلال لبنان مرهون حزب‌الله است گفتگو با آیت الله محمد حسن اختری رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به عدم حضور حجاج ایرانی گفت: در بعد خارجی باید بگوییم که نواقص حج چیست و چرا رفتن این گونه به حج را نپذیرفتیم، برای اینکه ما عزت مردم مان را می خواهیم. خبرگزاری مهر، گروه سیاست_محمد مهدی ملکی: در حالی قدم به ماه «ذی الحجه» می گذاریم که دیگر امسال در رسانه ها از «حجاج ایرانی» و اوضاع و احوال آنها در سرزمین حجاز خبری نیست. کارشکنی های متعدد آل سعود در تعامل با هزاران زائر ایرانی که هر سال عازم عربستان می شدند تا حج ابراهیمی را به جا آورند، آنقدر توسعه پیدا کرد که در نهایت دهها هزار زائر چشم به راه ایرانی را امسال از توفیق انجام مناسک محروم کرد. جنایت غیرقابل انکاری که که پرده تاسف بار دیگری از آن در سال گذشته و در سرزمین منا رقم خورد تا میلیون ها مسلمان در سراسر جهان را داغدار حاجیان خود کند.
 ٠٨:٤٦ - 1395/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
قرارداد حج تمتع ۹۵ را در صورت لزوم افشا می‌کنیم
قرارداد حج تمتع ۹۵ را در صورت لزوم افشا می‌کنیم رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تفاوت فاحش قرارداد حج تمتع ۹۵ ایران با سایر کشورها گفت: در صورت لزوم قرارداد حج تمتع ۹۵ را افشا می‌کنیم. به گزارش «شیعه نیوز»، سعید اوحدی، با اشاره به نشست‌های جداگانه نمایندگان حج و زیارت ایران با وزرای‌حج پیشین و فعلی عربستان که ۲۶ فروردین و ۵ خرداد سال‌جاری انجام شد، گفت: در هر دو جلسه پرداخت دیه شرعی شهدای منا و سقوط جرثقیل یکی از موضوعات جدی مورد بحث بود که هر دوبار نیز مسئولان عربستان تاکید کردند که دیه و غرامت حادثه جرثقیل تا قبل از موسم حج امسال پرداخت می‌شود و زمان پرداخت دیه و غرامت شهدای منا که همچنان در دست بررسی است، پس از موسم حج اعلام خواهد شد. وی افزود: ما در آخرین نشست خود نیز با تکیه بر گذشت ۹ ماه از فاجعه منا، گله‌مندی و مراتب اعتراض خود را نسبت به کوتاهی و کم توجهی دولت عربستان در اقدام عملی، اعلام کردیم. در مقابل آن‌ها با اشاره به وجود یک اختلاف آماری درباره حادثه سقوط جرثقیل، بار دیگر عنوان کردند تا پیش از موسم حج امسال با پایان رساندن بررسی‌ها، غرامت و دیه کشته‌شدگان این حادثه پرداخت می‌شود و همچنین اعلام کردند دیه شهدای فاجعه منا و پرداخت غرامت این حادثه تا بعد از موسم حج اعلام خواهد شد. اوحدی افزود: علاوه بر پیگیری‌های ما در سازمان حج و زیارت، دستگاه دیپلماسی کشور نیز به عنوان مقام مسئول پیگیری حقوقی فاجعه منا، مکاتباتی را از طریق کشورهای ثالث انجام داده و با به کارگیری وکلای این کشور‌ها، پیگیری‌های حقوقی لازم را در دستور کار دارد. رییس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اقدامات قوه قضاییه گفت: در دستگاه قضا و دادستانی کل کشور هم اقدامات