5 تیر 1403, 22:43

همایش نقش هیأت‌های مذهبی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی در قم برگزار شد

همایش نقش هیأت‌های مذهبی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی در قم برگزار شد حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در این همایش با بیان این که جوهره مکتب امام خمینی(ره) تلفیق دین و سیاست است اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های حکمرانی‌ای که با حضور امام راحل شکل گرفته این است که مردم باید پای کار باشند. انبیای الهی هیچ گاه مردم را برای هدایت به دوش نمی‌کشیدند بلکه با اثاره عقول، امت‌ها را به حرکت در می‌آوردند.
وی افزود: اگر هیأت‌های مذهبی توانستند نقش کم نظیر خود را قبل از انقلاب اسلامی ایفا کنند به این دلیل بود که نقش پیشران در ایجاد حرکت عمومی داشتند. برای تداوم انقلاب اسلامی هم این نقش باید وجود داشته باشد تا هیأت‌های مذهبی بتوانند مردم را به حرکت در آورند.
به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، حرکت توده‌ها و عموم مردم برای حل مسائل انقلاب جزو توصیه‌ها، راهبردها و فرامین لایتغیر رهبر معظم انقلاب است.
حجت‌الاسلام شعبان‌زاده با تاکید بر لزوم توجه به موضوع و الگوی همکاری مشترک در هیأت‌های مذهبی، گفت: شبکه جوانان فعال در هیأت‌های مذهبی برای حل مسائل استان باید موضوع عملیات مشترک و الگوی همکاری مشترک داشته باشند.
وی سبک زندگی را مهم‌ترین موضوع دارای اولویت هیأت‌های مذهبی استان دانست و افزود: سبک زندگی نرم افزار تمدن اسلامی است که باید در محیط خانه و خانواده دنبال شود چون خانواده پایه‌ای ترین واحد تحول در اجتماع است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار کرد: اگر موضوع مشترک جوانان مومن متعهد در هیأت، تمرکز بر احیای سبک زندگی اسلامی باشد و این معنا را از خانه و خانواده شروع کنند، اگر در محیط خانه مصونیت ایجاد شد، این ظرفیت خودش را در مقیاس بزرگ‌تری در محیط محله و مسجد نشان خواهد داد. اگر سبک زندگی از خانه به محله و از محله به محیطی بزرگ‌تر امتداد داشته باشد، آن‌گاه هیأت‌های مذهبی پیشران تحول در اجتماع خواهند شد.
حجت‌الاسلام شعبان‌زاده، قیام جوانان مومن و متعهد و نقش آفرینی آنها در حلقه میانی حاکمیت و مردم را از الزامات حل مسائل و مشکلات مردم دانست و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب به دنبال یک آرایش جدید در جریان مومن و انقلابی هستند، بنابراین هر کسی در هر مسئولیت و جایگاهی قرار دارد باید نقش خودش را در طرح رهبری معظم بیابد.
قرائت قرآن توسط قاری نوجوان، مولودی‌خوانی، شعرخوانی، تجلیل از برگزیده جشنواره شعر فاطمی، پخش کلیپ توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به مداحان و هیأتی‌ها، قرعه کشی مسابقات خطبه فدکیه و مدرسه فاطمی و تجلیل از مسئولان هیأت‌های مذهبی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.
Powered by TayaCMS