نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


سهم ایران از کیفیت علم دنیا/ چهار دهه پس از انقلاب کجا ایستادیم
سهم ایران از کیفیت علم دنیا/ چهار دهه پس از انقلاب کجا ایستادیم بررسی استنادات علمی کشورهای مختلف نشان می دهد که چهار دهه پس از انقلاب اسلامی، سهم ایران از تولیدات علمی با کیفیت دنیا قابل توجه بوده و ایران بر قله کشورهای اسلامی ایستاده است. به گزارش خبرنگار مهر، روند تولید علم ایران در قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی نشان می دهد که در دهه چهارم انقلاب توانسته ایم یک درصد استنادات علمی دنیا را به خود اختصاص دهیم. تولیدات علمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی روند رو به رشدی داشته اند اما میزان استنادات به مقالات علمی از اهمیت بیشتری برخوردار است و نشان می دهد که این تعداد مقالات در کجا دیده شده اند و چقدر محققان سایر کشورها به تولیدات علمی ایران استناد کرده اند.
 ٠٩:٣٨ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
حسین کچویان
پدیده میان رشتگی جنبه کاربردی دارد/ نقدی بر مطالعات فرهنگی ایرانی
حسین کچویان در گفتگو با مهر: پدیده میان رشتگی جنبه کاربردی دارد/ نقدی بر مطالعات فرهنگی ایرانی دکتر حسین کچویان جامعه شناس و عضو شورای انقلاب فرهنگی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه میان رشتگی، اصلاً جنبه نظری و معرفتی ندارد، گفت: علم در حال پیدا کردن یک ماهیت کاملاً فنی و تکنیکی است و حوزه های کاربردی دائما گسترش پیدا می کنند.
 ٠٨:٢٨ - 1397/04/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
جزئیات سیستم فیلترینگ هوشمند
جزئیات سیستم فیلترینگ هوشمند معاون زیرساخت سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه سیستم فیلترینگ فعلی کارآیی کافی را در فضای اینترنتی کشور ندارد، گفت: در حال حاضر سیستم فیلترینگ هوشمند طراحی شده است که قابلیت به بهره برداری رسیدن کامل را دارد.
 ١٢:٢٩ - 1393/08/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
درخواست پیشنهاد یا RFQ چیست؟
بنگاه‌ها، برای کسب حداکثر موفقیت می‏بایستی شناختی دقیق از خواسته‌های مشتریان به‌ دست‌آورند. برای دستیابی به این هدف، بنگاه تامین‌کننده باید محصول را از دیدگاه مشتری بنگرد. حتی لازم است که بنگاه‌ها از این حد نیز فراتر رفته و ارزش محصول در ترتیبات کسب‌ و کار مشتری را نیز مورد توجه قراردهند. این امر، برای کسب درک و شناخت هرچه بهتر ارزش محصول نزد مشتری، امری مهم است. درک دقیق خواسته‌ها، الزامات، ترجیحات و فرایند خرید مشتری، مدیران تامین‌کننده را یاری خواهد کرد تا دریابند منابع و توانایی‌های بنگاه، درچه شرایطی از بیشترین امکان برای ایجاد و ارائه ارزش برخوردارند.
 ٢٢:٥٣ - 1392/04/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
مديريت عقلاني يا ديني؟!
“مديريت” مقوله اي است که پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران عالمان ديني با آن مواجه شده و عملا دست اندرکار آن هستند. در اين باب دو ديدگاه مشخص وجود دارد: عده اي مي گويند مديريت اصولا يک فن و مهارت است و همانند ساير فنون به ديني و غيرديني تقسيم نمي شود و لذا پسوند “ديني” به دنبال اين واژه نابجاست. برخي ديگر معتقدند که خير، مديريت نيز مي تواند به ديني و غيرديني تقسيم شود.
 ٢٢:٢٤ - 1391/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مديريت بحران
اخیرا مدیریت بحران به عنصری مهم در مدیریت تجارت تبدیل گشته است. در شرایط حاضر، هیچ تجارتی از وجود بحران در امان نیست. بحران می‌تواند به یک سازمان در شکل حمله تروریستی، حوادث صنعتی، فراخواندن محصول یا بلایای طبیعی ضربه وارد نماید.
 ٢٢:٢٢ - 1391/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مديريت از منظر اسلام و قرآن
تمام عرصه‌های حیات بشری جهت سیر تكاملی خویش، نیازمند مدیر و مدبری كاردان و عالم می‌باشد تا امورات و جوانب زندگی انسان به نحو احسن و عالی تنظیم گشته و با برنامه ریزی صحیح و سنجیده حل و فصل شود.
 ٢٢:٢٠ - 1391/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مديريت انتخاب كارگزار
بی‌گمان، ما همه چیز را مدیریت می‌كنیم، چون كه خودمان نیز مدیریت می‌شویم، زیرا جهان به گونه ای نظام یافته كه هیچ كس جز خداوند از دایره پاسخ گویی بیرون نیست.
 ٢٢:١٨ - 1391/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
جایگاه سازمان در چرخه عمر سازمانی
با عنایت به اینکه اکثر مدیران محترم کشور بخصوص در صنعت ٬ در زمینه مدیریت مطالعات دانشگاهی ندارند. طبیعی است که در امر اداره سازمان از رویکردی سطحی و با استفاده از تجربیاتشان بهره ببرند.