موثری صورت گرفته و وزارت دادگستری نیز یک شکواییه حقوقی را تنظیم کرده است. ما نیز تمامی مستندات مکتوب و جمع‌آوری شده از شاهدان عینی را در اختیار دستگاه‌ها گذاشته و امیدواریم شاهد احقاق حقوق شرعی باشیم. اوحدی به احکام شرعی اشاره کرد و افزود: درباره موضوع قتیل‌الزحام؛ یعنی کشته‌شدن فردی در ازدحام جمعیت، بر اساس احکام فقه شیعه و سنت و نظر مفتی‌های اهل سنت، پرداخت دیه شرعی برعهده کشوری است که اتفاق در آنجا حادث شده و فرد در آنجا جانش را از دست داده است و باید از محل بیت‌المال آن کشور تامین و پرداخت شود. کما اینکه در طول برگزاری مناسک حج زائران تحت پوشش بیمه سعودی‌ها هستند. ضمن اینکه از نظر قانونی در سال‌های پیش بیمه کامل شرعی پرداخت شده و لذا قانوناً نیز پرداخت دیه برعهده بیت المال عربستان است. با این وجود عربستان در پرداخت دیه و غرامت با کندی رفتار می‌کند و ما اعتراض خود را اعلام کرده‌ایم. وی ادامه داد: براساس مصوبه هیات دولت، دستگاه دیپلماسی مسئول مستقیم پیگیری موضوع است و در همین راستا وزیر محترم امور خارجه اختیارات لازم را به معاونت کنسولی داده که انصافاً اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به بکارگیری وکلای مجرب از طریق کشورهای ثالث اشاره کرد. اوحدی گفت: از طرفی با مساعدت دستگاه دیپلماسی و ترتیب ملاقات‌هایی با مسئولان حج و وزرای حج کشورهای مختلف متوجه برخی واقعیت‌ها شدیم. دولت عربستان همواره بر این موضوع تاکید داشت که قراردادهای حج که با ایران امضا کرده‌اند، عیناً مثل تفاهم نامه‌های منعقد شده با سایر کشور‌ها است، در حالی که در پی نشست‌هایی که با مسئولان حج دیگر کشور‌ها داشتیم؛ پی بردیم که قرارداد سایر کشور‌ها با تفاهمنامه ایران یکی نیست و تفاوت‌های فاحش و مغایرت‌هایی جدی دارد. به طور مثال نصب پرچم کشور در قرارداد ما آمده است، اما برای دیگران خیر. و یا اینکه در قرارداد ما ارتباط بعثه هر کشور با دیگری (بعثه جمهوری اسلامی با سایر کشور‌ها) ممنوع اعلام شده و این در شرایطی است که در هیچ یک از قراردادهای سایر کشور‌ها که به رویت ما رسید؛ چنین بندی وجود نداشت. وی ادامه داد: این رفتار سعودی‌ها نشان می‌دهد که نگاه آن‌ها به حج ۹۵ در جهت یک تسویه حساب سیاسی با ایران بوده است. رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: رفتار مسئولان عربستانی با کرامت زائران منافات دارد و این جای سوال است که چرا سعودی‌ها به دنبال تفرقه در موضوع حج هستند!؟ چرا چنین بندهایی باید صرفاً در قراداد حج با ایران قید شود و برای سایر کشور‌ها خیر؟! ما به وزارت حج عربستان اعلام کردیم که آمادگی آن را داریم که متن قرارداد خود را منتشر و بند بند اختلافات و تفاوت‌های آن را با قرارداد سایر کشور‌ها فاش کنیم و در مقابل سعودی‌ها هم قرارداد خود را با سایر کشور‌ها منتشر کنند. اوحدی به اظهارنظرهای برخی مقامات سعودی درباره لغو حج تمتع سال ۹۵ ایرانیان اشاره کرد و گفت: این اظهارات کذب محض است. آن‌ها امسال اراده سیاسی برای پذیرش زائران ایرانی نداشتند. اینجا چند سوال وجود دارد؛ نخست اینکه چرا عربستان ۵ ماه مذاکرات را به تاخیر انداخت و ما آخرین کشور مذاکره‌کننده برای تدوین قرارداد بودیم؟ چرا بعد از به شهادت رسیدن هزاران نفر و در حالی‌که تامین امنیت برعهده وزارت کشور عربستان است، نمی‌توانیم هیچ کلمه‌ای را درباره امنیت زایران در قرارداد بگنجانیم؟! وی ادامه داد: چرا عربستان ویزای کمیته‌های مسکن، تدارکات و حمل و نقل برای بستن قراردادهای حج امسال را صادر نکرد؟ چرا ویزا تا آخرین لحظه صادر نشد؟! چرا دولت عربستان با برخی خطبای مسجدالحرام که در سخنانی موهن و خطرناک، با صراحت شیعیان لبنان و سوریه را نجس معرفی و ریختن خون‌شان را حلال اعلام کردند؛ برخورد نمی‌کند و جلوی تفکراتی که باعث تفرقه میان مسلمین است را نمی‌گیرد؟! این‌ها بخشی از سئوالات زیادی است که از سعودی‌ها پرسیده شده و آن‌ها هیچ پاسخی ندارند. آیا غیر از این نیست که عربستان با عینک ذره بینی سیاسی به مقوله حج نگاه کرده و می‌کند؟ اوحدی درباره صدور احکام ۲ پلیس متعرض در فرودگاه جده هم گفت: در این‌باره با دو وزیر حج‌ عربستان و درباره موضوع حج‌عمره صحبت کردیم و اعلام کردیم چرا بعد از گذشت یک‌سال‌ونیم و جسارت پلیس در فرودگاه‌جده حکم این دو پلیس را صادر نمی‌کنند. عربستانی‌ها چون می‌دانند جمهوری اسلامی اعزام زائران را منوط به اجرای حکم این دو پلیس می‌داند، سعی دارند با وقت کشی زائران ایرانی را از سفر به خانه خدا محروم کنند. رییس سازمان حج و زیارت در پایان اظهار داشت: هیچ حکومت و جریانی حق جلوگیری از ورود زائران را به خانه خدا ندارد و هر کسی بخواهد حق شرعی را سلب کند، خداوند در قرآن تاکید کرده که مجازات سنگینی در انتظار آنهاست. ما اطمینان داریم عربستان قادر به پاسخگویی در مجامع اسلامی و بین‌المللی نیست و یقیناً مجبور خواهد شد، رفتارش را تغییر دهد و سال آینده ان‌شاءالله با احتساب سهمیه امسال، اعزام زائران ایرانی را به حج تمتع خواهیم داشت.
 ٠٦:٥٦ - 1395/04/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
عربستان اراده ای برای پذیرش زائران ایران نداشت
عربستان اراده ای برای پذیرش زائران ایران نداشت عربستان از ابتدا اراده ای بر پذیرش زائر ما نداشت اما به دنبال این بود که با فضاسازی تبلیغاتی هزینه این عدم پذیرش زائر را به ما تحمیل کند رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان از ابتدا اراده ای بر پذیرش زائر ما نداشت اما به دنبال این بود که با فضاسازی تبلیغاتی هزینه این عدم پذیرش زائر را به ما تحمیل کند که با مقاومت هیات سازمان حج و زیارت دست آنان رو شد.
 ٠٥:٣٢ - 1395/03/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
3جنایت بزرگ دیگر از آل سعود!
