10 اسفند 1402, 2:17

پیشرانی قم در تحولات کشور باید تقویت شود

پیشرانی قم در تحولات کشور باید تقویت شود حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده در آئین معارفه و تکریم مدیران تبلیغات اسلامی استان، ضمن تشکر از فعالان جبهه فرهنگی قم اظهار کرد: در زمان مدیریت حجت‌الاسلام عزت زمانی، اداره کل تبلیغات اسلامی استان از حاشیه و انزوا خارج و به متن امور وارد شد.
وی گفت: هدف گذاری اداره کل تبلیغات اسلامی قم در دوره جدید مانند گذشته عمل به منویات مقام معظم رهبری در عرصه‌های دینی و فرهنگی خواهد بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان این که مسائل و گره‌های استان باید در قالب تعاملات نظام‌مند کاهش یابد، افزود: پنج محور کاری برای فعالیت‌های آینده دارم که در گام نخست تحقق انتظارات رهبر معظم انقلاب از مردم قم به‌عنوان کانون اصلاحات اجتماعی است. انتظار به جایی که رهبر معظم انقلاب در پیشرانی و کانون اصلاحاتی بودن قم در تحولات کشور دارند در دوره جدید باید تقویت شود.
حجت‌الاسلام شعبان‌زاده محور دوم اقدامات آینده این اداره کل را تقویت ارتباط با حوزه علمیه قم ذکر کرد و گفت: ما برای تأمین نیازمندی‌های خود در بخش محتوایی و اندیشه‌های ناب و همچنین تأمین نیروی انسانی توجه ویژه‌ای به حوزه علمیه داریم و باید بیشترین تعامل و همکاری را با این نهاد داشته باشیم.
وی سومین محور فعالیت را همکاری با جبهه انقلابی قم دانست و گفت: قم کانون جریان ولایی است و فعالیت مجموعه‌های فرهنگی قم به استان محدود نمی‌شود و بیش از ۱۰ مجموعه بین‌المللی در قم داریم که تمرکز سازمان تبدیل آنها به حلقه میانی بکارگیری ظرفیت‌های مردمی و حاکمیت است.
وی تاکید کرد: ما در حمایت از جریان انقلابی و تضعیف جریان معاند در قم کوتاه نخواهیم آمد و این مساله را هم کاملا شفاف و صریح بیان می‌کنیم.
حجت‌الاسلام شعبان‌زاده محور چهارم فعالیت‌های سازمان را میلیون‌ها زائر شهر مقدس قم برشمرد و بیان کرد: در کنار تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) خود را موظف می‌دانیم تا به سهم خود نسبت به زائران خدمت رسانی کنیم.
وی تعامل با دستگاه‌های حاکمیتی در استان را پنجمین محور برنامه‌های خود بیان کرد و گفت: می‌خواهیم با جایگاه، ابزار و قدرتی که دستگاه‌ها دارند ساختارهای مؤثر در سبک زندگی و فرهنگ مردم را اصلاح کنیم. برای مثال مشکل کارتن خواب‌ها را بدون ورود ناجا، کمیته امداد و دادستانی نمی‌توانیم حل کنیم و نیازمند همکاری هستیم.
به گفته وی، مشکلات ساختاری و اجتماعی موجود در قم با تلاش یک دستگاه حل نمی‌شود و باید تمام دستگاه‌های مسئول پای کار بیایند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بیان داشت: اصلاح سیما و چهره عمومی و ظاهری قم با مشارکت جبهه مردمی انقلاب و دستگاه‌های اجرایی به صورت جدی دنبال خواهد شد.
Powered by TayaCMS