 ٠٩:٤٠ - 1391/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
کارآفرینی تکنولوژیک
روند تمدن بشری از دوران زندگی غار نشینی تا کنون به شیوه های متفاوتی بیان شده است. اما آنچه که در تمامی تحلیل ها به آن توجه نشده است همانا نقش گزینه تغییر (کار آفرینی)است .یعنی در واقع همان نیرویی که پیشرفت مادی را سبب شده و به انجام رسانده است. این گزینه تغییر از ابتدا تا کنون وجود داشته و به احتمال زیاد در در آینده نیز تغییراتی توسط کار آفرینان صورت خواهد پذیرفت. سه موج عظیم کار آفرینی را می توان به صورت زیر تشریح نمود.
 ٠٩:٢٨ - 1391/07/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگرش مديريت در اثر بخشي سازمان
بر کسي پوشيده نيست که امروزه موفقيت کسب و کار تا حد زيادي بر پايه افراد مي چرخد، نه سرمايه. اکنون بسياري از توليد کنندگان سنتي در واقع کسب و کارهاي خدماتي هستند. در بيشتر صنايع هزينه هاي نيروي انساني بسيار بيشتر از هزينه هاي سرمايه اي است. از آن جائيکه کارکنان ، هم هزينه اصلي و هم محرک اصلي ايجاد ارزش هستند، حرکت هاي مديريت نيروي انساني که حتي موجب تغييرات کوچک در عملکرد عملياتي شود، مي توانند اثر عمده اي بر بازده ها داشته باشند. در اين مقاله ضمن تاثير نوع شخصيت مدير بر کارمندان، اهميت شرائط استخدام و مديريت يادگيري در سازمان ها نيز بطور اجمالي مورد بررسي قرار مي گيرد.
 ١٥:٤٨ - 1391/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
اصول بازاریابی
عوامل موثر در قیمت گذاری کالا عبارتند از: ۱- اهداف بازاریابی:که مهمترین آنها بقای شرکت وتداوم حضور در بازار است،قیمت کالا باید به گونه ای تعیین شود که ضامن بقای شرکت با توجه به حداکثر سود مورد انتظار باشد، لذا برای بدست آوردن رهبری بازار باید قیمت گذاری پایین با توجه به کیفیت کالا مورد نظر کارشناسان مربوطه قرار گیرد.
 ١٥:٤٦ - 1391/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیریت دانایی و تحصیل دانایی
در این مقاله با استفاده از تعریفهای داده، اطلاعات و دانایی مدلی از تحصیل دانش ارائه می‏شود. بر اساس این مدل، دانش نمی‏تواند خارج از مغز انسان وجود داشته باشد و برای اینکه به خارج از مغز منتقل شود باید ابتدا به صورت اطلاعات دربیابد. اطلاعات نیز از طریق اندامهای حسی به مغز می‏رسد و در آنجا با دانش قبلی پردازش می‏شود. دانش جدید فقط از طریق پردازش اطلاعات در مغز حاصل می‏شود.
 ١٥:١٩ - 1391/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
بصیرت در مدیریت
این اصطلاح بطور کلی برای توصیف کسی بکار می رود که درک روشنی ازآینده واقداما ت لازم برای رسیدن موفقیت آمیز به آنجا را دارد.
 ١٧:٠٢ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تکنیک ها و فنون مدیریت برای هزاره جدید
درحالی که جهان وارد هزاره جدید می شود، این سؤال برای اغلب مدیران پیش می آید که سازمان تحت کنترلشان را چگونه به نحو احسن راهنمایی و هدایت کنند.
 ١٧:٠٠ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۷ توصیه مهم در مدیریت
باید سعی کرد که مردم با رضا و رغبت و خود کارانه به دنبال کارها بروند در حقیقت، رییس یک سازمان نباید نقش راننده را به عهده بگیرد. بلکه باید به رهبری بپردازد و نه اینکه با استفاده از قدرت اداری ،کارمندان را به کار وادارد که این تلاشی زودگذر خواهد بود .
 ١٦:٥٩ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
اندیشه های مدیریت
مدیریت این روزها ترکیب بسیار زیبایی از تمام چیزهایی است که در گذشته کاملا بی ربط به نظر می آمد . از روانشناسی و جامعه شناسی گرفته تا ریاضیات و آمار از مدیریت بر خود گرفته تا مدیریت کلان جهانی همه و همه شکل های مختلف از مدیریت است .
 ١٦:٥٣ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه تغییر موفقی را مدیریت کنیم؟
آماده کردن زمینه های حسی برای تغییر
 ١٦:٥٠ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقوله مدیریت در بخش خصوصی
با توجه به اجرایی شدن اصل ۴۴ و اهمیت مدیریت در بخش خصوصی ضروری است به این موضوع نیز توجه ویژه شود معضلی که متاسفانه بسیاری از سازمانها و موسسات کوچک و بزرگ با آن درگیر هستند
 ١٦:٤٧ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بکارگیری مدلهای نظام ملی مدیریت نوآوری
بکارگیری مدلهای نظام ملی مدیریت نوآوری جهت ارتقای شاخصهای نوآوری و افزایش توان تولید فناوری ...
 ١٦:٤٤ - 1391/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3458
کل بازديدها :17395003
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :36789