3جنایت بزرگ دیگر از آل سعود! هر چند که سالیان درازی از بدو شکل گیری مذهب اسلام عزیز می گذرد ولی هنوز که هنوز است، گویا اسلام و مسلمانان قرار نیست از کید دشمنان آسوده بمانند. علی بیرانوند/کارشناس حوزه-بخش قرآن تبیان کعبه با اندک نگاهی به تاریخ پر از فراز و نشیب اسلام به خوبی می توان سختی و نا ملایمات فراوانی را بر این آیین مقدس و پیروان راستینش مشاهده کرد، از سخت گیری و فشارهای نظامی و اقتصادی کفار قریش گرفته تا بی بصیرتی و بی وفایی هواداران دنیا طلب داخلی. از نامهربانی و بی اخلاقی دشمنان خارجی اگر چشم بپوشیم،
 ٠٤:٥٠ - 1395/03/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
اوحدی به مهر خبر داد: جزییات برگزاری شورای عالی حج
اوحدی به مهر خبر داد: جزییات برگزاری شورای عالی حج/از جدول زمان بندی حج۴ماه عقب هستیم رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی حج گفت: از جدول زمانبندی حج ۴ ماه عقب تر هستیم و چنانچه رفتار غیرمتعارف و تعلل سعودی ها ادامه پیدا کند حج با چالش مواجه می شود. سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار مهر به برگزاری شورای عالی حج اشاره کرد و گفت: شورای عالی حج با حضور وزیر ارشاد وزیر امور خارجه و نمایندگان وزارتخانه های مختلف برگزار شد، موضوعات مختلف از جمله آخرین وضعیت مذاکرات عربستان در این جلسه بررسی شد.
 ٠٨:٤٠ - 1395/02/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
نتیجه تصمیمات عربستان محروم کردن زائران ایرانی از فریضه حج است
سعید اوحدی: نتیجه تصمیمات عربستان محروم کردن زائران ایرانی از فریضه حج است اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ادامه کارشکنی سعودی ها این اقدامات را عاملی برای محروم کردن ایرانی ها از ادای فریضه حج دانست. به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی" روز یکشنبه در برنامه "من طهران" شبکه خبری العالم، در پاسخ به این سؤال که آیا موانع عربستان در واقع تعمدی برای به تاخیر انداختن تدابیر حج و در نهایت جلوگیری از مشارکت حجاج ایرانی در مراسم حج است، اظهار داشت: درباره اینکه یک اراده عمدی وجود دارد یا خیر، باید گفت آنچه نتیجه تصمیم‌های عربستان که ما آثارش را می بینیم، در واقع محروم کردن زائران مسلمان مستطیع از حق شرعی شان برای حضور در میهمانی خداست.
 ٠٥:٠٣ - 1395/02/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان حج و زیارت : آخرین وضعیت حج امسال
رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کرد: لغو پرواز زائران عتبات به بغداد/ حکایت پررویی‌ مقامات سعودی/ آخرین وضعیت حج امسال خبرگزاری فارس: لغو پرواز زائران عتبات به بغداد/ حکایت پررویی‌ مقامات سعودی/ آخرین وضعیت حج امسال رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در برنامه متن و حاشیه شبکه 3 سیما به پرسش‌ها در خصوص آخرین وضعیت حج، مذاکرات با مسئولان حج عربستان و آخرین پیگیری‌های فاجعه منا پاسخ داد.
 ٠٤:٥٤ - 1395/02/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
بایدها و نبایدهای این سفر چند روزه
بایدها و نبایدهای این سفر چند روزه پول زیاد ، وقت زیاد ، جاذبه زیاد برای خرید ، سه عاملی هستند که عمر حاجی ما را ضایع می کنند. سوغات حضور در کنار خانه خدا و تشرف به مسجد نبوی، ایستادن در نزدیکی آرامگاه چهار امام معصوم و قدم زدن در بقیع ، رفتن به اُحُد و غار حرا و هر جا که بوی خدا می دهد و انسان یقین دارد که تا دیروز رسول خدا صلی الله علیه و آله و دیگر اهل بیت علیهم السلام در آن گام نهادند و بر آن نماز گزارده اند و امروز حجت عصر و امام دهر در آن عطر افشانی می کند توفیقی است که اگر صدها بار هم نصیب انسان شود باز هم کم است. جز عده اندکی اکثر مردم دفعات بسیار کمی توفیق این سفر را یافته و برای حج و یا عمره رهسپار آن سفر پر رمز و راز می شوند و برخی هم هیچگاه امکان این سفر برایشان مهیا نمی شود.
 ٠٧:٠٧ - 1394/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3120
کل بازديدها :17394665
بازديدکنندگان آنلاين :13
بازديدازاین صفحه :34065